Babamın COVID-19 testi pozitif çıktı

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Babam geçenlerde ihmalkarlığı yüzüne maskeyi takmamış ve eve geldiğinde öksürük başlamıştı. 3-4 gün zorlama sonucu dün akşam e-nabız üzerinden pozitif çıkınca hastaneye gidip ilaç almaya gittik ama ilaç verilmiyormuş. Hepimiz neredeyse %100 COVID-19 pozitiftir. Şimdi 1 hafta boyunca karantinada kalıyoruz. Dün akşam hastane dönüşü telefonla arandı bilgi verildi. Bugün de babamı aradılar. Şu an durumu iyi üşüyorum dedi ama dün gece de üşümüş. Virüs ilk zamanlarda ilaç verilmiyor muydu? Bizim yapmamız gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Babam geçenlerde ihmalkarlığı yüzüne maskeyi takmamış ve eve geldiğinde öksürük başlamıştı. 3-4 gün zorlama sonucu dün akşam e-nabız üzerinden pozitif çıkınca hastaneye gidip ilaç almaya gittik ama ilaç verilmiyormuş. Hepimiz neredeyse %100 COVID-19 pozitiftir. Şimdi 1 hafta boyunca karantinada kalıyoruz. Dün akşam hastane dönüşü telefonla arandı bilgi verildi. Bugün de babamı aradılar. Şu an durumu iyi üşüyorum dedi ama dün gece de üşümüş. Virüs ilk zamanlarda ilaç verilmiyor muydu? Bizim yapmamız gereken bir şey var mı?

Ben korona olduğumda özel olarak gelip bana bakacaklarını söylemişlerdi ama ne aradılar ne sordular.

Geçmiş olsun öncelikle hocam. Sağlık bakanlığının sürekli değişkenlik gösterdiği prosedürlere bir şey diyemem ama ev içerisinde kendinize iyi bakın. Ilık su, sıcak çorba ve uyku düzeninizi bozmazsanız tez vakitde iyileşirsiniz diye düşünüyorum. Bazılarında farklı semptomlar gözüküyor ona göre de farklı yiyecek içecek verilebilir. (bazıları tat koku falan kaybediyor ya ya da daha kötü oluyorlar ondan öyle dedim.)

Ailemden olanlar oldu. 2020 Aralık ayında o zaman iki ilaç vermişlerdi.

Artık ilaç da vermiyorlar, tek yaptığımız şey evde beklemek.

Bekliyoruz anlamadığın 7 günde nasıl virüs kendiliğinden azalıyor etkisi.
Geçmiş olsun öncelikle hocam. Sağlık bakanlığının sürekli değişkenlik gösterdiği prosedürlere bir şey diyemem ama ev içerisinde kendinize iyi bakın. Ilık su, sıcak çorba ve uyku düzeninizi bozmazsanız tez vakitde iyileşirsiniz diye düşünüyorum. Bazılarında farklı semptomlar gözüküyor ona göre de farklı yiyecek içecek verilebilir. (bazıları tat koku falan kaybediyor ya ya da daha kötü oluyorlar ondan öyle dedim.)

Büyük ihtimal omicron varyantı bizde mevcut.

Geçmiş olsun. Artık 3 aşılıysa genelde hafif geçiyor. Siz yine de vitaminleri ihmal etmeyin (B,C,D). Beslenmesine özensin. Kendi aile hekimimizin söylediği şeyleri söylüyorum, ev yapımı yoğurt yesin ve tavuk suyuna çorba bol bol içsin. Bol su içsin. İstirahat etsin. Göğüs ağrısı ya da nefes darlığı gibi bir semptom gösterirse ambulansı arayın.

Zorunlu durumlarda dışarı çıkma imkanı var mı? Doktor babama öksürük için zencefil bal karışımı önermiş bizde yok bir de evdeki su, ekmek, para biterse ne yapabiliriz?

Geçmiş olsun. Artık 3 aşılıysa genelde hafif geçiyor. Siz yine de vitaminleri ihmal etmeyin (b, C, D). Beslenmesine özensin. Kendi aile hekimimizin söylediği şeyleri söylüyorum, ev yapımı yoğurt yesin ve tavuk suyuna çorba bol bol içsin. Bol su içsin. İstirahat etsin. Göğüs ağrısı ya da nefes darlığı gibi bir semptom gösterirse ambulansı arayın.

Allah'a şükür yok ama maalesef annem ve benim baskılarıma rağmen aşı olmadı. İğne korkusu etkiliyor babamı. Ben böbrek rahatsızlığım yüzüne keyfi ilaç icemediğim için 2 doz BioNTech oldum. Mart ayında hocama soracaktım 3.doz olayım mı diye ama olmadı. Portakal ve muz aldık yedi C vitamini alıyor su içmesini annem zorluyordur büyük ihtimal böbrek rahatsızlığım yüzüne odaya girmiyorum. İstirahat ediyor.

Geri
Yukarı