Backloggd'de 1,0 puan verdiğim 10 oyun, 8 DLC ve kısa yorumlarım

Makaleler
2
Yer
Ankara
Bunlar benim düşüncelerim. Siz böyle düşünmüyor olabilirsiniz.

Backloggd nedir sorusunun cevabı:

Backloggd sitesi oyunlara 5 üzerinden puan verebildiğiniz, %100 bitirip tüm başarıları aldıysanız bunu belirtebildiğiniz, hangi platformda oynadığınızı belirtebildiğiniz, tekrar oynayıp oynamadığınızı belirtebildiğiniz ve kaç saat oynadığınızı, ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğinizi belirtebildiğiniz bir oyun inceleme sitesidir. Herkes ücretsiz kayıt olup oyunlara puan verebilir ve inceleme yazabilir.

Bu konuyu açtıktan sonra kesinlikle 1 puan verdiğim içerik sayısı artacaktır. Önceki Backloggd'de 0,5 puan verdiğim 24 oyun konusundan sonra 0,5 puan verdiğim içerik sayısı 50'ye çıkmış.

DLC'ler:
Assassin's Creed Valhalla: The Last Chapter:
180 saatlik hikâyeye pek iyi bir kapanış yapmadığını düşünmekteyim. Kapanışın anlamlı olması için ücretli bir DLC'yi deneyimlemenin zorunluluğu daha da sinir bozucu.
Assassin's Creed Origins: The Deluxe Pack: 8 dolar vererek satın alabildiğiniz bu paket oyunun giriş bölümünü bitirdikten sonra anlamsız kalıyor çünkü verdiği eşyalar seviyenizin altında kalıyor ve o değerli paralarınızı harcamadığınız sürece güçsüz kalıyor. Eh oyun kendisi zaten her anlamda daha iyi eşya verince daha da gereksiz oluyor.
Assassin's Creed Syndicate: Streets of London Pack: Kozmetik veya oyunda daha iyisini bulabildiğin tarzda içerik veren DLC'leri sevmiyorum.
Batman Arkham Knight: Rocksteady Themed Batmobile Skin: Kozmetik DLC'leri sevmediğimi söylemiştim. Üstüne bu DLC'nin verdiği kozmetik çirkin gözüküyor.
Batman Arkham Knight: Riddler Themed Batmobile Skin: Yukarıdaki ile aynı sebep.
Batman Arkham Knight: 1st Appearance Batman Skin: Diğer Batman skinlerinin aksine bunu beğenmemiştim.
Batman Arkham Knight: Playstation Exclusive Scarecrow Nightmare Missions: Konsol özel olmayan oyunda konsol özel görev olması zaten başlı başına bir puan kırdırıyor üstüne öyle kaliteli veya farklı şeyler sunan görevler de yok.
Dying Light: The Following: Ana oyunda sadece sonlara doğru keyif almaya başlamıştım. Ana oyunu zaten çok keyif almayarak oynadıktan hemen sonra bu oyuna girince daha da baydım. Onun dışında oynayalı çok uzun zaman olduğu için diğer sebepleri net hatırlamıyorum. Benim gerçekten sevdiğim oyun 2. oyundu.

Oyunlar:
Lego Marvel's Avengers:
İyice büyüyüp Lego oyunlarından keyif almamaya başladığım döneme denk gelmesi sebebiyle bu kadar düşük puan verdim. Eğer bu oyun değil de başka bir Lego oyunu olsaydı ona da 1 verirdim muhtemelen.
Counter Strike 2: Optimizasyon problemleri, CS:GO'da olan çoğu şeyin eksik olması vb. sebeplerden, yani bir çoğunuz ile aynı sebeplerden beğenemediğim bir oyun oldu.
Ben 10: Dandik bir reboota dandik bir oyun. Ben 10 oyunları hiçbir zaman çok üst seviye olmadı ama 2010-2012'de çıkan oyunların yaptığını bile yapamayacak kadar dandik bir oyun bu.
Hello Neighbor 2: İlk oyunu çocukken ayıla bayıla oynadıktan sonra 2. oyunu daha yetişkin ve oyun zevki daha farklı bir insan olarak oynamak baya fark yaratıyormuş. Yarım bitmesi ve harita tasarımının ilk oyuna göre daha kötü olması da cabası.
Orcs Must Die! 2: İlk oyunu çok severek oynamama rağmen co-op meselesini eline yüzüne bulaştırması yüzünden bu oyunu sevememiştim. Harita tasarımları ve düşman sayıları hep 2 kişiye göre ayarlanmış. O yüzden tek başına işkence oluyor. Neyse ki 3. oyunda bu problem yok.
Call of Duty: United Offensive: 1. oyun için yapılan bir yan oyun bu ve uzattıkça uzayan, ilk oyunun üzerine hiçbir anlamda yenilik koyamayan, aksine ölmeniz için haince tasarlanan bölümlere sahip olan bir oyun. 1. oyunun hemen üzerine oynarsanız hiçbir yenilik olmaması daha da bayıyor.
Spider-Man 2: Enter Electro: 2000'de multiplatform olarak çıkan oyunun PS1'e özel geliştirilen devam oyunu. Artık firma Sony'den gelen paraya nasıl açmışsa multiplatform olaylarını bir kenara atıp 1 yılda hemen PS1'e özel oyun yapmışlar. Ne yazık ki ilk oyunun aksine ben bunu sevemedim. Çünkü ilk oyunun üzerine hiçbir şey koymaması bir yana düşman ve mekaniksel anlamda eksiği bile var. Kısa sürmesi sebebiyle aşırı baymıyor. Aslında 1,5-2 verebilirmişim.
Grand Theft Auto 3 (GTA3): Zamanı için çok iyi bir oyun olabilir lakin zamanın çok kötü yaşlandırdığı bir oyun bu. Görsel, oynanış, senaryo ve görev tasarımı anlamında rezalet bir oyun bu. Bu saatten sonra en az Vice City'den başlanmalı.
Assassin's Creed Origins: 1-2 saatlik teknoloji demosu olsa keyifli denebilirdi lakin daha ilk görevden ne halt olduğunu belli eden ve 50 saat süren sıkıcı bir oyun bu. İşi doğru düzgün yapan asıl oyun Assassin's Creed Odyssey.
Uncharted 2: Among Thieves: Bu oyun yüzünden o kadar fazla linç edildim ve tartışmaya girdim ki artık tekrar tekrar anlatmanın faydası yok. Fanboy tayfa hiçbir şekilde anlamıyor nasıl olsa. Anlayabilecek kesim için ise şunu diyebilirim, oyunun çok ağır tempo problemi var.

Güzel ve doğru liste olmuş (CS2 dışında). Evet CS2 CSGO'nun üstüne daha iyi olmalı iken downgrade yaşadı. (Yoldaş maplerinin azalması, vuruş hissinin düşmesi, rekoda kısa veya uzun maç seçememek vb.). Ama ben severek oynuyorum sık sık.

GTA3 için kesinlikle katılıyorum rezalet ve günümüzde oynanamayacak bir oyun. Hikayesi, görevleri hiç içine çekmiyor. Daha bugün GTA VC bitirdim hala zevkli en azından.

Güzel ve doğru liste olmuş (CS2 dışında). Evet CS2 CSGO'nun üstüne daha iyi olmalı iken downgrade yaşadı. (Yoldaş maplerinin azalması, vuruş hissinin düşmesi, rekoda kısa veya uzun maç seçememek vb.). Ama ben severek oynuyorum sık sık.

GTA3 için kesinlikle katılıyorum rezalet ve günümüzde oynanamayacak bir oyun. Hikayesi, görevleri hiç içine çekmiyor. Daha bugün GTA VC bitirdim hala zevkli en azından.
CS2'ye o puanı verdiğimde oyun daha yeni çıkmıştı. Şu an oynasam sırf silah yarışı modunun geri gelmesinden dolayı bile puanım artacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı