Babamla dalga geçtiler

O zaman şöyle söyleyeyim, madem doktor saygı duyulacak kimse değilse , hasta olduğunda seni tedavi etmesi için, iyileştirmesi için kapısını çalmazsın. Dediğim gibi her insanı da her doktoru da her hemşireyi de, her öğretmeni de, her polisi de, her bekçiyi de, her işçiyi de bir tutmayın. Her insan bir değildir. Ama siz gelip burada hepsini aynı kefeye koyarsanız olmaz. Bence sen boş konuşmuşsun. Bu genelleme yapmalarınızdan vazgeçin. Eğer bir doktorun hastanı öldürdüğünü düşünüyorsan, doktora bir daha hastanı götürmeyeceksin. Bekleyeceksin eceli ile ölmesini. Öleceği varsa ecel nerede ne durumda olursa olsun gelir bulur.
Devlet hastanesindeki doktor beni tedavi etmek zorunda :D özeldeki de düzgün davranmak zorunda yani saygı duyma mecburiyetim yok.

Yazdığım şeyi bir daha oku, ben genelleme yapmadım. "bazı istisnalar dışında" dedim çünkü böyle bir şey yazacağını biliyordum :D

Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.

Zeka ve eğitim seviyesi düşük insanlar, bir şey demeye dahi gerek yok.

Sakin kalarak iyi yapmışsın. Olası bir durumda medya anında seni linçler haklı olsan bile. Uzman çavuş doktor olayını hatırlayan hatırlar. Askeri linçlediler fakat haklı olan geç de olsa ortaya çıktı.

Gülen kişi ayıp etmiş bu tartışılmaz tabii ki ama tıp mezunu birinin bu terbiyesizliği yapacağına ihtimal vermiyorum. Küçümsemek için değil ama asistanı dediğiniz kişi muhtemelen sekreter falandır.

Niye yapmasın tıp mezunu diye adam mı sayılıyor herkes? Bir insanı mesleğine göre yargılamak en saçma şey. İyi mesleğe sahip olupta adam olamayan çok kişi var.

Hocam, her şeyi kafamıza takarsak canımızı sıkmaktan başka bir şey yapamayız.

O zaman şöyle söyleyeyim, madem doktor saygı duyulacak kimse değilse , hasta olduğunda seni tedavi etmesi için, iyileştirmesi için kapısını çalmazsın. Dediğim gibi her insanı da her doktoru da her hemşireyi de, her öğretmeni de, her polisi de, her bekçiyi de, her işçiyi de bir tutmayın. Her insan bir değildir. Ama siz gelip burada hepsini aynı kefeye koyarsanız olmaz. Bence sen boş konuşmuşsun. Bu genelleme yapmalarınızdan vazgeçin. Eğer bir doktorun hastanı öldürdüğünü düşünüyorsan, doktora bir daha hastanı götürmeyeceksin. Bekleyeceksin eceli ile ölmesini. Öleceği varsa ecel nerede ne durumda olursa olsun gelir bulur.
Aldığı maaş babasının hayrına herhalde hem işinin karşılığını maaşıyla fazla fazla alıyorken çok pohpohlarsan böyle olur.

Devlet hastanesindeki doktor beni tedavi etmek zorunda :D özeldeki de düzgün davranmak zorunda yani saygı duyma mecburiyetim yok.

Yazdığım şeyi bir daha oku, ben genelleme yapmadım. "bazı istisnalar dışında" dedim çünkü böyle bir şey yazacağını biliyordum :D
Hastanedeki doktor seni muayene etmek zorunda, tedavi eder etmez onun bilgisine, bilgisine dayanarak uyguladığı ilaçların etkinliğine kalmış. hani bana vatandaşın biri dedi ya senin de dedeni ölüme terk etseler öldürseler diye, yarın öbür gün sizin yakınız olan bir doktora dalarlarsa bu sözlerim aklınıza gelsin. Polisin önünde el pençe divan durursunuz, bir diğer devler memuru olan doktora çemkirirsiniz. Sizin karekteriniz bu kadar.

Anlamadığım bir nokta var. Neden o esnada rahatsızlığını doktora söylemek veya asistana "neye gülüyorsunuz siz?" şeklinde belirtmek yerine eve gelip Technopat'a yazma ihtiyacı duydun. Asistan %99 ihtimalle ne burayı okuyacak ne de umurunda olacak bu saatten sonra.

Tepkinizi o anda belirtin de bir işe yarasın.

Geri
Yukarı