Babama dayanamıyorum artık

Benim babamda zamanında böyleydi. Her gereksiz şeyde tartışma çıkardı. Ama elimi masaya vurdum. "Yeter artık, Şu gereksiz tavırlarınızdan vazgeçin." dedim. Bazen elini gerçekten masaya vurmak gerekiyor.

Sen öyle yaparsan babanda sürekli öyle yapacaktır. Karşı çık. Telefonunu alırsada alsın. Üzgünmüş gibi davranma.

Bu yanıtı yazdığım için biraz linç yiyeceğim farkındayım. Hiç kimse umurumda değil açıkçası. Ben kendimi fikrimi belirttim.

Neden bir şeyi benim yapmam gerekiyorsa rica edilmiyor da emrediliyor? Neden oklavayla dövülüyor? Neden psikolojik baskı yapılıyor?
Neden fikirlerine saygı duyulmuyor? Bunları yapanlar cahil değil midir? Neden benim durumumu daha kötü olan kendi durmunuzla kıyaslıyorsunuz? Bana hayatında 100 sayfa kitap okumadan bu dünyadaki her şeyi bilen ve bana kitap okumamı araştırmamı, radyodan duyduklarıyla çocuğuna ders veren adamı savunuyorsunuz?

Kusura bakmayın fakat o parasızlıktan intihar eden adamın sorumlusu ben değilim, benim yapabileceğim tek şey elimden geldiğimce yardım ve dua etmek. Ben kendi içimdeki sorunumu anlatıyorum siz kötüleriyle kıyaslıyorsunuz.
Bir yanlış daha büyüğüyle kıyaslanmamalı.
Peki. Bunu neden buraya yazdın? Ne yapmamızı istiyorsun? Burada ki hiç kimsenin babanı düzeltebilecek imkanı olduğunu sanmıyorum. Biz sana yanlışın daha büyüğünü göstererek şükretmeni öğretmeye çalışıyoruz. Şükrediyorum diyorsun ama şükretmiyorsun bence. 18 yaşına gelince zaten yetişkin bir birey olacaksın. Kendi kararlarını kendin vereceksin.

Önceden söyleyeyim, internette bu konuyu biraz araştırdım ve benimki onların yanında bir tık normal kalabilir fakat ben yine de dayanamıyorum.
16 yaşındayım ve babam hiçbir zaman kardeşimin ve benim sözlerinize itibar etmez, bir konu hakkında konuşturmaz, 7 yaşındaki çocuk gibi görür. En çok da bizim adımıza karar verir. Mesela en basit örneğini verecek olursam, ailem hazırlanmış düğüne gidilecek babam bana sen de gelecek misin diye soruyor, fakat ben hiçbir zaman hayır diyemiyorum çünkü karşı çıkarsam bilgisayar veya telefonuma el koyar. Uzak bir yere birinin gitmesi gerekiyor diyelim, akın (ben) gider değil mi akın diyor. Aslında sıkıysa hayır de anlamına geliyor.

Benim siyasi görüşlerime saygı duymuyor, ne zaman böyle konular açılsa tartışma çıkar, birazcık kitap oku araştır geçmişini öğren der.
(Kendisi hayatında 100 sayfa bile okumamıştır) fakat kendisi radyo veya televizyondan en ufak duyduğu bilgiyi gerçek sanır. Bize onları öğretir. Yanlış anlaşılmasın ama bizim durumumuz gerçekten çok iyi fakat 16 yaşıma kadar ekran kartsız 10 senelik bir bilgisayar ile idare ettim, kaç senelik kıyafetlerimle idare ettim bilgisayarı bu sene aldı, telefona ihtiyacım vardı onu da bu sene aldı.

Benim geçen aya kadar arabalı yatağım vardı çok küçük olduğu için taş gibi sert koltukta aylardır yatıyordum. Onu da bu sene aldı. Ondan bir şey isteyince bu sene çok masraf ettik seneye artık der. Halbuki en başından zamanında alsa her şeyi kendi de rahat eder.
Şımarmayalım diye yapıyor gibi görünüyor fakat öyle değil.

Daha dün ikeadan bir masa gösterdim (ona para biriktiriyorum) onu üniversiteye geçince alırız artık dedi, ağlamamak için zor tuttum. Üniversiteye geçince Çin'ler ders çalışır artık o masada ben olmayacağım için. Kafası çalışmıyor yemin ederim ya. Allah, kuranı kerim çarpsın ki çok basit şeyler gibi görünüyor olabilir ama gerçekten öyle değil.

Okul notlarımı her zaman annemin lise arkadaşının benimle yaşıt çocuğuyla karşılaştırır. Bu *** bile senden yüksek aldı der. Ben orta okuldayken her zaman okul birincisiyle kıyaslardı (ben ilk 50'ye giremezdim) okul birincisi de bu arada gerçekten başarılı bir çocuk Ankara ilinde ilk 10'a giriyordu bazen.

6. sınıfta okul değiştirdim arkadaşlarım ha bire sıkştırıyorlardı beni o sene o arkadaşlardan dolayı notlarım kötüymüş (ortalamam 90 üstü) 7. sınıfta alışma sürecimmiş (yine 90 üstü ortalamam) LGS de korona olduk biz ondan dolayı sınav kötüymüş. LAN bir kere de kabul et benim kapasitenin bu olduğunu. Yok arkadaş artık odama geçip ağlıyorum aile içi şiddetten polis çağırmak istiyorum fakat daha babama bile hayır diyemeyen ben için bu çok büyük bir şey. Sözün özü arkadaşlar babam gerçekten çok cimri, cahil, düşüncesiz biri. İlkokul mezunu olan insanların durumunun (babam) durumlarının iyi olup akıllarının cahil kalması çok kötü. Hiçbir şey hak etmiyorlar.

Ben evin hayır kurumu muyum? Ama zaman gelecek ki yokluklarında üzüleceğiz. Tabii Allah göstermesin ve Allah başımızdan eksik etmesin. Annemizide, babamızı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oha! İstersen senin yerine polisi arayayım da babanı ihbar edeyim aile içi şiddetten.

Orucumu açacağımdan dolayı yazamadım ama boş verin, kafanıza da takacağınızı sanmıyorum.

Peki. Bunu neden buraya yazdın? Ne yapmamızı istiyorsun? Burada ki hiç kimsenin babanı düzeltebilecek imkanı olduğunu sanmıyorum. Biz sana yanlışın daha büyüğünü göstererek şükretmeni öğretmeye çalışıyoruz. Şükrediyorum diyorsun ama şükretmiyorsun bence. 18 yaşına gelince zaten yetişkin bir birey olacaksın. Kendi kararlarını kendin vereceksin.

Doğrudur, şükrettiğimi önceki mesajlarıma söyledim.
Daha mesaj yazmayın.
Sizi anladım, bu yaşlarda normaldir belki,
Bir hatayı büyüğüyle kıyaslamayın çünkü ne boyutta olursa olsun o bir hatadır.
Dalga geçmeden iyi-kötü eleştirel yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Şu sitedeki ergenlerin yazılarını okudukça evlenip çocuk sahibi olmaya korkar oldum. Sen 16 yaşında bir çocuk olarak neden babanla siyasi konularda tartışmaya giriyorsun ki bir kere? Bir şey anlatırsa saygılı bir şekilde tamam de geç. Kendi içinde farklı bir görüşü kabulleniyorsan kabullen. Yedir, içir, okut, büyüt, eline telefon al, bilgisayar al sonra internet köşelerinde evladın arkandan cahil, cimri, düşüncesiz desin. Kabus gibi.

Kendi yaşını hesaplayamayan adama ben de bir şey almazdım.
"LAN bir kere de kabul et benim kapasitenin bu olduğunu." demiş.
Şu sitedeki ergenlerin yazılarını okudukça evlenip çocuk sahibi olmaya korkar oldum. Sen 16 yaşında bir çocuk olarak neden babanla siyasi konularda tartışmaya giriyorsun ki bir kere? Bir şey anlatırsa saygılı bir şekilde tamam de geç. Kendi içinde farklı bir görüşü kabulleniyorsan kabullen. Yedir, içir, okut, büyüt, eline telefon al, bilgisayar al sonra internet köşelerinde evladın arkandan cahil, cimri, düşüncesiz desin. Kabus gibi.
Bu dediğiniz şeyler bir babanın görevi değil mi ?

Bunu sana değil de başkasına cevap niteliğinde yazdığımı anlamışsındır umarım.

Görmemiştim kusura bakmayın.

Siz de fikirlerimize saygı duymayanlardansınız.
15 yaşındaysam nolmuş? Fikrimi belirtemez miyim? Neden emredilerek iş yapıyorum?

"LAN bir kere de kabul et benim kapasitenin bu olduğunu."

Bu dediğiniz şeyler bir babanın görevi değil mi?

Cidden yazık, dalga geçmeye gelmişsiniz resmen.
Daha mesaj yazmayın cevap vermeyeceğim.
Sizi anladım, bu yaşlarda normaldir belki, büyütüyorumdur belki.
Bir hatayı büyüğüyle kıyaslamayın çünkü ne boyutta olursa olsun o bir hatadır.
Dalga geçmeden iyi-kötü eleştirel yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Cidden yazık, dalga geçmeye gelmişsiniz resmen.
Hayır,gerçekten değil. Üzdüysem özür dilerim. Babanın görevi derken çocuğuna bakması gerektiğini söylemiştim.

O sizin yazdığınız cümle şunun içindi: Biri yanlış hesaplama yaptınız diye kızmıştı. Ben de yanlış hesaplama olasılığınız olduğunu gösterdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı