Balık botu indirdikten sonra hesaplar çalındı

Arends14

Kilopat
Daha fazla  
Nostale adlı oyun için 3. parti yazılımı olarak balık botu indirmiştim. Kaspersky ve Malwarebytes virüs programlarını kapamamış olmama rağmen herhangi bir sıkıntı, uyarı vermediler. Güvenli olduğunu düşünerek kullanmayı denedim. Ardından dün gece 00.00 civarlarında Steam hesabıma giriş yapılmış (her türlü Steam Guard, iki adımlı doğrulama gibi bütün güvenlik korumaları aktifken) ve bakiyem sıfırlanmış. Ardından iki virüs programından da tarama yaptığım kadarıyla Kaspersky'da herhangi bir şey saptanmadı ardından Malwarebytes'da 2 tane zararlı dosya gözüktü ardından karantinaya alıp sildim. Burada asıl korktuğum şey Steam bakiyemden ziyade başka şeylere de erişme imkanı var mı? Bunu öğrenmem mümkün mü? Ekstra olarak Steam gibi binbir türlü koruma yöntemi aktif iken buna nasıl erişim sağlayabiliyor?

Dün gece Riot Games accountlarıma da erişim sağlamış. Formatı zar zor kendim atıyordum yine aynı şekilde kendim denemeli miyim yoksa herhangi bir bilgisayarcıya gidip mi attırmalıyım formatı? Herhangi bir farklılık olur mu?

Maillerini değiştir. Nasıl format atılır diye milyon tane video var. Adım adım izleyerek yaparsın. Bilgisayarcı 500 liranı alır vallahi bu devirde.

Bir de telefondan bütün oyun, mail akla gelebilecek her şeyin şifresini değiştiriyorum ve format atana kadar da bilgisayardan giriş yapmayacağım. Yeterli olur değil mi? Başka yapabileceğim bir şey var mı?

E-Postalari değiştirdikten sonra e-postalarina, kurtarma e-postası vs. koy ve ayrıca Google kurtarma kodlarını yenilemelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı