Babam telefonumu kurcaladı

Siz bir bireysiniz, özel hayatınız olmalı. En azından telefonunuza bakarken izin istemeli. Eğer istemiyorsa, Applocker uygulamasını indirebilirsiniz (reklam değil). İstediğiniz uygulamayı kilitleyip şifre koyabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu açarken şifre yazmanıza gerek kalmaz. Hem babanızda bir daha açamaz.

Kişi 18 yaşını geçmediyse ebeveyninin cep telefonunu denetlemesine yasal olarak hakkı var. 18 yaşını geçmeden telefonumuzdaki gizli olmasını istediğimiz bilgileri gizlememiz lazım. "Babam benim telefonuma bakamaz öyle bir hakkı yok" diye bir şey yok 18 yaşından önce.
Evet ama etik değil bence.

Siz bir bireysiniz, özel hayatınız olmalı. En azından telefonunuza bakarken izin istemeli. Eğer istemiyorsa, Applocker uygulamasını indirebilirsiniz (reklam değil). İstediğiniz uygulamayı kilitleyip şifre koyabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu açarken şifre yazmanıza gerek kalmaz. Hem babanızda bir daha açamaz.
Uygulama kilidindin haberim var, ama "oğlum neden her uygulamanda şifre var" sorusunu duymak istemiyorum. Babamla bugüne dek cinsellik (aşk falan da dahil) hakkında tek kelime konuşmadık.

Maalesef ebeveynler Z kuşağı olmadığından dolayı bu durumu normal karşılıyorum ben, gidip babama özel hayatım var dersem ağzıma yapıştırır, bu sorunun altında güvensizlik yattığı muhtemel, gidip bunun sebebini sorup çözebilirsin, yukarıdaki arkadaşlar gibi yanıt verirsen ağzına tokat yersin.

Uygulama kilidindin haberim var, ama "oğlum neden her uygulamanda şifre var" sorusunu duymak istemiyorum. Babamla bugüne dek cinsellik (aşk falan da dahil) hakkında tek kelime konuşmadık.
Babanızın onları anlaması lazım. Hem bende konuşmamıştım zamanında. Tek bir kelime bile etmedik. Kendileri anlasınlar artık çocuk olmadığınızı. Öyle sorular gelirse cevap vermeyin yeter.

Maalesef ebeveynler Z kuşağı olmadığından dolayı bu durumu normal karşılıyorum ben, gidip babama özel hayatım var dersem ağzıma yapıştırır, bu sorunun altında güvensizlik yattığı muhtemel, gidip bunun sebebini sorup çözebilirsin, yukarıdaki arkadaşlar gibi yanıt verirsen ağzına tokat yemen muhtemel.
Sorarsa, "kartlarımın mobil uygulamaları var" diyeceğim ama ne kadar inanır bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı