Bacaklarım gövdeme göre kalın

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Merhaba arkadaşlar. Ben spor olarak futbol yapıyorum ama bacaklarım gövdeme göre kalın. 1.65 / 50 oranım var. Beslenmem iyi fakat bu bölge kalın. İnceltmenin bir yolu yok mıdır? 14 yaşındayım. Büyüyünce incelir mi yaşımdan dolayı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben futbol olarak spor yapıyorum ama bacaklarım gövdeme göre kalın. 1.65 / 50 oranım var. Beslenmem iyi fakat bu bölge kalın. İnceltmenin bir yolu yok mıdır? 14 yaşındayım. Büyüyünce incelir mi yaşımdan dolayı?
Aynen kardeşim, aynısı bende de var ben 14 yaşımdayım 43 kiloyum 1.60 boylarındayım. Beni görseniz inceciğimdir. Akrabalarım "yemek ye de kilo al" falan gibisinden der. Ama bacaklarım kalın, futbolda topa vuruş gücüm serttir. İyi koşarım, ama çok değil. Zıplayışım da orta. Kas kesinlikle vardır ben de ama yağ da biraz fazla gibi.
Vücudunun alt tarafını inceltmeye değil üst tarafını kalınlaştırmaya çalış tabii bunu kilo alarak yapma vücut çalışabilirsin.
Nasıl çalışabiliriz? Halter kaldırma boy uzamaya sorun açabiliyormuş çocukluk döneminde.

Son düzenleme:
Ergenlik döneminde vücudunun uzuvları orantısız olması bir problem teşkil etmez. Gelişimini tamamlayana kadar devam etmesi muhtemel. Mesela bazılarının kolları gövdelerine göre daha uzun olabilir bu dönemde.

Aynen kardeşim aynısı bende de var ben 14 yaşımdayım 43 kiloyum 1.60 boylarındayım. Beni görseniz inceciğimdir. Akrabalarım "yemek ye de kilo al" falan gibisinden der. Ama bacaklarım kalın, futbolda topa vuruş gücüm serttir. İyi koşarım, ama çok değil. Zıplayışım da orta. Kas kesinlikle vardır ben de ama yağ da biraz fazla gibi.

Nasıl çalışabiliriz? Halter kaldırma boy uzamaya sorun açabiliyormuş çocukluk döneminde.

Aynen dediklerin benim için de geçerli ama yağım çok yok. Biraz var. Kaslarım sağlam. Bence şey yap. Şınav, mekik, dumbell kaldır prayer curl yap. Calf çalış squat yap. Ben bunları yeni yeni başladım 1 haftadır faydasını görüyorum.

Hocam ben de 8 yaşından beri futbol oynuyorum. Bende de 14-15 yaşında baya kalındı. Yani sıktığım zaman bacağımı baya sertti. Hatta 14 yaş eşofman aldığımda bacakları dar geliyordu gayet normal bu durum. Şu an 20 yaşındayım artık orantılı. Şu an da futbol oynuyorum yani kısacası demek istediğim gayet normal. Hatta bu durumda mutlu olman bile lazım kuvvetli bacakların var diye.
Eki Görüntüle 643375

Yağ olarak mı kas olarak mı?
Eğer futbol oynuyorsa o bacağın yağ olması imkansız. Komiklik olsun diye mesaj yazmayın arkadaş bu durumdan şikayetçi çünkü.
Ergenlik döneminde vücudunun uzuvları orantısız olması bir problem teşkil etmez. Gelişimini tamamlayana kadar devam etmesi muhtemel. Mesela bazılarının kolları gövdelerine göre daha uzun olabilir bu dönemde.
Hocam futbol oynayınca çok normal durum. Ben 14 yaşında iken aşırı kalındı. Yani ergenlikle alakası yok hocam.

Geri
Yukarı