Program indirdikten sonra Steam'deki tüm eşyalar çalındı

Lemon MUSK

Hectopat
Biliyorum etik değil fakat bu bilgiyi vermem lazım. Dün Kaspersky'a güvenip güya 'güvenilir' sitelerden DLC indirmiştim cream installer adlı bir program ile DLC'leri orijinal DLC gibi kurdurmuştum. Bugün Steam hesabımı açtığımda cüzdanda paranın gittiğini fark ettim. Pazar geçmişimi incelediğimde kasalarımın kendi kendine listelendiğini ve alan kişilerin de aynı kişiler olduğunu gördüm. Ayrıca kasalarla ettikleri gelirleri 2 TL değerinde bir iteme yaklaşık 300 TL değeri ödeyerek aldıklarını gördüm. Steam şifremi ve e postamı hemen değiştirip Steam desteğe durumu yazdım. Ayrıca Kaspersky şifre yöneticisi şifreme girmek istediğimde şifremin değiştiğini gördüm yeni şifre kasası oluşturup Steam şifremi ona attım. Steam Guard kodum varken nasıl hesabıma giriş yapmış olabilir ve kasalar vs itemlerim geri gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o kasalarının %80'ini satsam alabiliyordum. Bunu gören herkese tavsiyem 3-5 para için bilgisayarınızı ve hesaplarınızı tehlikeye atmayın. Yoksa böyle oe kişilere hem hesabınızı kaptırırsınız hem de bilgileriniz çalınır.

Hocam peşini bırakmayın. Sitenin adı neydi DLC'leri indirdiğiniz? Başkasının başına gelmez yaşadığınız olay en azından.

Hocam creaminstaller ı GitHub'dan indirseydiniz keşke modifike edip sürmüş olabilirler. Ve sizi bu linklere yönlendiren site hangisi?

Bir tane YouTube hesabında görmüştüm hocam linkini bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı