Bad sector Kapatma/Gizleme

MertEren94

Hectopat
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısıd.PNG

HDD'de bad sector var bunları nasıl kapatabilirim/ gizleyebilirim veya düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

(Yeni HDD şu an alamam, zaten elime fırsat geçerse alırım.)

HDD Regenerator bad sector köprüleme işini güzel yapıyor tavsiye ederim. Bad sector ikiye ayrılır. İşletim sisteminin sebebiyet verdiği "cross-linking" dediğimiz bad sector (yazılımsaldır). Bir de disk okuma kafasının disk yüzeyine verdiği hasar sebebiyle oluşan bad sector. HDD Regenerator cross-linking ile oluşan bad sectorleri onarır, fiziksel hasar alan diskteki bad sector'ü de köprüler. Tabi disk yüzeyi ağır hasar almışsa ve uzun kuyruklu bad sector oluşumu varsa bunu köprüleyemiyor.

Ben HDD Regenerator yazılımını kullanmadan önce MaxBlast yazılımıyla zero fill biçimlendirmesi (low level) yapmanızı tavsiye ederim. Ardından HDD Regenerator yazılımı ile bad sector köprüleme işlemini yapın. Diskinizin performansı gözle görülür şekilde artacaktır. Uzun yıllardır bu ikiliyi kullanıyorum çok diski hayata döndürmeyi başardım.

HDD regenerator bad sector köprüleme işini güzel yapıyor tavsiye ederim. Bad sector ikiye ayrılır. İşletim sisteminin sebebiyet verdiği "cross-linking" dediğimiz bad sector (yazılımsaldır). Bir de disk okuma kafasının disk yüzeyine verdiği hasar sebebiyle oluşan bad sector. HDD regenerator cross-linking ile oluşan bad sectorleri onarır, fiziksel hasar alan diskteki bad Sector'ü de köprüler. Tabi disk yüzeyi ağır hasar almışsa ve uzun kuyruklu bad sector oluşumu varsa bunu köprüleyemiyor.

Ben HDD regenerator yazılımını kullanmadan önce maxblast yazılımıyla zero fill biçimlendirmesi (Low level) yapmanızı tavsiye ederim. Ardından HDD regenerator yazılımı ile bad sector köprüleme işlemini yapın. Diskinizin performansı gözle görülür şekilde artacaktır.

Low level format ve diğer işlemler SSD'deki dosyaları etkiler mi?

HDD Regenerator ve MaxBlast zaten işletim sistemi içerisinde çalışmaz. BIOS'dan boot etmeniz gerekiyor. İşlemlere başlamadan önce direk SSD'nizin SATA kablosunu çıkarabilirsiniz. İnternette bu iki yazılım ile ilgili fazlasıyla rehber bulunuyor.

HDD regenerator ve maxblast zaten işletim sistemi içerisinde çalışmaz. BIOS'dan Boot etmeniz gerekiyor. İşlemlere başlamadan önce direkt SSD'nizin SATA kablosunu çıkarabilirsiniz. İnternette bu iki yazılım ile ilgili fazlasıyla rehber bulunuyor.

Kabloyu çıkartmadan SSD'yi koruyamam mı?
Ayrıca Maxblast'a hiç bulaşmasam direkt HDD regenerator'e girsem bir sorun olur mu?

HDD Regenerator bad sector köprüleme işini güzel yapıyor tavsiye ederim. Bad sector ikiye ayrılır. İşletim sisteminin sebebiyet verdiği "cross-linking" dediğimiz bad sector (yazılımsaldır). Bir de disk okuma kafasının disk yüzeyine verdiği hasar sebebiyle oluşan bad sector. HDD Regenerator cross-linking ile oluşan bad sectorleri onarır, fiziksel hasar alan diskteki bad Sector'ü de köprüler. Tabii disk yüzeyi ağır hasar almışsa ve uzun kuyruklu bad sector oluşumu varsa bunu köprüleyemiyor.

Ben HDD Regenerator yazılımını kullanmadan önce maxblast yazılımıyla Zero fill biçimlendirmesi (Low level) yapmanızı tavsiye ederim. Ardından HDD Regenerator yazılımı ile bad sector köprüleme işlemini yapın. Diskinizin performansı gözle görülür şekilde artacaktır. Uzun yıllardır bu ikiliyi kullanıyorum çok diski hayata döndürmeyi başardım.

Max blastı nasıl USB'ye yazdırabiliriz?

Geri
Yukarı