Babamla dalga geçtiler

Umarım sizin de dedenizi sağlık çalışanları öldürmez de o zaman empati duygusu kurabilirsiniz 🙃.
Söylenen sözde ciddi bir şeklide halkı proveke, milleti birbirine kırdırmaya yönelik anlam var sen gelmiş empatiden bahsediyorsun. Her kul için ölüm haktır. Kimisi hastane de ölür, kimisi ameliyat masasında, kimisi iyileşti denilir hastane kapısından çıkarken, kimisi yolda yürürken, kimisi oturduğu yerde hayatını kaybeder. Bunu söyleyen kişinin dedesi için hastanede iyileşecek, hastaneden sağlam çıkacak garantisi mi verdiler?

Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.
İşitme engelli mi yoksa duyma kaybı mı var hocam?

Söylenen sözde ciddi bir şeklide halkı provoke, milleti birbirine kırdırmaya yönelik anlam var sen gelmiş empatiden bahsediyorsun. Her kul için ölüm haktır. Kimisi hastane de ölür, kimisi ameliyat masasında, kimisi iyileşti denilir hastane kapısından çıkarken, kimisi yolda yürürken, kimisi oturduğu yerde hayatını kaybeder. Bunu söyleyen kişinin dedesi için hastanede iyileşecek, hastaneden sağlam çıkacak garantisi mi verdiler?
Doktorlara şöyle saygı duyun böyle saygı duyun olayının suyu hakikaten çıktı hocam gereksiz konuşmuşsunuz. Bizzat annem hemşireydi, hastanede çok zaman geçirdim ve bazı istisnalar dışında doktorlar asla saygı duyulacak insanlar değil. Onlarla kaç kere tartıştığımı hatırlamıyorum bile.

Ayrıca birisi sizin babanızı öldürse sonra "herkes bir şekilde ölecek" dese ne düşünürsünüz?

Doktorlara şöyle saygı duyun böyle saygı duyun olayının suyu hakikaten çıktı hocam gereksiz konuşmuşsunuz. Bizzat annem hemşireydi, hastanede çok zaman geçirdim ve bazı istisnalar dışında doktorlar asla saygı duyulacak insanlar değil. Onlarla kaç kere tartıştığımı hatırlamıyorum bile.

Ayrıca ben sizin babanızı öldürsem sonra "herkes bir şekilde ölecek" desem ne düşünürsünüz?
O zaman şöyle söyleyeyim, madem doktor saygı duyulacak kimse değilse , hasta olduğunda seni tedavi etmesi için, iyileştirmesi için kapısını çalmazsın. Dediğim gibi her insanı da her doktoru da her hemşireyi de, her öğretmeni de, her polisi de, her bekçiyi de, her işçiyi de bir tutmayın. Her insan bir değildir. Ama siz gelip burada hepsini aynı kefeye koyarsanız olmaz. Bence sen boş konuşmuşsun. Bu genelleme yapmalarınızdan vazgeçin. Eğer bir doktorun hastanı öldürdüğünü düşünüyorsan, doktora bir daha hastanı götürmeyeceksin. Bekleyeceksin eceli ile ölmesini. Öleceği varsa ecel nerede ne durumda olursa olsun gelir bulur.

Söylenen sözde ciddi bir şeklide halkı proveke, milleti birbirine kırdırmaya yönelik anlam var sen gelmiş empatiden bahsediyorsun. Her kul için ölüm haktır. Kimisi hastane de ölür, kimisi ameliyat masasında, kimisi iyileşti denilir hastane kapısından çıkarken, kimisi yolda yürürken, kimisi oturduğu yerde hayatını kaybeder. Bunu söyleyen kişinin dedesi için hastanede iyileşecek, hastaneden sağlam çıkacak garantisi mi verdiler?
Sen dedeni hastanede ilgilenmesinler diye mi hastaneye götürüyorsun yoksa ilgilenmesinler de sabaha kadar baygın kalsın diye mi? Sabaha kadar kendi evinde baygın kalsa orada bile fark edilirdi şu dediğine bak. Bir de manipüle etmek için "Garanti mi verdiler?" diyorsun. Hiçbir şeyin garantisi yok. Ama hastaneye en iyi tedaviyi görmesi için götürüyorsun. İnancında "Ölecekse ölür, hastayı boşlayın artık kendi kendine kurtulursa kurtulur." diye bir şey yok, haberin olsun. Ecel kaçınılmazdır ancak ecelin ne zaman geldiğini bilemezsin.

