Baldur's Gate 3 Yaklaşıyor

Fimbulwinter0

Picopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere 3 gün sonra Baldur's Gate 3 çıkıyor ve dünyada bayağı bir ses getirdi daha şimdiden. Bizim ülkemizde ne kadar oyuncusu var merak ettim oynayanlar yazabilir mi bir de hangi classları oynayacaklar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adını duymuştum ama hiç oynamadım, ama 3'ü erken erişimde satın aldım. Çıkınca bakmayı düşünüyorum, güzel duruyor. İlk izlenimlerim Diablo ile Heroes and Might And Magic birleşimi RPG oyunu gibi geldi bana, bakalım hoş duruyor. Ek olarak Türkçe çıkması da büyük etken.

Bu oyun sağlam çıkar diye 250 TL'den almıştım zamanında. O zamandan beri heyecanla bekliyordum ama şansa bak, şu sıralar hiç oyun oynayasım yok. :) Yazın başından beri toplasan 20 saat arkadaşlarla beraber oyun oynamışımdır, o kadar. Oyun oynama hevesim tekrar gelirse ilk oynayacağım oyunlardan biri olacak. Çok sağlam bir iş bekliyor oynayanları.

Hangi sınıfla oynayacağımı bilmiyorum. Spoiler yememek için videolarına dahi bakmadım oyunun. Onun dışında zaman dilimi olarak çok ters bir vakitte çıkıyor oyun. 1 ay sonra Starfield'ın çıkacağını düşünürsek benim bu oyunu 1 ayda bitirmem gerekecek.

Hangi sınıfla oynayacağımı bilmiyorum. Spoiler yememek için videolarına dahi bakmadım oyunun. Onun dışında zaman dilimi olarak çok ters bir vakitte çıkıyor oyun. 1 ay sonra Starfield'ın çıkacağını düşünürsek benim bu oyunu 1 ayda bitirmem gerekecek.

Oyunun 75 100 saat arası sürdüğünü ve tadına vara vara sakin bir şekilde oynarsak 150 belki 200 saati zorlayabileceğimiz için 1 ayda bitirmek çok zor olacak. Ben de senin gibiyim Starfield çıkana kadar bitirmeye çalışırım. Bu arada spoiler yememek için videolarına bakmamazlık yapma. Tabii ki oynanış videosu gibi şeylere belki bakmayabilirsin ama classları anlatan ya da ilk 2 oyunun hikayesini anlatan videolara bakmanı öneririm. İlk 2 oyun ile bağlantısı olacak dediler fakat yine de oyunun evreni tek bir çizgide ilerlediğinden eski oyunlarda olan olaylar yeniyi de etkileyecek. He bakmazsan olmaz mı olur tabii ki ama eskiyi bilerek oynamak daha çok zevk verecektir.

Oyunun 75 100 saat arası sürdüğünü ve tadına vara vara sakin bir şekilde oynarsak 150 belki 200 saati zorlayabileceğimiz için 1 ayda bitirmek çok zor olacak. Ben de senin gibiyim Starfield çıkana kadar bitirmeye çalışırım. Bu arada spoiler yememek için videolarına bakmamazlık yapma. Tabii ki oynanış videosu gibi şeylere belki bakmayabilirsin ama classları anlatan ya da ilk 2 oyunun hikayesini anlatan videolara bakmanı öneririm. İlk 2 oyun ile bağlantısı olacak dediler fakat yine de oyunun evreni tek bir çizgide ilerlediğinden eski oyunlarda olan olaylar yeniyi de etkileyecek. He bakmazsan olmaz mı olur tabii ki ama eskiyi bilerek oynamak daha çok zevk verecektir.
'' Bağlantısı olacak '' dediler kısmı '' bağlantısı olmayacak dediler '' olacak kusura bakma.

Druid düşünüyordum ben ama Paladin'de karar verdim. Alt sınıf olarak Oathbreaker olabilir. Irk olarak İnsan veya Yarı-elf düşünüyorum. Takımda Shadowheart favorim zaten. Bu ikisinin yanına bir Drow Sorcerer bir de Cüce Rogue isterdim.

Oyun çıktığında erken erişimde alanlar Digital Deluxe sürüme sahip olacaklarmış sanırım. Umarım güzel şeyler verirler.

Ya yarı türkçe yarı ingilizce yazmışım. Alışık değiliz tabi böyle RPGlerin türkçe gelmesine.

Son düzenleme:
Bildiğiniz üzere 3 gün sonra Baldur's Gate 3 çıkıyor ve dünyada bayağı bir ses getirdi daha şimdiden. Bizim ülkemizde ne kadar oyuncusu var merak ettim oynayanlar yazabilir mi bir de hangi classları oynayacaklar?
Paladin drow oynuyorum şuanda diyalogları baya değişik görünüyor drow olduğu için alaylı ve sert diyalogları mevcut sözde 31 inde erişime açılacaktı.

Kış indirimlerinde fiyatı düşerse almayı planlıyorum. Güzel bir oyun gibi. Bu tarz oyunlara son zamanlarda ilgim arttı.
Daha da artabilir. 250 den 800 tl ye çıktı.

Son düzenleme:
Paladin drow oynuyorum şuanda diyalogları baya değişik görünüyor drow olduğu için alaylı ve sert diyalogları mevcut sözde 31 inde erişime açılacaktı.

Daha da artabilir. 250 den 800 tl ye çıktı.
Paladin oyunu 2. oynayışımda denemek istiyorum ama drow pek sevmediğim için oynayacak uyumlu ırk tam bulamadım. Ben de Tiefling Warlock oynadım erken erişimde gayet memnundum diyaloglarda full kandırmaya yönelik ve çok iyiydi. Warlockun hızlı dinlenme yapınca büyülerini doldurma olayı çok hoş. 31 inde çıkacak deme olayları 31 ağustos değil miydi başta? Sanırım sonra erkene çektiler starfield ile çakışmasın diye.

Ben de aynı şekilde itemhesap sitesinden aldım 20tl ye. Arkadaşla oynamaya çalıştım onu da başardım hamachi indirdik ikimiz de aynı sunucuya bağlandık birlikteymiş gibi lan üzerinden oynadık. Sırf birlikte oynamak için 800 verecektik olmasaydı belki de. Ama onu pek sarmadı nedense iyi ki almamışız tek oynadım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı