Backend zor mu?

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Genel olarak backend hakkında fikrim yok. Front end konusunda kendimi geliştirdim. Şu an backend eğitim alma şansı doğdu. Sizce front end bırakıp Back-End'e girişsem tahmini ne kadar sürede iş yapar mantıklı bir hale gelebilirim.

Kursun süreci 40 saat. Sizce backend için yeterli mi? Bana biraz az gibi geldi. Ön çalışmam da hiç yok. Bu 40 saate ek bende bir 20 saat çalışsam 1 ayda 60 saat. Çalışma ile olur mu?

@mahmutxd07 kursun saatine bakmayın bence ve eğer zaten JS biliyorsanız Node.js öğrenmekte çok zorlanmazsınız.

JavaScript'te mükemmel değilim ama biliyorum.

Saat olayına girme sebebim. Back-End tarafına 2 ay sonra girişmekti. Şu an React + Next JS düşünüyordum. Bunu erkene alırsam Front-End eksiklerim kalacak.

Bir ihtimal Back-End işi de bulabilirim. Node JS için.

@mahmutxd07 hocam önce iyi bir JS öğrenin mesela işte ES6 özelliklerini, domu, asenkron programlamayı ve yine CSS önemli ve CSS kütüphaneleri mesela SCSS, less ve typescript günümüz frontendinde çok önemli sonra backende karar veririsiniz.

@mahmutxd07 hocam önce iyi bir JS öğrenin mesela işte ES6 özelliklerini, domu, asenkron programlamayı ve yine CSS önemli ve CSS kütüphaneleri mesela SCSS, less ve typescript günümüz frontendinde çok önemli sonra backende karar veririsiniz.

Boostrap, tailwind, SCSS kullanıyorum.
React biliyorum. aslında JS'te biliyordum. Ama 3-5 ay ara vermiştim unutttum şu an hatırlama evresindeyim :D API JSON-server vb çoğu şeyi aktif kullanıyorum.

İşte React içinde 3-5 eksik konum kaldı onları da tamamladıktan sonra Next JS'e geçeceğim. Haftalık olarak da mini JavaScript projeleri yazıyorum. Javasriptimi geliştirmek için.

Ama şu typescript olayını çözemedim. Hayatımda typescriptten nefret ettiğim kadar başka şeyden nefret etmedim. Bu konu da ne yapıcam hiç bilmiyorum. 2 satır basic kod yazamaz hale geldim. Sürekli hatalar alıp duruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı