Babam vefat etti

Babamı bu öğlen saatlerinde kaybettim, okulu bırakmayı düşünüyorum evde sadece annem ve teyzem çalışıyor eve yardım etmek istiyorum. Yaşım 16. açığa falan geçebilir miyim acaba böyle bir durumda? Bu yazıları yazarken gözüm dolup gidiyor.

Okulu bırakmanız mantıklı olmaz. Çıraklık okunabilir diye düşünüyorum.

Babamı bu öğlen saatlerinde kaybettim, okulu bırakmayı düşünüyorum evde sadece annem ve teyzem çalışıyor eve yardım etmek istiyorum. Yaşım 16. açığa falan geçebilir miyim acaba böyle bir durumda? Bu yazıları yazarken gözüm dolup gidiyor.
Başınız sağ olsun. Okulu bırakmanızı tavsiye etmem, eğer kafanız çok dağıldıysa bu senelik okulu bırakıp seneye devam etmeniz daha uygun olur. Kendinizi kurtarmaya bakın. Ülkemiz şartlarında adam gibi bir üniversite okumadan pek bir yerlere gelinemiyor maalesef.

Açığa geçmek hakkında pek bir bilgim yok fakat zorlaştırdılar diye biliyorum. Deprem bölgesinde yaşıyorum burada konteynerde kalanlar geçebiliyor fakat diğer türlü biraz zor. Emin değilim ama 1 sene sınıfta kalma şartı var herhalde.

Okulunu bırakmamalısın bence eve para getirmek istiyorsan çıraklık okumalısın .

Başınız sağ olsun. Yine yasınızı tutma amacıyla okula bir süre ara verin ama kökten bırakmayın. Bir yerde yarı zamanlı çalışırsınız. Tabii önce kendinizi toparlayın.

Allah rahmet eylesin. 🙏 Eğer başarılı öğrenciyseniz okulu tam anlamıyla bırakmanızı tavsiye etmem. Gerçekten okumak istiyor musunuz? Önce bunu kararlaştırın derim. Teyzeniz ve anneniz sizi bir şekilde okutur. İşin bu boyutuna çok takılmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı