Steam Baldur's Gate 3 alınmalı mı?

xStruggle

Centipat
Daha fazla  
RPG türünü seviyorum ve bu oyun gelmiş geçmiş en iyi RPG olarak görülüyor. Steam'de Nays ile 699 TL'ye geliyor alınır mı sizce?

Gameplay time olarak diğer oyunlarla kıyaslanamayacak seviyede uzunluk ve çeşitlilik gösterdiği söyleniyor. RPG de seviyormuşsunuz zaten, fiyat/saat ve keyif orantısında karşılığını verir.

İzometrik ve sıra tabanlı RPGler ile diğer rol yapma oyunları farklı şeyler vaat ediyorlar bence. Skyrim'de 1000 saati olan bir insanın DoS2 veya BG3den gram keyif almama şansı var.

Bu nedenle şimdiye kadar hangi RPG oyunlarını deneyimlediğin de önemli diye düşünüyorum.

Bende RPG türünü çok severim ama bu oyunu 250 lirayken aldım, 1.5 saat zor dayanabildim, netice olarak iade ettim.
Oyun iyimi çıkar kötümü çıkar bilmem ama yılın en overrated oyunu olduğu kesin. Starfield eli ayağı düzgün çıkarsa, vaat ettiklerinide yapabilirse yılın RPG oyunu ödülünü o alır gibi geliyor.
Baldurs Gate 3'ün zamlanacağını düşünmüyorum, Larian'ın diğer oyunlarındaki satış fiyatlarını incelerseniz Türkiyedeki satış fiyatı, globaldeki satış fiyatının yarısı gibi duruyor, bu durumu irdeleyelim:
Baldurs Gate 3 - Globalde 60 dolar - Türkiyede 30 dolar(800TL)
Divinity Original Sin 2 - Globalde 45 dolar - Türkiyede 22.25 dolar (600TL)
Divinity Original Sin Enchanced Edition - Globalde 40 dolar - Türkiyede 18.50 dolar (500TL)

Yukarıda da görüldüğü gibi bu orantı doğrultusunda Larian, Türk Lirasındaki satış politikalarında ya da oyunun global fiyatında bir değişiklik yapmazsa Baldurs Gate 3 zamlanmaz gibi duruyor, zamlanması sürpriz olur.
Oyunu erken aşamada deneyimleyip beğenmediğim için iade etmiştim, eğer tam sürüme geçtikten sonra güzel yorumlar gelirse 800 lirayı gözden çıkarmayı düşünebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı