Bağımlılık Yapan Müzik (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neyse Peygamber Efendimiz ayı ikiye böldüğünde de "büyü yaptın" demişlerdi. Sizde nefsinize köle olmuşsunuz. Allah yardımcınız olsun. Ne diyeyim.

Dinimize hakaret içeren şarkılar tabii ki haram. Ama normalin haram olacağını sanmıyorum.

Gereksiz Mesajlardan Dolayı Üye Uzaklaştırılmıştır
Dinimize hakaret içeren şarkılar tabii ki haram. Ama normalin haram olacağını sanmıyorum.
Dünyevi aşk konusunda da haram onun dışında sıkıntı yok. Bu arada kadının söylediği herşey (erkeğe) haram aklınızda olsun. Kur-an okusa bile haram.

Sen ayet istiyorsun al ayet; "İnsanlardan bilgisizce Allah yolundan saptırmak için Hakkı boş sözlerle değişenler ve Allah yolunu alaya alanlar vardır. İşte horlayıcı azâb onlar içindir." (Lokman Suresi 6. Ayet)

Bu da biraz daha açıklanmış hali; En büyük günahlardan biri insanları saptırmak ve Allah Tealâ'nın dininden yüzçevirmek maksadıyla, Allah'ın kelâmı Kur'an'ı işitmekten yüzçevirmek ve insanları hikâyeler, masallar, fıkralar v.b. boş ve eğlenceli sözler gibi faydasız sözlerle meşgul etmektir. Kibirlenerek Kur'an'dan yüz-çevirip ona arkasını dönen kimse can yakıcı bir azaba layık olmaktadır.

Alıntı; www.mumsema.org: Hadisler ve Ayetler ile Müziğin(Çalgı Aletlerinin) "HARAM" Oluşu

Paylaştığın kliple ilgili yorumumu yaptım, ancak ne demek istediğim tam olarak anlaşılmadı sanırım.:D
Candy Shop çok sevdiğim bir şarkı (Özellikle müziği). O nedenle paylaştığın klibi yapan kişinin söylemesi bile hoşuma gitti.(y)

Şu videonun altına yapılan yorumlara bak, nereden geldik nereye gidiyoruz.

@MrSpark Hurilerle birlikte cennet sizin olsun, biz cehennemde sizsiz mutluyuz.

Hocama katılıyorum. Ne için açtım konuyu nereye geldik. Her şeyi yaptınız müzik kaldı sanki kusura bakmayın ama. Amacım eğlenmekti sadece. Şuan neredeyiz bilinmez...

Senin amacın bizi bilgilendirmekti fakat bu paylaşımın altına yazma nedenin ne anlamadım.

Sizden bir ricam var! Biliyorsunuz ki piyasada saçma sapan kliplerden geçinmiyor (Buna bazı profesyonel sanatçılar da dahil) Hal böyle olunca, neden bu klibi saçma ve rezildir şeklinde paylaştınız ? Bana bunu açıklayabilir misiniz ? Umarım klipte Kürtçe kelimeler geçiyor diye kıl kapmadınız. Sonuç itibari, o insanları sevmeyen bir kimsenin hayranısınız.(n)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı