Çözüldü Bad sector tamir etmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Baylar, bayanlar öncelikle günaydın. 250 GB SSD yetmediği için eski hasarlı diskimi taktım ve bad sector taramasından geçirdim. Bu diski tamir etmenin yolu var mı? Şimdiden teşekkürler. @Assecreed

1625991102677.png

Çözüm
Evet Low Level Format olayı var ancak işe yarar mı bilmiyorum, bu işlem 12-24 saat sürüyor bir de. @Assecreed hocam siz ne düşünüyorsunuz?

O kadar uzun süreceğini sanmam zira diskin yazma ve okuma hızları yeterliyse 6-7 saate biter diye düşünüyorum.

Yarar, @Enes3078 abinin böyle bir yazılımı var.

Evet, rehberini yapmıştım. Onun da linkini bırakayım aşağıya.

Önceden %30'a kadar gelebildiyseniz kapatıp HDD Regenerator ile devam etmeniz. Tabi başlayacağınız sektörü seçerek. Baştan yapmasını istemeyiz.
Şu an %31, şimdi kapatırsam daha beter olabilir diye korkuyorum. Bence bitmesini bekleyeyim, sonra Bad sector taraması yapayım.
@Enes3078 @Assecreed hocam LLF sonrası daha iyi sanırım. Şu an bad sector taramasında ve sadece 1 tane buldu, bu 1 tane çok sorun çıkarır mı ki?
1626296754995.png

Son düzenleme:
Sorun olabilir ama o tek hatalı sektörü de HDD Regenerator ile onarabilirsiniz. Büyük ölçüde sorununuzun çözülmesine sevindim. Elektrik kesintilerinden uzak tutmaya çalışın yeter.

HDD Regenerator programı.
O programı daha hiç yapmadım.
Şahsen önermiyorum kötü sektörü kapatmayi. Çünkü bir kere çöp olmuş HDD. Yayilabiliyor o kötü sektörler. Verilerini yedekle çöpe at.
Verim yok, 250 GB SSD yetmediği için ve alacak param olmadığı için kullanmam gerek.
Son durum bu. Kırmızı sektöre kadar RAW yapıp kullanmak mantıklı bence.
1626304007693.png

Yeni konular

Geri
Yukarı