Babama küpe takmak istediğimi nasıl söylerim?

Okulunuzda izin veriliyor mu küpeye? Her okulda izin verilmediğinden babanızdan çok okulunuz sıkıntı çıkarabilir küpe konusunda. Kendi düşüncem ise hiç bulaşmamanız yönünde ama beni ilgilendirmez tabii.

Okulunuzda izin veriliyor mu küpeye? Her okulda izin verilmediğinden babanızdan çok okulunuz sıkıntı çıkarabilir küpe konusunda. Kendi düşüncem ise hiç bulaşmamanız yönünde.

Evet izin veriyorlar, arkadaşlarım alt dudağına vs. takıyor, kulağında 2-3 tane küpe var bir şey demiyorlar.

Merhaba, önce size babamı kısaca özetleyeyim: Babam çoğu zaman medeni bir insandır, yeri gelir anlayışsız olur yeri gelir beni çok iyi anlar. Mesela ben geçen sene 9. sınıftım, sınıfta kalma tehlikem vardı ve bana dedi ki; sınıfta kalsan bile sen bizim çocuğumuzsun, sana olan sevgimiz azalmaz demişti, bende kalmadım ama bazen şöylede olabiliyor; ben gün içerisinde bilgisayardan oyunda oynasam derste çalışsam benim bilgisayarı 1 saatten fazla oynamamı istemez ve beni 1 aydır uyarıyor, az önce yine aradı ve bilgisayar başında olduğumu öğrendi epey sinirlendi mesela. Bu arada babam yurt dışında çalışıyor, 6 ayda bir 1 aylığına gelir. Sizce telefonda mı söyleyeyim gelince mi? Açıkçası o kadar beklemek istemiyorum.

Demem o ki sol kulağımı deldirmek istiyorum, yüzümün estetikliğine estetiklik katacağını düşünüyorum. Sizce babama nasıl söylerim?

Bulunduğun ortam küpe takmana uygun mu öncelikle ona bakman gerek baban 2. planda kalmalı çünkü en ufak bir olayda küpene bakıp "karı mısın sen" tarzı uygun olmayan sözlerle karşı karşı kalabilirsin ve bu çok büyük sorunlar ortaya çıkarır Allah korusun en ufak bir kavgada hastanelik olma ihtimali var "ölüm riski bile var kavga sırasında" eğer bulunduğun ortam küpe takmana müsait ise kulak deldirmek yerine mıknatıs küpe tak çevrene küpenin yakışıp yakışmadığını sor ama ciddi ve doğru cevap vermelerini iste eğer çevren yakışmadı derse çıkar takma sonuçta birilerini etkilemek için küpe takacağını düşünüyorum eğer çevren küpenin yakıştığını söylerse kendini ne zaman hazır hissedersen kulağını deldirmeye gidebilirsin.
Gelelim baba meselesine babalar erkek evlatlarına küpe tarzı şeyleri takmasını istemez babalar benim oğlum erkek ve erkekler küpe takmaz düşüncesi ile hareket ederler ve küpe olayı bazen dayak ile bazen sözlü şiddet ile sonuçlanabilir babana öncelikle şunu söyle mıknatıslı küpe takabilir miyim sol kulağıma 1 tane eğer baban hayır derse babana karşı gelme 1 küpe için ortamı germeye değmez eğer baban onay verirse kafana göre ister deldir ister mıknatıs küpe tak.

Bulunduğun ortam küpe takmana uygun mu öncelikle ona bakman gerek baban 2. planda kalmalı çünkü en ufak bir olayda küpene bakıp "karı mısın sen" tarzı uygun olmayan sözlerle karşı karşı kalabilirsin ve bu çok büyük sorunlar ortaya çıkarır Allah korusun en ufak bir kavgada hastanelik olma ihtimali var "ölüm riski bile var kavga sırasında" eğer bulunduğun ortam küpe takmana müsait ise kulak deldirmek yerine mıknatıs küpe tak çevrene küpenin yakışıp yakışmadığını sor ama ciddi ve doğru cevap vermelerini iste eğer çevren yakışmadı derse çıkar takma sonuçta birilerini etkilemek için küpe takacağını düşünüyorum eğer çevren küpenin yakıştığını söylerse kendini ne zaman hazır hissedersen kulağını deldirmeye gidebilirsin.
Gelelim baba meselesine babalar erkek evlatlarına küpe tarzı şeyleri takmasını istemez babalar benim oğlum erkek ve erkekler küpe takmaz düşüncesi ile hareket ederler ve küpe olayı bazen dayak ile bazen sözlü şiddet ile sonuçlanabilir babana öncelikle şunu söyle mıknatıslı küpe takabilir miyim sol kulağıma 1 tane eğer baban hayır derse babana karşı gelme 1 küpe için ortamı germeye değmez eğer baban onay verirse kafana göre ister deldir ister mıknatıs küpe tak.

Evet ya sizin dediğiniz gibi yapacağım, uzun bir süre mıknatıslı küpe takacağım. Yakışıp yakışmiyacağımı biliyorum 2 yıl önce de takmıştım.

Ortam öyle bir ortam değil, okuduğum okulda "napıyon lan sen trrek" diyenler var ama küpe takanlarda var işte, hatta öyle seslenenlerde bile var. Erkeklerin 3/1'i takıyordur bizim okulda.

Şöyle ki eş cinsel falan değilim :D, kadınlarada özenmiyorum.

Sokakta gördüğüm 3 erkekten biri küpe takıyor ayrıca tanıdığım kekolar bile takıyor sırf havalı durmak için... Amaçta o zaten, kızlara daha çekici gözükebilmek bu kadar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı