Babayla araba kullanıp kavga etmek

Ülkemin öğretme özürlü babaları. Çoğumuz bu yollardan geçtik. :D
Uyguladığı baskıdan dolayı dönemiyorsun zaten. Alıp kafana göre sürmen lazım. Babanın haklı olduğu yani dikkat etmen gereken tek kısım bir şeylere yanlış alışırsan öyle gider. Değiştirmesi zor oluyor. 10 senedir İstanbul'da araba kullanıyorum bende ayağımı çoğu zaman debriyajda tutuyorum. Muhtemelen farklı sebepten ama bunun araba kullanışına kötü bir etkisi yok. Her an durmaya hazır olmak için debriyajda tutuyorsundur diye düşünüyorum. Bunu bilincin dışında yapıyor olabilirsin. O acemiliği atana kadar bu şekilde devam etmende sorun yok. Sonra zaten ayağın ağrır rahat edeceğin şekilde kullanmaya başlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam araba sürmenin demir kurallarından birisi ayağını debriyajın üstünde tutmamaktır. Sen kahve bardağını koltuğun üzerine koyup annenden kızmamasını bekleyebilir misin?

Hocam sanki kendi babamı gördüm yanımda. Bende araba ilgisi yok, babam ısrarla araba sürdürmeye çalışıyor. Çıktık bir gün sürüyoruz arabayı, senin dediğini ben de yaptım. Bana vites attıktan sonra ufak bir süre debriyajdan ayağını çekme falan diyordu. Neyse o adımları hallettim, Sırada yokuş yukarı kaldırma yerlerine geldik. Ya motoru bağırtıyorum ya da stop ediyor araba. Bana söylenmeye başlıyor ben de her bir şey değişinde onun zıddına gidiyorum. Böyle yapacaksan olmaz bu iş." diyor ben de "Zaten meraklısı da değilim." diyorum sonra geçiyor kendisi şoför koltuğuna bitiriyoruz. O günden bu yana ne istedim ne istedi. Kendim ilerde gider alırım sınavlarına girip. Tamam eyvallah önceden pratiklik kazandırıyorsun ama har gür konuşa konuşa da bir yere varılmıyor. Kız kardeşime de araba kullanmayı bir ara öğretecekti ona da bağıra çağıra yaptığından o da istemez oldu.

Yaş kaç hocam bilmiyorum ama ya kendiniz almaya çalışın ilerde ya da ehliyet almak için gittiğinizde annenizi ikna edip zorla aldırtıcaksınız.
18 yaşındayım maalesef
Babamdan ben araba istemiyorum 250 300bin tllik araba, vurcam sürtcem korkuyorum. O hep çağırıyor aşağı gel diye işten gelince.
O olay oldu işte. Bugün de hastaneye gideceklermiş. annem diyor akşam geliyorsun sen süreceksin. Ben de kesinlikle hayır dedim, arabası kıymetliyse vermesin dedim. O da ehliyeti kaybedersin dedi. Tamam banane dedim bende.
Hocam araba sürmenin demir kurallarından birisi ayağını debriyajın üstünde tutmamaktır. Sen kahve bardağını koltuğun üzerine koyup annenden kızmamasını bekleyebilir misin?
Reis dogru diyon da acemiyim, gerekirse 1000kere söylesin. ya tamam çektim ayağımı hala neden açıklama yaptırıyor bana. Tamam unuttum diyorum hala diyor tamam deme açıklama yap. Zaten yol dar korkarak gidiyorum.
Ülkemin öğretme özürlü babaları. Çoğumuz bu yollardan geçtik. :D
Uyguladığı baskıdan dolayı dönemiyorsun zaten. Alıp kafana göre sürmen lazım. Babanın haklı olduğu yani dikkat etmen gereken tek kısım bir şeylere yanlış alışırsan öyle gider. Değiştirmesi zor oluyor. 10 senedir İstanbul'da araba kullanıyorum bende ayağımı çoğu zaman debriyajda tutuyorum. Muhtemelen farklı sebepten ama bunun araba kullanışına kötü bir etkisi yok. Her an durmaya hazır olmak için debriyajda tutuyorsundur diye düşünüyorum. Bunu bilincin dışında yapıyor olabilirsin. O acemiliği atana kadar bu şekilde devam etmende sorun yok. Sonra zaten ayağın ağrır rahat edeceğin şekilde kullanmaya başlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
doğrusu evet, her an durmak için. Çünkü sürücü kursunda sürerken önüme küçük kız atladı. O zamandan beri böyleyim ayağım alışık. Aniden biri çıkacak gibi hissediyorum

5 Yıla yakın ehliyetim var günde nerdeyse 100,150km yol yapıyorum istanbul içi. Babamla bi yola giderken tedirgin oluyorum. Yapmıcağım hataları yapabiliyorum. çok fazla karışıyorlar, sağ koltukdayken önünde fren pedalı varmış gibi davranıyor genelde benimkisi 😀

Abi araba pahalıysa biraz korkuyordur baban zarar verirsin diye, ben öyle düşünüyorum yani🙂 Araba öğrenmek istiyorsan bir tane ucuz Tofaş al kıra döke bin.
tofaşın ucuzu mu kaldı, en düşük 50bin
5 Yıla yakın ehliyetim var günde nerdeyse 100,150km yol yapıyorum istanbul içi. Babamla bi yola giderken tedirgin oluyorum. Yapmıcağım hataları yapabiliyorum. çok fazla karışıyorlar, sağ koltukdayken önünde fren pedalı varmış gibi davranıyor genelde benimkisi 😀
Yeminlen çıldırtıyorlar

Burnunu ensenden çıkarırım senin de. Kamile bak yahu beni de çok kızdırdı 😡😤

(!)

Büyük sözü dinle, hayatta her şey yumuşak sözlerle anlatılmaz. Bir kazada ölür gidersin gözüyle bakıyordur. Çalışmış araba almış seni büyütmüş birde öğretiyor artık asabi bir karakteri varsa alttan alman gerekiyor. 20 yaşındasın çocuk değilsin artık.
evet diyor zaten girersin tırın altına diye

Yeni konular

Geri
Yukarı