Türkçe yama indirdikten sonra tüm hesaplar çalındı

Mertcan_0

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 2022 Ocak ayı gibi Facebook hesabım çalındı şifremi değiştirdim ve çok umursamadım bu arada yazacağım bütün hesaplarda e-posta adresim aynı ve şifremde pek çoğunda aynı bu yılın mart ayı gibi Instagram hesabım çalındı. Bir sonraki gün Çiçeksepeti hesabıma girilip parasını dahi ödemediğim şekilde evime hediyelik eşya gönderildi ve kişiye özel üstünde isim yazıyordu. Benim ismim değildi çiçek sepeti hesabımı kapadım ve Instagram hesabımın şifresini değiştirdim. Ardından 1 hafta oldu olmadı sahibinden.com hesabıma giriş yapılıp yaşamadığım şehirde ev ilanı verildi. İlan mesajlarındaki numaralar açılmadı ve bugün ise Riot Games hesabıma girip Valorant oyununu oynamışlar. Telefonuma virüs taramaları yaptım fakat telefona ve bilgisayara APK, Torrent, crackli oyun indirmişliğim oldu, Türkçe yamada inirmiştim şu anda o bilindik sitelerden viriüs taramamı yaptım ve 11 tehlike çıktı karşıma ve genellikle crack inirdiğim Türkçe yama crackli oyunların yamasıydı. Şifrelerim değişti bundan sonra crack indirmeyeceğim ama yapılması gereken başka bir önlem var mıdır? Ve bunları yapan virüs değil ise bunları yapan kişiyi bulmanın bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hatayı bütün şifreleri aynı yaparak yapmışsınız zaten. Yarın yapacağınız şey eğer bankacılık sisteminiz tehlikede ise hemen kapattırın yeni bir hesap açın. Aynı şekilde yeni bir hat alın. Yeni bir Google hesabı açın. Bilgisayarınızı ve telefonunuzu yedekledikten sonra tümüyle sıfırlayın ve modeminizide denetleyin.

Yamayı nereden indirdiniz? En azından bir bağlantı atın da diğer insanlar da kendini güvenceye alsın.

Bu durumdan sonra antivirüs ve şifre yöneticisi ile farklı şifreler kullanmanın önemini de anlamış olduğunuzu varsayıyorum. Kaspersky ücretli sürümünü alıp tam tarama yapmanızı öneririm. Kaliteli bir antivirüsü sistemlerde bulundurun ve korsan içerik veya güvenilir olmayan sitelerden bir şey yüklemeyin.

Format birçok kez attım

Format birçok kez attım.

Hocam hatayı bütün şifreleri aynı yaparak yapmışsınız zaten. Yarın yapacağınız şey eğer bankacılık sisteminiz tehlikede ise hemen kapattırın yeni bir hesap açın. Aynı şekilde yeni bir hat alın. Yeni bir Google hesabı açın. Bilgisayarınızı ve telefonunuzu yedekledikten sonra tümüyle sıfırlayın ve modeminizide denetleyin.

Hocam e-posta adresim çok eskiden beri kullanıyorum yani her yerde hesaplarım ona bağlı şu an kullanmadığım bir sistemde dahi kayıtlı olabilir bu yüzden e-posta değiştirmem çok sıkıntılı olacaktır.

Format birçok kez attım

Format birçok kez attım.

Hocam e-posta adresim çok eskiden beri kullanıyorum yani her yerde hesaplarım ona bağlı şu an kullanmadığım bir sistemde dahi kayıtlı olabilir bu yüzden e-posta değiştirmem çok sıkıntılı olacaktır.
Nereden indirdiniz hocam Türkçe yamayi?

Türkçe yamaları bu tarz korsan oyun sitelerinde sunmuyorlar. Siteler de oyun daha çok öne çıksın diye Türkçe başına ekliyor. Oyun büyük ihtimalle hem zararlı içeriyordur hem de Türkçe değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı