Babamın testi pozitif çıktı

Meyve ve sebze ye genel olarak.

Hocam yeme ve içmeme dikkat ediyorum bol C vitamini ve D vitamini damla kullanıyoruz ailecek. Ancak orta miktarda koku kaybım var. Belirti olarak aşırı baş ağrısı oluyor.

Günde 16 ilaç içilir mi be.

Gerçekten bu konuya katılıyorum maalesef yaş olarak ilerlemiş insanların sabah 8 akşam 8 tanesi 200 mg olan ilacı içmesi çok yoruyor olacak ki bazılarının bünyesi kaldırmıyor olabilir. 8 hap 1600 mg 1 günde toplam 3200 mg ilaç içiliyor. Sağlıkçılar elbette daha iyi bilir ancak bana çok da doğru gelmiyor.

Az önce babamın pozitif olduğunu öğrendim, asıl sorun şu ki 3 gündür annem, babam ve ben aynı belirtileri gösteriyorduk. (boğaz ağrısı, ateş vb.) Yani %99 ihtimalle annem ve bende koronayız. Birazdan ekip gelip ilaç verecekmiş, sizce almalı mıyız? Sağlığa zararlı olduğunu okumuştum. Bu arada tat alamama, göğüste baskı gibi ciddi belirtilerimiz yok, sadece ateş ve boğaz ağrısı var. Sizce hafif mi geçiririz yoksa ağır mı? İyileşme sürecini hızlandırmak için ne yapmalıyız? Yardımlarınızı bekliyorum.

Her gün vitaminli şeyler yiyin hapa gerek yok portakal özellikle. İlaçları alınız veya reddedip evde serum alabilirsiniz(bizim eve geldiler)

Az önce babamın pozitif olduğunu öğrendim, asıl sorun şu ki 3 gündür annem, babam ve ben aynı belirtileri gösteriyorduk. (boğaz ağrısı, ateş vb.) Yani %99 ihtimalle annem ve bende koronayız. Birazdan ekip gelip ilaç verecekmiş, sizce almalı mıyız? Sağlığa zararlı olduğunu okumuştum. Bu arada tat alamama, göğüste baskı gibi ciddi belirtilerimiz yok, sadece ateş ve boğaz ağrısı var. Sizce hafif mi geçiririz yoksa ağır mı? İyileşme sürecini hızlandırmak için ne yapmalıyız? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Verilen ilaçları alın. O dediğiniz koku alamama vb. şeyler 3-4 gün sonra olmaya başlıyor. (en azından bizde öyle oldu)

Hocam yeme ve içmeme dikkat ediyorum bol C vitamini ve D vitamini damla kullanıyoruz ailecek. Ancak orta miktarda koku kaybım var. Belirti olarak aşırı baş ağrısı oluyor.

Gerçekten bu konuya katılıyorum maalesef yaş olarak ilerlemiş insanların sabah 8 akşam 8 tanesi 200 mg olan ilacı içmesi çok yoruyor olacak ki bazılarının bünyesi kaldırmıyor olabilir. 8 hap 1600 mg 1 günde toplam 3200 mg ilaç içiliyor. Sağlıkçılar elbette daha iyi bilir ancak bana çok da doğru gelmiyor.

Sağlıkcı değilim ama sadece 1 hap içerseniz hiçbir işe yaramaz tam tersi boşuna yan etki yaşarsınız.

Ben ilaç almadan atlattım theraflu dışında ama benden anneme ve babama bulaştı onlar aldı. Ağır geçirmiyorsanız zatüre değilseniz almayın bence, beni arayan Sağlık Bakanlığ görevliside benzeri şeyleri söyledi.

Sağlıkcı değilim ama sadece 1 hap içerseniz hiçbir işe yaramaz tam tersi boşuna yan etki yaşarsınız.
Hocam ben asla ilaç karşıtı ya da başka bir şey değilim ancak "favimol" adlı ilacın prospektüsünde "Tedaviden önce FAVİMOL kullanımı zorunluluğu doktorunuz tarafından değerlendirilecek, tedavinin etkililik ve riskleri size ve aile bireylerinize açıklanacak ve yazılı onamınız alınacaktır."
diye bir madde geçiyor ve oldukça düşündürücü. Filyasyon ekipleri ise herhangi bir onay ya da vs. almıyorlar. Garibime giden bu.

Aslında baktığınız zaman tamamen COVID-19 tedavisi amaçlı üretilmiş bir ilaç mevcut değil, ilaç almadanda atlatmak mümkün doktora güvenmek en doğrusu gibi.

Geri
Yukarı