Bad Sectorlü Hard Diskte oyunlarda donma olur mu?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Merhaba 500GB 7200RPM 16MB önbellekli bir HDD var. 304 tane reallocated sector count var ama şu an sistem bu bad sectorları görmüyor, yani daha gerçek olmadılar ama her an olacaklar. Çünkü 304 tane mevcut ve yedek sektörler bitti. HD Sentinel'den baktığımda %22 health perfonmance %100 olarak görünüyor ve her oyunda ani FPS düşüşleri yiyorum. Sistemimin rahatça yettiği oyunlarda bile. HDD hızı a şu şekilde;

hdd hız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Harddiskte bu tip sıkıntılar var ise kesinlikle donmalara sebep olabilir. Harddisk içerisinde önem verdiğiniz veriler var ise yedek almanızda fayda var. Zamanla durumun daha kötüye gitme ihtimali var.
Harddiskte bu tip sıkıntılar var ise kesinlikle donmalara sebep olabilir. Harddisk içerisinde önem verdiğiniz veriler var ise yedek almanızda fayda var. Zamanla durumun daha kötüye gitme ihtimali var.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Donmayı bırakın oyun oynarken mavi ekran hataları, bilgisayarın açılmaması gibi durumlar bile olabilir. Bad Sectorden kurtulmanız mümkün eğer çok fazla değilse. İçindeki verileri yedekleyip bunu deneyebilirsiniz.

Artı -2 Eksi
Benim de sistemim yettiği halde yeterli FPS alamadığım oyunlar, hatta ani FPS yaşadığım oluyor. Benim de sıkıntım HDD gibi gözüküyor, SSD siparişi vereceğim, sana da tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı