Babayla araba kullanıp kavga etmek

Tek başına kullanana kadar babanın söylediklerini tartışmadan yap. Parasını o ödüyor ve saygısız davranıyorsan, istediği şekilde de tehdit edebilir.

Dostum ben de insanım, kim olursa olsun beni ilgilendirmiyor. Araba sürerken bana neden hesap soruyor. Cevap istiyor bir de. Zaten tedirginim daha tedirgin ediyor. Tamam baba çektim diyorum diyor ki sen süremezsin. Kuzenin sürer karşı komşu var bir tane ehliyete yazıldı, diyor komşun sürer falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babayla araba sürülmez genelde, anlayışlı bir babanız varsa kendinizi dahil etmeyin ama çabuk köpürüp kendi bildiği dışında bir şey yapıldığında öfkesini tutamayan babanız varsa bu konudaki kavgalarınız bitmez.

Ben sağ tarafta otururken soldakine asla karışmam. Karışmak, saygısızlık oluyor. Direksiyondaki adam zaten acemiyse, ona karışmak daha çok hatasını arttırır çünkü bu sefer hata yapmayacağıma odaklanıp araba kullanmayı unutarak stres yapar ve daha çok hata yapar.

Arabanızı veriyorsanız soldakine karışmayın. Karışacaksanız ve güvenmiyorsanız da ya vermeyin ya da sağına oturmayın.

Babayla araba sürülmez genelde, anlayışlı bir babanız varsa kendinizi dahil etmeyin ama çabuk köpürüp kendi bildiği dışında bir şey yapıldığında öfkesini tutamayan babanız varsa bu konudaki kavgalarınız bitmez.

Ben sağ tarafta otururken soldakine asla karışmam. Karışmak, saygısızlık oluyor. Direksiyondaki adam zaten acemiyse, ona karışmak daha çok hatasını arttırır çünkü bu sefer hata yapmayacağıma odaklanıp araba kullanmayı unutarak stres yapar ve daha çok hata yapar.

Arabanızı veriyorsanız soldakine karışmayın. Karışacaksanız ve güvenmiyorsanız da ya vermeyin ya da sağına oturmayın.
aynı lafı ben de diyorum. Araban kıymetliyse verme diye

Reis dogru diyon da acemiyim, gerekirse 1000kere söylesin. ya tamam çektim ayağımı hala neden açıklama yaptırıyor bana. Tamam unuttum diyorum hala diyor tamam deme açıklama yap. Zaten yol dar korkarak gidiyorum.
Ben takdir ettim açıkçası. Açıklama yaptırarak alışkanlık edinmeni engelliyor adam. Tamam deyip konuyu kapatırsan o ayak o debriyajın üstünde kalacak yine çünkü o senin istemsiz yaptığın hareket. Ama açıklama yaptıkça o açıklamayı yapmamak için şartlanacaksın. Baban psikolojiyle ilgileniyor mu? :D

Dostum yaşadığın şeylerin aynısını hatta daha fazlasını bende yaşıyorum, hata yaptığımda sen acemisin normal diyor fakat kızdıktan sonra kendimi ifade etmeye çalışırken daha çok kızıyor, buna yapabilecek bir şey yok, alttan almaya çalışacaksın o anlarda. Daha dikkatli ol ve mümkün olduğunca az hata yapmaya çalış çünkü trafikteki bir anlık dikkatsizliğin çok büyük hatalara sebep olabilir, deneyimli bir şoförün yanında olması her açıdan iyidir. Baban arabayı veriyorsa başka bir akraban varsa deneyimli ve müsait olan onunla birlikte kullanman daha iyi olabilir kızma durumu olmuyor çünkü. (Tecrübeyle sabittir 😁 )

Zaten tedirginim daha tedirgin ediyor. Tamam baba çektim diyorum diyor ki sen süremessin, Kuzenin sürer karşı komşu var bitane ehliyete yazıldı, diyor komşun sürer felan.
Baban da az değilmiş, neyse. :D Rica edebileceğin bir yakının, arkadaşın varsa onunla çalış o halde. Çünkü pratik yapman şart.

Ne olursa olsun babayla öyle konuşulmaz. Doğrudan küfür etmişsin. Mesajı da alıntılayamıyorum ceza yerim diye.

doğrusu evet, her an durmak için. Çünkü sürücü kursunda sürerken önüme küçük kız atladı. O zamandan beri böyleyim ayağım alışık. Aniden biri çıkacak gibi hissediyorum
Bunun senin sürüşüne negatif etkisi yok hatta trafikte her an frenlemeye hazır olmak kazadan kurtarır. Sana yapacağı yorgunluk dışında bir sakıncası yok. Debriyajın birazı basılı şekilde tutarsan baskı balatayı yersin. Öyle yapmıyorsundur ama bilmiyorsundur belki diye yazdım. Bahsettiğin acemiliği en hızlı şekilde üstünden atmak istiyorsan ne yap ne et gece tek başına trafiğe çık. Örneğin yokuşta geri kaçırmaktan korkuyorsundur yanımdaki kızacak mı diye düşünmek yerine kafan rahat şekilde denersin defalarca ve gerçekten öğrenirsin. Şunu 5 gece yaptıktan sonra zaten çok rahatlarsın psikolojik olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı