Baldur's Gate 3 Yaklaşıyor

Benimde 93 saatim var tekrar tekrar kendini oynatıp sıkılmadığım 2. oyun oldu. çıksa da tüketsek yavaş yavaş.

Takım arkadaşları da alıngan :) yabancı kaynaklardan izlediğimde sincabı bile öldürüyordu ya başka diyalog seçeneği olmadığından mecbur öldürüyorsun.
93 saat mi ben de witcher 3 ü yavaş yavaş oynuyorum diyorum şu sıralar 53 saatim falan var ana oyun ve ilk dlc bitti. Erken erişime 93 saat gömdüysen çıkınca 400 ün var gibi. Merak ettim de kaç milyon defa kaydettin oyunu bir şey yapınca? Oyunda en ufak doğru şey yaptığım an kaydediyorum ben boşa gitmesin diye mesela bir zar atıyorum 20 lazım ben başarıyorum falan anında basıyorum kaydetmeyi. Herhalde 93 saat oynasam abartısız 10 bin defa falan kaydederdim. Bu arada sıkılmadığın ilk oyun neydi?

Şöyle baldurs gate 3 için çıkışında az kalmışken iyice heyecanımı arttıracak oyun hakkında yeni bilgiler bilen var mı ? Az çok tam sürümde ne bekliyor bizi ? Mesela oyunu erken erişimde alanlar deluxe gibi bi pakete sahip olacaklarmış.Pakette ekstra oyun içi eşyalar vs veriliyormuş diye duydum.

Şöyle baldurs gate 3 için çıkışında az kalmışken iyice heyecanımı arttıracak oyun hakkında yeni bilgiler bilen var mı ? Az çok tam sürümde ne bekliyor bizi ? Mesela oyunu erken erişimde alanlar deluxe gibi bi pakete sahip olacaklarmış.Pakette ekstra oyun içi eşyalar vs veriliyormuş diye duydum.
Oyun içi eşyalar verilecek mi açıkçası bilmiyorum görmedim öyle bir bilgi fakat Baldur's Gate 3 special editions explained: Collector's & Digital Deluxe bu siteden bir bak istersen bir şeyler verilecekmiş.

Oyunu tam sürümü çıkmadan önce alırsanız deluxe sürümüne sahip oluyomuşsunuz.Oyun tam sürüm çıktığı zaman , deluxe sürümün fiyatı 80 dolar olucakmış.Erken erişimde oyunu alarak 20 dolar kâr edebilirsiniz.Almayı düşünen varsa full sürümü beklemeden davransın.

93 saat mi ben de witcher 3 ü yavaş yavaş oynuyorum diyorum şu sıralar 53 saatim falan var ana oyun ve ilk dlc bitti. Erken erişime 93 saat gömdüysen çıkınca 400 ün var gibi. Merak ettim de kaç milyon defa kaydettin oyunu bir şey yapınca? Oyunda en ufak doğru şey yaptığım an kaydediyorum ben boşa gitmesin diye mesela bir zar atıyorum 20 lazım ben başarıyorum falan anında basıyorum kaydetmeyi. Herhalde 93 saat oynasam abartısız 10 bin defa falan kaydederdim. Bu arada sıkılmadığın ilk oyun neydi?
spoiler olmaz sanırım goblin kampı beni bitirdi karındeşen teyzeden sonraki var ya zihin yüzeri sorgulamaya çalışıyorlar hep tavandan saldırmaya çalıştım halsinde yanımızda orda baya halsin öldüğü için en az 50-70 kaydetme vardır. step by step gitmek zorunda kaldım zar atma değil ama fight alanı zorluyordu. ilk oyunum dragon age origins defalarca oynadım orda karakter seçince başka yerden başlıyordu mesela elf seçiyorsun ormanda başıyorsun soylu olursan büyü okulunda başlatıyor cüce olursan cücelerin mağarasında başlatıyordu. BG 3 te beklentim baya yüksek bide origin karakterler 6 adet hepsiyle deniyeceğiz galiba.

Oyunu tam sürümü çıkmadan önce alırsanız deluxe sürümüne sahip oluyomuşsunuz.Oyun tam sürüm çıktığı zaman , deluxe sürümün fiyatı 80 dolar olucakmış.Erken erişimde oyunu alarak 20 dolar kâr edebilirsiniz.Almayı düşünen varsa full sürümü beklemeden davransın.
Deluxe paket olunca oyun içinde exta bir şey oluyor mu zırh silah vb. ?

Erken erişim ama sürekli güncelleme geldi ve haritayı büyüttüler bazı yayıncılar da erken erişim sonuyla benimki bir değildi erken erişim ama tam oyun gibiydi yani inşallah hak eder o kadar yıl beklemeye 2020 sanırım oyun çıkış tarihi.

Spoiler olmaz sanırım goblin kampı beni bitirdi karındeşen teyzeden sonraki var ya zihin yüzeri sorgulamaya çalışıyorlar hep tavandan saldırmaya çalıştım halsinde yanımızda orada bayağı halsin öldüğü için en az 50-70 kaydetme vardır. Step by step gitmek zorunda kaldım zar atma değil ama fight alanı zorluyordu. İlk oyunum Dragon age Origins defalarca oynadım orada karakter seçince başka yerden başlıyordu mesela elf seçiyorsun ormanda başıyorsun soylu olursan büyü okulunda başlatıyor cüce olursan cücelerin mağarasında başlatıyordu. Bg 3'te beklentim bayağı yüksek bir de Origin karakterler 6 adet hepsiyle deniyeceğiz galiba.

Erken erişim ama sürekli güncelleme geldi ve haritayı büyüttüler bazı yayıncılar da erken erişim sonuyla benimki bir değildi erken erişim ama tam oyun gibiydi yani inşallah hak eder o kadar yıl beklemeye 2020 sanırım oyun çıkış tarihi.

Zırh silah değil de kozmetik verilecekmiş üstte arkadaşın belirttiği gibi zar tarzı şeyler. Öyle çok büyük şeyler yok maalesef. Bard için müzikler gelecekmiş ekstra sanıyorum ki eski oyundan müzikler. Bunlar harici oyuna etki edecek bir şey yok gibi.

Heyecanlıyım vallahi çok dikkatimi çekti. İzlemesi de keyifli olacak.

Kendim full bitirdikten sonra sevdiğim birkaç yayıncıdan da full izlemeyi düşünüyorum o da sarar evet. Can Sungur'dan kesin izlerim bir de Pintipanda umarım oynar sarardı izlemek ama ona pek gidecek bir oyun gibi durmuyor fazla komplike.

spoiler olmaz sanırım goblin kampı beni bitirdi karındeşen teyzeden sonraki var ya zihin yüzeri sorgulamaya çalışıyorlar hep tavandan saldırmaya çalıştım halsinde yanımızda orda baya halsin öldüğü için en az 50-70 kaydetme vardır. step by step gitmek zorunda kaldım zar atma değil ama fight alanı zorluyordu. ilk oyunum dragon age origins defalarca oynadım orda karakter seçince başka yerden başlıyordu mesela elf seçiyorsun ormanda başıyorsun soylu olursan büyü okulunda başlatıyor cüce olursan cücelerin mağarasında başlatıyordu. BG 3 te beklentim baya yüksek bide origin karakterler 6 adet hepsiyle deniyeceğiz galiba.

SPOİLER UYARISI!!!

Oyunun beni en zorlayan kısmı başlangıçts shadowheartı kurtarma kısmı oldu şaka gibi ama öyle. Oyuna sırf bu yüzden 5 kere falan başladım her seferinde kurtaramadım öldü gemide en sonunda başardım. Karakterin önemli olduğunu da sonradan anlamıştım ben. İlk oyunumda oyunun yarısına kadar tek gitmişim diğer yollara yürümemişim ne büyücü vardı yanımda ne de shadowheart, vampir de yoktu sallana sallana gidiyordum tek kişi. Sonra oyun aşırı zor diye zırlamaya başladım. Orada baktım youtubedan millet 3 4 kişi mis gibi oynuyor oyunu ben enayiymişim diğer oynayışlarımda kolaylaştı.

Geri
Yukarı