Banggood'da ek gümrük vergisi çıkar mı?

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda alışveriş yapan varsa geri bildirim verirse sevinirim. Daha önce AliExpress'ten aldığım 20 liralık ürüne kapıda 16 lira ek gümrük vergisi ödemek zorunda kaldığımdan bir tık şüpheyle giriyorum yurtdışından alışveriş işine.

Almak istediğim ürünün linki de bu: Gamakay MK61 Wired Mechanical Keyboard Gateron Optical Switch Pudding Keycaps RGB 61 Keys Hot Swappable Gaming Keyboard

Donanımhaber'de incelemesini gördüm, Burak bey vergi ödemediğinden bahsetti ama inceleme ürünü olduğundan çok da emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam daha az önce aldım 10 dk falan geçti ek vergi diye bir yer vardı tariff insurance yi tiklerseniz vergi ödemessiniz 30 lira.
Turkey Direct Mail'i seçerseniz vergi ödemiyorsunuz. Ben de aynı klavyeyi turkey Direct mail ile aldım ve vergi ödemedim.

Hocam doğrusunuz o daha erken getiriyor ama daha fazla para istyor 70TL'di snrm.
Onun yerine tariff insurance yi açarsa daha ucuza ama daha geç gelir sizin seçiminiz.

Hocam daha az önce aldım 10 dk falan geçti ek vergi diye bir yer vardı tariff insurance yi tiklerseniz vergi ödemessiniz 30 lira.

Hocam doğrusunuz o daha erken getiriyor ama daha fazla para istyor 70TL'di snrm.
Onun yerine tariff insurance yi açarsa daha ucuza ama daha geç gelir sizin seçiminiz.

Bu sistem nasıl işliyor vergiyi ödüyoruz kendiler bize sonra geri mi ödüyor yoksa hiç vergi ödemiyor muyuz?

"If you are charged import duties on an item covered by tariff insurance, contact us for reimbursement of up to 100% of the Value of the item.(if you buy more products by turkey Direct mail, it will be considered to be used for commercial purposes by the customs and incur additional taxes, Banggood will not afford this tax )"

PTT yüzde 90 alıyor vergi sonra bangooda mail atıyoruz vergi makbuzunun fotoğrafını atıyoruz onlarda bizim tarrif insurace yi tiklediğimizi görüyor ve kaç TL vergi verdik isek geri alıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı