Kaç puan üzerindeki oyun oynanabilir

Önceki sene çıkmış oyunların ortalaması alınır, bu ortalamanın üzerindeki oyunlar oynanabilir, altındaki oyunların satılması ve oynanması yasaktır(!)
Oyunu oynamak için puanına bakılmaz, incelemer okunur, izlenir, neler sunduğuna bakılır ona göre kafada bir şekil oluşturulur ve karar verilir eğer karar veremiyorsanız o zaman yardımcı olması açısından punanına bakabilirsiniz ;)

Eger hic bilmedigim bir oyun ise hem gameplay videolarina bakiyorum hem de birkac siteden puanlara bakiyorum hem de steam yorumlarini okuyorum. Genelde bunlar benim icin yeterli oluyor. Puan ortalamasi da istisnalar disinda isabetli gibi gorunuyor.

IGN, metacritic, gamespot ve steamde genelde olumsuz yorum alan ya da 50 ortalama almis oyuna hic bakmiyorum. O kadar fazla oyun var ki, zaten yetismek mumkun degil. Oyunlari da bitirmek icin degil severek oynamak lazim, sanat eseri gibi.

videolar goruntu hakkinda bilgi veriyor fakat senaryo, oynanis, sıkıcı olup olmamsi hakkinda pek bilgi vermiyor. Puan ortalamasi ve yorumlarin ortlamasi faydali oluyor. Yorumlarda birbirne zit yazilar olabiliyor. Cogunlugu kaale aliyorum genelde.

Son düzenleme:
Genelde oynanış videosu filan izleyip karar veriyorum. Puanlara bence güvenilmez. :)

Yuksek puanli bir oyun iyi olmak zorunda degil.
Ancak dusuk puanli oyun buyuk ihtimalle kotudur.
Puan sistemi bu sebeple yaniltici, oyuna yapilan yorumlari okuyun.
Ayrica, sizin sevdiginiz oyunlara yuksek, sevmediginiz oyunlara dusuk puan veren insanlari tespit edin. Bu kimselerle zevkleriniz uyusuyor olmali. Onlarin begendigi oyunlara bir sans verin.
Bir de bazi oyunlar ciktiginda perisan oluyor, sonra update'lerle duzeltiliyor. Ancak dusuk puanlar ilk versiyondan geldigi icin yaniltabiliyor sizleri.
Ek olarak bazi oyunlar demosunu cok iyi hazirliyor, sonra sacmaliyor. Yanilmiyorsam 2 sene onceki FIFA boyleydi.
Demo da, trailer de, puan da aldatici anlayacaginiz : )

ben puan'lama nedir bilmem ya da kimse için oynamam oyun bazı videolarını izlerim kafama yatarsa bana göre uygun ise ücretli olarak alır oynarım. Herkes her oyunu oynuyabilir veya oynayamaz diye bir şeyde yok malesef. Lakin ben Başarım olmayan oyunları şuana kadar hiç alıp da oynamış değilim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı