Babam ifadeye çağırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genel olarak ne yapıldı/soruldu? Bu ifadeyi görüyorum fakat ne yaptıklarını hiç görmedim. Yaşanan olay hakkında suçlu olup olmadığın hakkında sorular mı soruyorlar?
Yani şimdi açıklamak uygun olmaz ama şöyle diyeyim:
İfade için karakoldan bekleniyorsunuz diye telefon geldi, çıkttım gittim. Selamın aleyküm, aleyküm selam. İsmimi söyledim, ifade için aramıştınız dedim. Şöyle geç diye bi yere yönlendirdiler. Normal karakol işte, memur var pc başında bi tanesi masada soru soruyor, diğeri dinliyor, pc'deki de yazıyor. :) şimdi olayı ve ifadeyi buraya yazamam tabi. yarım saat kadar sürdü, sorgu olarak değil de anlattıklarımın detayları konusunda soru soruldu. Başka ekleyeceğin bir şey var mı dediler, hayır dedim. O kadar yani. :)
Kafanıza takılan bir durum olmasın. Yarın sabaha çıkar kokusu. Korkmaya ya da heyecanlanmaya gerek yok. Merak etmeniz normal ama kendinizi de yormayın. Gene de ne olduğunu bilemeyiz tabi, ciddi bir durum da olabilir. Ne olduğu belirsiz bir durum için yorum yapıyoruz burada ve bu hem çok saçma hem de gereksiz olarak sizi gerecek bir durum. Başka şeyler ile kendinizi ve kafanızı oyalamaya çalışın. Olan oldu, sonuç ne olursa olsun babanız ifadeyi verip gelecektir. Merak etmeyin. Çok da merak ediyorsanız telefon ile babanızı arayabilirsiniz. Biz burda ne desek olmaz.
Edit: Cevabı yanlış kişiye yazdım sanırım. @penthaL

14000 küsür mesajı da bu şekilde kastın muhtemelen.
Konu dışı kategorisi mesaj sayısına etki etmiyor.

Yalan söylüyorsun demiyorum ancak yaptığın gerçekten uzakta. Baban ifadeye çağrıldıysa bekler ifadeye gidince ne olduğunu öğrenirsin. Hakkında bir suç ihbarı varsa zaten ifadeye çağırmazlar. Eminim bunu baban da bilir, en basitinden ona sorabilirdin.

Boş konularda mesaj kasılmıyor. Bu konu da dahil. İsteyen istediği konuya istediği şeyi yazabilir. Zaten gerçek olduğunu kanıtlayabilecek olsan bu kadar abartmayıp gerekenleri atardın.
İsteyen istediği konuda birşey yazamaz. Eğer bir yardım isteniyorsa yardımcı olunur, gereksiz mesaj yollanarak konu kirletilmez. "Gerekenleri atardın"dan kastın nedir? Ne atmam gerekiyor senin "inanmanı sağlamak" için?

Yalan söylüyorsun demiyorum ancak yaptığın gerçekten uzakta. Baban ifadeye çağrıldıysa bekler ifadeye gidince ne olduğunu öğrenirsin. Hakkında bir suç ihbarı varsa zaten ifadeye çağırmazlar. Eminim bunu baban da bilir, en basitinden ona sorabilirdin.
Ama yok, arkadaş forumu ciğeri gibi biliyor.
Çünkü ona göre 1 mesajda bütün forum tanınabiliyormuş.
Yani şimdi açıklamak uygun olmaz ama şöyle diyeyim:
İfade için karakoldan bekleniyorsunuz diye telefon geldi, çıkttım gittim. Selamın aleyküm, aleyküm selam. İsmimi söyledim, ifade için aramıştınız dedim. Şöyle geç diye bi yere yönlendirdiler. Normal karakol işte, memur var pc başında bi tanesi masada soru soruyor, diğeri dinliyor, pc'deki de yazıyor. :) şimdi olayı ve ifadeyi buraya yazamam tabi. yarım saat kadar sürdü, sorgu olarak değil de anlattıklarımın detayları konusunda soru soruldu. Başka ekleyeceğin bir şey var mı dediler, hayır dedim. O kadar yani. :)
Kafanıza takılan bir durum olmasın. Yarın sabaha çıkar kokusu. Korkmaya ya da heyecanlanmaya gerek yok. Merak etmeniz normal ama kendinizi de yormayın. Gene de ne olduğunu bilemeyiz tabi, ciddi bir durum da olabilir. Ne olduğu belirsiz bir durum için yorum yapıyoruz burada ve bu hem çok saçma hem de gereksiz olarak sizi gerecek bir durum. Başka şeyler ile kendinizi ve kafanızı oyalamaya çalışın. Olan oldu, sonuç ne olursa olsun babanız ifadeyi verip gelecektir. Merak etmeyin. Çok da merak ediyorsanız telefon ile babanızı arayabilirsiniz. Biz burda ne desek olmaz.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, aklımdaki soru işaretlerini çözmüş oldunuz :)

Yazdıklarım Türkçe ama siz anlamıyorsanız o benim sorunum değil.
"Tek bir konudan nasıl böyle kanıyor anlamış değilim" Kelimeler Türkçe ama anlam Türkçe değil. Ayrıca neden rapor ettiğinizi sormadım forumla alakalı yaptığım bir izlenimden dolayı rapor ettiğinizi biliyorum zaten. Sorduğum soru neden beni tahrik edip foruma gereksiz mesaj atanları değil de beni rapor ettiniz, madem onları da ettiniz onlara neden demediniz "seni rapor ettim" diye?
Ama yok, arkadaş forumu ciğeri gibi biliyor.
Çünkü ona göre 1 mesajda bütün forum tanınabiliyormuş.
'Anladığım kadarıyla' ifadesini ekledim cümlenin sonuna, ayrıca bir yardım konusuna atılan bu tahrik mesajları forumu açıklamaya yeter diye düşünüyorum.

Ben de merakımı gidermek için açtım bu konuyu zaten. Babama değil de buraya sordum. Ne farkeder? Ne yapacaksın diz çöküp senden özür dilemem mı gerekiyor bu konuyu açtığım için?
Bir de benden kanıt istiyor sanki adliyede duruşmadayız. Şaka gibi ya, bu forumun 14000 mesaj atan adamı bu hallere giriyorsa forumun hâli vahim.

Son düzenleme:
"Tek bir konudan nasıl böyle kanıyor anlamış değilim" kelimeler Türkçe ama anlam Türkçe değil. Ayrıca neden rapor ettiğinizi sormadım forumla alakalı yaptığım bir izlenimden dolayı rapor ettiğinizi biliyorum zaten. Sorduğum soru neden beni tahrik edip foruma gereksiz mesaj atanları değil de beni rapor ettiniz, madem onları da ettiniz onlara neden demediniz "seni rapor ettim" diye?

'Anladığım kadarıyla' ifadesini ekledim cümlenin sonuna, ayrıca bir yardım konusuna atılan bu tahrik mesajları forumu açıklamaya yeter diye düşünüyorum.

Ben de merakımı gidermek için açtım bu konuyu zaten. Babama değil de buraya sordum. Ne fark eder? Ne yapacaksın diz çöküp senden özür dilemem mı gerekiyor bu konuyu açtığım için?

Kişilerin sizi tahrik etmesi beni alakadar etmez raporumu atar geçerim. Ama bu forum hakkındaki düşünceniz bütün forumu ilgilendirir. Kimse sizi terorist ilan etmez!!!

İlk mesajınız.
Hesap yeni.
Ve direk böyle bir konu açmışsınız.
Ne yaptınız, ifadeye çağırmayı hesap açma olarak mı algıladınız?
Ben de merakımı gidermek için açtım bu konuyu zaten. Babama değil de buraya sordum. Ne fark eder? Ne yapacaksın diz çöküp senden özür dilemem mı gerekiyor bu konuyu açtığım için?
Burası teknoloji forumu?
Bir de benden kanıt istiyor sanki adliyede duruşmadayız. Şaka gibi ya, bu forumun 14000 mesaj atan adamı bu hallere giriyorsa forumun hâli vahim.
Ne yapıyormuş 14000 mesajlı adam? Sevmiyorsan neden kullanıyorsun, tek mesajda bağımlısı falan mı oldun, yan hesap mısın?

Kişilerin sizi tahrik etmesi beni alakadar etmez raporumu atar geçerim. Ama bu forum hakkındaki düşünceniz bütün forumu ilgilendirir. Kimse sizi terorist ilan etmez!!!
Eee ben bu kişiler dolayısıyla böyle düşündüm diye beni hapse mi atacaksın? Ne ilginç bir forum bu, adamın mesajları gereksiz mesajdan dolayı silindi fakat hala mesaj atabiliyor, geçici uzaklaştırma bile almamış. Çifte standart uygulanıyor sanırım. Aynı zamanda @Berkay Davas ve @ItsAllGoodman adlı arkadaşlara da herhangi bir müdahalede bulunulmadı. Çifte standart olduğu çok açık. Yardım istemek için girdiğim forumda düştüğüm tartışmaya bak şaka gibi. Her yeni üye linç yiyor burada herhalde. Neyse alternatif forumlara bakayım ben..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı