Bağımlılık Yapan Müzik (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah aşkına hiç mi utanma duyguları yok acaba öyle aptal tiplerde çıkıp salak salak şarkılar söylemek falan. Welcome to Bağcılar ne demek ya? Aileleri bunun gibi insanları nasıl yetiştiriyor acaba? Anlamıyorum ya harbiden anlamıyorum ve böyle insanlar yüzünden şu cennet vatandan soğuyorum.
@MrSpark
Allah aşkına hangi ilahi kitapta geçiyor bu? Hadi kanıtlayın bana şerefim üzerine yemin ederim ki bir daha bu siteye gelmem.

Şarkı dinlemek neden haram ? Hadi beni ikna edin ?
Kardeşim araştır inanmıyorsan.

@azaz326

Sanki hepsini okumuş gibi yazdın.

"Bir hadis-i şerifte debuyuruluyor ki:
(Üçü hariç, her lehv bâtıldır.) [Deylemî]

Demek ki lehv, bir oyun, bir eğlence, bir çalgı olduğu için böyle buyuruluyor.

Müfessirler, İsra suresinin 64. âyetinde şeytana, (Vestefziz... bi savtike [Sesinle oynat]) demenin çalgı ile oynat demek olduğunu, bu âyetin, her çeşit çalgıyı haram ettiğini bildirmişlerdir. (Şeyhzade)Müfessirler Enam suresinin 70. âyetini, (Dinlerini [şarkı ile, musiki ile]oyun ve eğlence haline sokanlardan uzak dur) şeklinde tefsir etmişlerdir."

Alıntı;www.dinimizislam.com: Musikinin dindeki yeri - Dinimiz İslam

İnternetteki her şeye güveniyorsan işin var senin. Yobazların sonradan salladığı bir durum bu. Öyle bir şey yok asla. O zaman televizyon izlemek haram. Bilgisayara girmek, internete girmekte haram. @MrSpark lütfen bir daha merdiven altı hocalarının sunduğu sohbetlere gitme, yan etki yapıyor sende.

haram.jpg

İnternetteki her şeye güveniyorsan işin var senin. Yobazların sonradan salladığı bir durum bu. Öyle bir şey yok asla. O zaman televizyon izlemek haram. Bilgisayara girmek, internete girmekte haram. @MrSpark lütfen bir daha merdiven altı hocalarının sunduğu sohbetlere gitme, yan etki yapıyor sende.
Kardeş televizyon haram değil, içindekiler haram. Ne izlediğine bağlı. Açık kadın varsa haram.

:( Ah yobazlar ah yobazlar. Konu nereden nereye geldi.

İsterseniz küfür edin isterseniz banlayın ben burada görevimi yaptım. Öbür dünyada anlatırsın Peygamber Efendimiz'e (S.A.S) "merdiven altı hocası" dediğini. @Silinen üye

Bunu söyleyen bu merdiven altındaki hocalar. Onlardan duyduğunuz şeylere inanmayın.

İlahi dinlemek caiz midir? @MrSpark Bu arada banlamak ile ne alakası var? Herkes düşüncelerini dile getirebilir.

Bunu söyleyen bu merdiven altındaki hocalar. Onlardan duyduğunuz şeylere inanmayın.
Kardeş hadis diyorum sana. Burda günah kavgasına girmem. Zaten dinimde zorlama yok ister inkar et ister kabul et beni bağlamaz ben görevimi yaptım.

@Silinen üye Keşke verdiğim siteye girseydin.

Bizim hocamıza da sormuşlardı hayır değil demişti. İlahi dinlemek ne oluyor peki?

Bu arada ben ne için konu açmışım, sen ne yazmışsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı