Babam ile barışmalı mıyım?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Öncelikle annem ile babam ayrı babam ile arada sırada yüz yüze görüşüyorum. Yaşım 20 babam parasını suratıma çarpıyor işte ben sana bunu yaptım onu bunu yaptım diyerek parasını suratıma vuruyor. Yani kısaca sizler bana muhtaçsınız demeye getiriyor. Ben de çalışıyorum bende dedim ki senin parana ihtiyacım yok zaten çalışıyorum kendi paramı kendim kazanırım diyerek bir birbirimizi engelledik ve görüşmeme kararı aldım. Olay bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailevi meselelere çok karışamam, ancak ben olsam annemle barışmadan barışmazdım; ki s galiba araları bayağı kötü. Ama bu işte duygular da var o yüzden karışamam.

Öncelikle annem ile babam ayrı babam ile arada sırada yüz yüze görüşüyorum. Yaşım 20 babam parasını suratıma çarpıyor işte ben sana bunu yaptım onu bunu yaptım diyerek parasını suratıma vuruyor. Yani kısaca sizler bana muhtaçsınız demeye getiriyor. Ben de çalışıyorum bende dedim ki senin parana ihtiyacım yok zaten çalışıyorum kendi paramı kendim kazanırım diyerek bir birbirimizi engelledik ve görüşmeme kararı aldım. Olay bu.

Görüşme bence annenle ayrıymış zaten annenle beraber oturursun çalışıyosunda.

Haksızlık yaptığını düşünüyorsan tepki vermen normal. Fakat çok çok bir şey olmadıkça tüm kapıları kapatma. Hata onda veya bende diye düşünme yakın zamanda buzların eridiği sinyali verecek bir şey yap. Yalandan bir şey sor. Bir şey yap iletişimi 0'lama. Babanda insan evladı belki üzülüyordur. Haksızlığa uğradığını düşünüyordur. Aile dediğimiz şey zaten birbirimize tahammül ile oluyor. Yabancı değilsiniz baban senin zahmetini çektiği gibi böyle sende alttan alacaksın. Gurur yapma neden yapma diyorum çünkü yabancı değil.

Barışmayın, bilirim o tipi, bende o tipin daha ağırı ve farklı yaptığı şeylerde varda neyse kesinlikle barışmayın, yüzüne vurmaya devam edecek, dur demessen daha da ileri gidecek.

Geri
Yukarı