Anneannem vefat etti

Başınız sağolsun hocam Allah rahmet eylesin.

Evet, bugün maalesef beklenen o haber geldi. Birkaç gün önce entübeye alınmıştı. Doktor imkansız değil ama kurtulması çok zor demişti. Bugün birden tansiyonu tehlikeli düzeyde düşmüş, ne yapmışlar ne etmişler normale dönmemiş. Ve 1 saat önce tüm çabalara rağmen kurtulamamış. Birazdan cenazesi bizim apartmanın önüne getirilecek, oradan da mezarlığa. Dünya birden çok boş geldi be, tadım kaçtı. Doğuyoruz, her gün her gün aynı şeyler, her gün işe gidiyorsun, çalışıyorsun. Sonra yaşlanıyorsun, torunların oluyor. Ardında kocaman bir hayat bırakmışsın. Seneler boyunca kanser olduğunu bilmeden, zatürre yüzünden bu rahatsızlıklarının olduğunu sanıp, vefat ediyorsun. İşte geldin gidiyorsun, bilinmez bir diyara...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başınız sağ olsun, mekanı cennet olsun inşallah.

Evet maalesef, etrafımdaki herkes teker teker yok olup gidiyor. Ama hâlâ yaşadıklarını sanıyorsun bazen. Sonra bir daha hiç göremeyeceğin aklına geliyor.
Ya daha 3 hafta önce görmüştüm, dediğiniz gibi çok garip. İnanmak istemiyor insan. Çok çökmüştü ama be, çok çökmüştü. Belliydi böyle bir şey olacağı. Ciğerlerinden sürekli sıvı alıyorlardı. Vücüdunda değişik bir sıvı birikiyordu hep. Kanser hastalığı da gittikçe ilerlemişti ve daha çok yayılmıştı. Zamanında beyin kanaması geçirdi. İyi dayandı yine, yine çok çok iyi dayandı vücudu. Yoğun bakımda uyutulmadan önce "Neden beni eve götürmüyorsunuz? Acı çekiyorum burada" diyordu. Maalesef eve geri dönmek ona nasip olmadı. Bunu dedikten 3 gün sonra entübeye alındı ve uyutuldu. Sonra bugün o acı haber geldi. İnsanın gözünün önünden geçiyor kaybettiğin kişiyle yaşadığın anıların.

Evet, bugün maalesef beklenen o haber geldi. Birkaç gün önce entübeye alınmıştı. Doktor imkansız değil ama kurtulması çok zor demişti. Bugün birden tansiyonu tehlikeli düzeyde düşmüş, ne yapmışlar ne etmişler normale dönmemiş. Ve 1 saat önce tüm çabalara rağmen kurtulamamış. Birazdan cenazesi bizim apartmanın önüne getirilecek, oradan da mezarlığa. Dünya birden çok boş geldi be, tadım kaçtı. Doğuyoruz, her gün her gün aynı şeyler, her gün işe gidiyorsun, çalışıyorsun. Sonra yaşlanıyorsun, torunların oluyor. Ardında kocaman bir hayat bırakmışsın. Seneler boyunca kanser olduğunu bilmeden, zatürre yüzünden bu rahatsızlıklarının olduğunu sanıp, vefat ediyorsun. İşte geldin gidiyorsun, bilinmez bir diyara...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başınız sağ olsun hocam.

Ecel gelirse bu cana baş ağrısı bahane.
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Geri
Yukarı