Sen dedeni hastanede ilgilenmesinler diye mi hastaneye götürüyorsun yoksa ilgilenmesinler de sabaha kadar baygın kalsın diye mi? Sabaha kadar kendi evinde baygın kalsa orada bile fark edilirdi şu dediğine bak. Bir de manipüle etmek için "Garanti mi verdiler?" diyorsun. Hiçbir şeyin garantisi yok. Ama hastaneye en iyi tedaviyi görmesi için götürüyorsun. İnancında "Ölecekse ölür, hastayı boşlayın artık kendi kendine kurtulursa kurtulur." diye bir şey yok, haberin olsun. Ecel kaçınılmazdır ancak ecelin ne zaman geldiğini bilemezsin.
İşinize gelmiyorsa getirme diyen doktor da gördüm, canını dişine takıp hastaya müdahale eden, kurtarmaya çalışanı da. Ama bizim milletin beynine kazınmış olan bir genelleme hastalığı var. Benim tepki gösterdiğim de sağlık çalışanlarının çok şımardığı, hadlerinin bildirilmesi gerektiği gibi provake edici söylemler. Eğer bir gün sizlerden birinin sağlık çalışanı yakını tanıdığı darp edilir dövülür öldürülürse gelip de burada veryansın etmeyin. Çünkü çakallarını toplayıp, doktor dövüp, 1 hafta sonra elmacık kemiği kırılarak dövülen doktor oğlu için feryad figan eden bir baba gördüm ben. Herkes ettiğini çeker diye de söyledim. Bu nedenle bu tür proveke edici söylemlere gerek yok. Sakin kalmak gerekiyor. Size kalırsa işini yapmadı, düzgün yapmadı diye ülkede herkes birbirini kırsın dövsün, kan gövdeyi götürsün. Çok yanlış düşünüyorsunuz. Bu ülkede kim işini doğru düzgün yapıyor ki sağlık çalışanlarından olağanüstü hizmet bekliyorsunuz. Ha, öyle bir beklenti içindeyseniz, o hizmet nerede ise oraya gidersiniz. Bu işler öyle vurdu kırdı ile olmaz. Dediğim gibi aynı durumlar yarın öbür gün sizlerin de başınıza, benim de başıma gelebilir.

Son düzenleme:
İşinize gelmiyorsa getirme diyen doktorda gördüm, canını dişine takıp hastaya müdahale eden, kurtarmaya çalışanı da. Ama bizim milletin beynine kazınmış olan bir genelleme hastalığı var. Benim tepki gösterdiğim de sağlık çalışanlarının çok şımardığı, hadlerinin bildirilmesi gerektiği gibi provake edici söylemler. Eğer bir gün sizlerden birinin sağlık çalışanı yakını tanıdığı darp edilir dövülür öldürülürse gelip de burada veryansın etmeyin. Çünkü çakallarını toplayıp, doktor dövüp, 1 hafta sonra elmacık kemiği kırılarak dövülen doktor oğlu için feryad figan eden bir baba gördüm ben. Herkes ettiğini çeker diye de söyledim. Bu nedenle bu tür proveke edici söylemlere gerek yok. Sakin kalmak gerekiyor. Size kalırsa işini yapmadı, düzgün yapmadı diye ülkede herkes birbirini kırsın dövsün, kan gövdeyi götürsün. Çok yanlış düşünüyorsunuz. Bu ülkede kim işini doğru düzgün yapıyor ki sağlık çalışanlarından olağanüstü hizmet bekliyorsunuz. Ha, öyle bir beklenti içindeyseniz, o hizmet nerede ise oraya gidersiniz. Bu işler öyle vurdu kırdı ile olmaz. Dediğim gibi aynı durumlar yarın öbür gün sizlerinde benim de başıma gelebilir.
Belli bir topluluk üzerine konuşulurken genelleme yapmadan konuşamazsın. Tek tek istisnai isimleri mi sayalım? Böyle bir genelleme yaptığına göre karşılaştığı çoğu sağlık çalışanı işini doğru düzgün yapmıyor. Doktora şiddetin burada paylaşılan tecrübelerden kaynaklandığını sanmanız üzücü. Sanki ülkede "Benim karıma erkek bakamaz." diyerek kavga eden gelişmemiş primatlar yok da doktora şiddet bizim burada paylaştığımız tecrübelerden kaynaklanıyor. Doktora şiddetin burada paylaşılan tecrübelerden kaynaklandığını sanmanız bir yana, hadlerini bildirmekten kastedileni direkt şiddet olarak algılamışsınız. Sizce yetkili herhangi biri tebdili kıyafet giyip şikayet olan doktorları ziyaret edip işlerinden etse başka hangi doktor her gelene laubali laubali davranmaya cesaret edebilir? Bu ülkede kimse işini iyi yapmıyor diye iyice herkes kendini salsın diye bir şey yok. İşini düzgün yapmaya "olağanüstü" hizmet demişsiniz bir de, ülkede seviye işini düzgün yapana "olağanüstü" demeye kadar düştüyse sağlık çalışanlarının da işini düzgün yapmaması normal gerçi. Ve evet, elimden geldiğince "düzgün" hizmet veren bir yere gitmeye çalışıyorum, "düzgün" hizmet görmek için ayrı bir çaba harcamam bile başlı başına üzücü bir durum.

Geri
Yukarı