Banka Kartı ile Steam'den Alışveriş Yapmak

• Konuyu başlatan Ali57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 80B

Ali57

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba. Bu konuda uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarımla bulduğum, bazı kişilerin bildiği ama birçok kişinin de bilmediği bir konudan bahsedeceğim. Banka kartı ile Steam'den nasıl alışveriş yapılır?

Bende Ziraat Bankası'nın Bankkart'ı var. İlk başta normal bir kartla alışveriş yapar gibi bilgilerimi girdim ama satın alım gerçekleşmedi. N11.com'dan birkaç alışveriş sonrası fark ettim ki benim banka kartım 3D Secure olmadan alışveriş yapılmasına izin vermiyor. Steam'de biraz daha bakınıp nasıl yapıldığını buldum.

Bize gereken tek şey arkasında CVV numarası olan, yani internette kullanılabilen bir banka kartı. Önce Steam'den alacağımız şeyi belirliyoruz. Sonra satın alım yerinde sağ tarafta Master Card/Visa resminin köşesinde Türk Bayrağı olanını seçiyoruz. Ardından Türkiye'de yaşadığımızı kanıtlamamızı isteyen kutucuğa tıklıyoruz. Sonra bizi BoaCompra adlı bir siteye aktarıyor. O sitede kart bilgilerimizi giriyoruz. Devam butonuna basıp kartı alırken kaydettiğiniz telefona bir kod geliyor. Bu kodu istenen kutucuğa yazıyoruz. Devam butonuna bastığımız anda eğer kod doğruysa işlemimiz tamamlanıyor.

Ben ilk alışverişimi akşam yapmıştım, sabah kütüphaneme gelmişti. O kart ile yaptığım ikinci alışverişimde ürün direk kütüphaneme geldi. Okuduğunuz için teşekkürler. Aklınıza bir soru takılırsa sorabilirsiniz. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartı yoksa en temizi Migros'tan cüzdan parası/kodu almak oluyor. :)

Ben bütün bilgileri girdikten sonra
  • Satınalım teknik sorunlardan ötürü başlatılamadı. Lütfen tekrar deneyin. Eğer bu sorun devam ederse, lütfen müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçin. bu hatayı veriyor ne yapmam lazım ?

Ben bütün bilgileri girdikten sonra
  • Satınalım teknik sorunlardan ötürü başlatılamadı. Lütfen tekrar deneyin. Eğer bu sorun devam ederse, lütfen müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçin. bu hatayı veriyor ne yapmam lazım ?
Hatırladığım kadarı ile bi ara güvenlik nedeni ile internet alışverişine tüm kartlar kapatılmıştı ve internetten kart ile alışveriş yapmak için manuel olarak internet alışverişini aktif etmemiz gerekiyordu. Kartınızın internet alışverişine açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer problem orada değilse ya destek ile görüşün ya da 1-2 gün bekleyin. Eskiden bu yöntemi kullanırken bazen oluyordu bana sistem kullanılmıyordu ama 1-2 gün içerisinde sorunsuz işlemlerime devam edebiliyordum. Şimdiden kolay gelsin.

Haturladığım kadarı ile bi ara güvenlik nedeni ile internet alışverişine tüm kartlar kapatılmıştı ve internetten kart ile alışveriş yapmak için manuel olarak internet alışverişini aktif etmemiz gerekiyordu. Kartınızın internet alışverişine açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer problem orada değilse ya destek ildagörüşün ya da 1-2 gün bekleyin. Eskiden bu yöntemi kullanırken bazen oluyordu bana sistem kullanılmıyordu ama 1-2 gün içerisinde sorunsuz işlemlerime devam edebiliyordum. Şimdiden kolay gelsin.

İnternete açık olup olmadığını nasıl kontrol ediceğim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı