Bad sector dolu HDD'den veriler nasıl kurtarılır?

Bilmeyenadam25

Femtopat
Daha fazla  
Çok ciddi bir sorunum var, yardımınız gerek. Benim HDD 1 TB ayvayı yemiş. Fotoğrafları göreceğiniz üzere bad sector var. Laptopa takıyorum, fotoğrafları, belgeleri almak için ama donuyor kısa sürede ya da yanıt vermiyor. Bu işi nasıl çözebilirim? Studio uygulamasında geri getirilebiliyor. Daha önce denedim ama başka bir yol var mıdır? HD Tune hızlı tarama yapmama rağmen hali görüyorsunuz. BIOS bakacağım şimdi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 62
  • 09-Eylül-2021_10-42.png
    09-Eylül-2021_10-42.png
    75,2 KB · Görüntüleme: 64
Çok ciddi bir sorunum var, yardımınız gerek. Benim HDD 1 TB ayvayı yemiş. Fotoğrafları göreceğiniz üzere bad sector var. Laptopa takıyorum, fotoğrafları, belgeleri almak için ama donuyor kısa sürede ya da yanıt vermiyor. Bu işi nasıl çözebilirim? Studio uygulamasında geri getirilebiliyor. Daha önce denedim ama başka bir yol var mıdır? HD Tune hızlı tarama yapmama rağmen hali görüyorsunuz. BIOS bakacağım şimdi.

chkdsk x: /f /rbu komutu CMD'ye yazıp işlem bitince kontrol edin. Not: X yerine HDD'nin harfini yazın.

The type of the FILE_SYSTEM is fat32.
Volume created 21.07.2014 14:04
Windows is verifying files and folders...
Windows replaced bad clusters in file \promosyon. Docx.
Of name (null).

Düzeldi mi?

Biraz daha iyi ama ağır hala hocam şimdi kopyalamaya çalışıyorum bir de promosyon dediği dosya Word dosyası ondan mı kaynaklanmış. Denedim yine yanıt vermiyor ağırlaşıyor.

O zaman disk geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı