Banlı GTA 5 Steam hesabında RDR2 Online oynamak

CravingTR

Hectopat
Merhaba. Steam hesabımda GTA 5'den süresiz yasaklıyım. Aynı Steam hesabında Red Dead Redemption 2'yi Online oynaybilir miyim sizce? Bunu Rockstar Desteği sorduğumda şöyle bir cevap aldım;

''Thank you for contacting Rockstar Support and for your question. We certainly understand your concern about whether you'll be able to play Red Dead Online on the Steam where GTA Online has been banned. Although we don’t have any information to release on this topic, we appreciate the fact that you are interested in our games. If you have any other issues, please get back to us.''

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eğer oynayabilirsem Steam'a gelmesini bekleyeceğim. Eğer oynayamazsam da Rockstar Launcher'den hem GTA 5'i tekrar satın alıp hem de Red Dead Redemption 2'yi alırım diye düşünüyorum. Tek istediğim GTA Online banlı Steam hesabında RDR 2 ya da belki ilerde GTA 6 oynayabilir miyim öğrenmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam linkini banlı hesaptan kaldırabiliyorsun.

Steam linkini banlı hesaptan kaldırabiliyorsun.
Teşekkür ederim cevabın için fakat banlı hesaplarda linki kaldırmıyorlar.

Oyundan yasaklandıysanız Social Club hesabınızı siliniz ve yeni Social Club hesabı açınız. Bağlantıyı kaldırmıyorlar ama hesabınızı silince bağlantı otomatik olarak kalkıyor. Tekrar aynı Steam hesabından GTA oynamak isterseniz de herhangi bir şey yapmadan önce Steam Support'a "Hesabımı sildiğim için oyunu oynayamıyorum ve anahtarımı yeni bir hesapta kullanamıyorum ve bu yüzden yeni anahtar istiyorum." diyerek mesaj atın. Oyunu hesabınızdan kaldıracaklar ve tekrar satın almanızı isteyecekler. Satın aldığınızda tekrar aynı yerden mesaj attığınızda anahtarınızı değiştirebilirler. Oyunu indirimde de satın alabilirsiniz. 🙂 Steam bunu eski hesabınızı sildiğiniz için yapıyor ve asla ceza kaldırma yolu olarak düşünmüyor. Tekrar hile yaparsanız ve ceza yerseniz aynı işlemleri tekrar yapmayabilirler. Son olarak da GTA cezasının RDR'ı etkileyeceğini düşünmüyorum. Gelen e-postalarda bile "banned from GTA Online" diyor, "banned from all Rockstar games" demiyor. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız da direkt Social Club üzerinden ayrı bir hesaba RDR da satın alabilirsiniz.

Not: Social Club hesabınızı silerseniz ve bir daha GTA satın almazsanız tekli oynucu modunu da oynayamazsınız.
Not 2: Bu yolu isim değiştirme süresinin üstesinden gelmek için kullanmıştım ve arkadaşım da yasaklanmış hesabını açtırmak için kullandı. Kesinlikle çalışıyor.

Artı -1 Eksi
Ban yediyseniz, Social Club hesabınızı siliniz ve yeni Social Club hesabı açınız. Bağlantıyı kaldırmıyorlar ama hesabınızı silince bağlantı otomatik olarak kalkıyor. Tekrardan aynı Steam hesabından GTA oynamak isterseniz de, herhangi bir şey yapmadan önce Steam Support'a hesabımı sildiğim için oyunu oynayamıyorum ve anahtarımı yeni bir hesapta kullanamıyorum bu yüzden yeni anahtar istiyorum diyerek mesaj atın. Oyunu hesabınızdan kaldıracaklar ve tekrar satın almanızı isteyecekler. Satın aldığınızda, tekrar aynı yerden mesaj atın ve anahtarınızı değiştirsinler. Oyunu indirimde de satın alabilirsiniz. 🙂 Steam bunu eski hesabınızı sildiğiniz için yapıyor ve asla ceza kaldırma yolu olarak düşünmüyor. Tekrar hile yaparsanız ve ceza yerseniz, aynı işlemleri tekrar yapmayabilirler. Son olarak, GTA cezasının RDR'ı etkileyeceğini düşünmüyorum. Gelen e-postalarda bile "banned from GTA Online" diyor, "banned from all Rockstar games" demiyor. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız da direkt Social Club üzerinden ayrı bir hesaba RDR da satın alabilirsiniz.

Not: Social Club hesabınızı silerseniz ve bir daha GTA satın almaz iseniz single-player'ı da oynayamazsınız.
Not 2: Bu yolu isim değiştirme süresinin üstesinden gelmek için kullanmıştım ve arkadaşım da banlı hesabını açtırmak için kullandı. Kesinlikle çalışıyor.

Cevabın için teşekkür ederim. Pek ban açtırmak gibi derdim yok Social Club silmekte zahmetli işte zaten baya. :) Peki bu yasaklamanın ilerde çıkcak GTA 6'da bir sorun çıkaracağını düsünüyor musun çünkü Gta online yasaklaması olarak geçiyor.

Cevabın için teşekkür ederim. Pek ban açtırmak gibi derdim yok Social Club silmekte zahmetli işte zaten baya. :) Peki bu yasaklamanın ilerde çıkcak GTA 6'da bir sorun çıkaracağını düsünüyor musun çünkü Gta online yasaklaması olarak geçiyor.

Eğer GTA 6 geldiği zaman GTA 5 için kullanılan altyapı kapatılıp GTA 6 için başka bir online altyapı gelirse sorun olmaz diye düşünüyorum. Yani GTA 6 çıktığı zaman GTA 5 online için destek kesilirse ve GTA 6 online da GTA Online üzerinden sunulursa sorun olur. Ama GTA 5 için olan altyapı kapanıp GTA 6 online için bambaşka bir şey kullanılırsa sorun olmaz diye düşünüyorum. Kıyak geçip GTA 6 çıkınca bazı banları da silebilirler...

Canlı destek hesabı beş dakika içerisinde silebiliyor. GTA Online ile belirli bir şeyi kastettiklerinden dolayı da 6. oyun çıkarsa sorun olmaz. Muhtemelen onun ismini de GTA VI: Online gibi farklı bir şey yaparlar. Tüm cezalar kalıcı ve asla silinmiyor. Sonraki oyunu sırf bu yüzden insanların almamalarını istemezler.

Son düzenleme:
Canlı destek hesabı beş dakika içerisinde silebiliyor. GTA Online ile belirli bir şeyi kastettiklerinden, 6. oyun çıkarsa sorun olmaz. Muhtemelen onun ismini de GTA VI: Online veya GTA: Online II yaparlar. Tüm cezalar kalıcı ve asla silinmiyor. Sonraki oyunu sırf bu yüzden insanların almamalarını istemezler.
Teşekkür ederim yorumun ve düşüncen için.
Aynı konuyu bir daha açmıştınız. Ben olsam ban yerim galiba. Bir sıkıntı olmaz. Rahat olun.
Teşekkür ederim yorumun için. Haksız yere yasaklandığım için içimde yara oldu bu konu sürekli Rockstar Destekle yazısıyorum bana bu konu hakkında bilgimiz yok oynayabilir misiniz oynayamaz mısınzı bilmiyoruz diye cevap veriyolar. Steam hesabım baya iyi sırf bir oyun yüzünden çöpe gitmesini istemiyorum o yüzden biraz fazla hassasım sanırım bu konuda rahatsızlık vermişsem affola. :) Yorumun için tekrar teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı