Bannerlord bir çöptür

Çöp değildir. Siz sevmediniz diye bir oyuna çöp diyemezseniz. Örnek vermek gerekirse The Witcher 3 wild hunt oyununu satın almıştım. Herkesin övdüğü bir oyun fakat ben beğenmedim ve bana gerçekten çok kötü olmuş bir oyun. Fakat ben şimdi The Witcher 3 wild hunt oyunu çöptür desem hoş olur mu sizce?
Herşey bir beklentiden ibaret.

Son düzenleme:
Eskimiş bir konu neden hortlatıldı bilemem ama ben üzerinde az bile olsa emek olan hiçbir oyuna çöp deme taraftarı değilim. En sevmediğim oyun firması olan Ubisoft'un en sevmediğim oyunu olan AC: Odyssey'e bile bu yakıştırmayı yapmam.
Ne demek yani "çöp"? Çöp oyun, çöp ekran kartı... Bu kadar değersiz mi? Hakaret etmek, karalamak bu kadar basit midir bir şeyi?
Bunu diyen arkadaş aynı yakıştırma kendine yapılsa mutlu olur mu acaba?

Eskimiş bir konu neden hortlatıldı bilemem ama ben üzerinde az bile olsa emek olan hiçbir oyuna çöp deme taraftarı değilim. En sevmediğim oyun firması olan Ubisoft'un en sevmediğim oyunu olan AC: Odyssey'e bile bu yakıştırmayı yapmam.
Ne demek yani "çöp"? Çöp oyun, çöp ekran kartı... Bu kadar değersiz mi? Hakaret etmek, karalamak bu kadar basit midir bir şeyi?
Bunu diyen arkadaş aynı yakıştırma kendine yapılsa mutlu olur mu acaba?
Beklentiler yüksek olunca oyuncular da memnun kalmıyor.

Beklentiler yüksek olunca oyuncular da memnun kalmıyor.
Beni ne beklentilerle ne de oyunlarla bir derdim var. Bir oyun beklentileri karşılar karşılamaz, beğenilir beğenilmez ama çıkıp da "çöp abee yha" denmez.

Konuyu hortlatıyorum ve " Bannerlord tüm beklentileri yok eden çöp bir oyundur " diye ekliyorum. Warband da olupta bannerlorda koymadıkları özellikler, oyunun tamamen dümdüz bir şekilde kılıç savurup anlamsızca savaşamak üzerine olması (savaş simülasyonu) ve diplomasi denilen olayın gram umursanmaması. Onca saat emek verip kral olduğundan yapabileceklerinin Warband dakilerden bile az olması. Ve saymaya üşendiğim onlarca eksiklik." hiç mi iyi bir şeyi yok kardeşim bu oyunun? " diyenlere söylüyorum. Grafikleri günümüz teknolojisinde olduğu için güzel ve yine aynı şekilde savaş mekanikleri günümüz teknolojisine uygun ve keyifli. Bunun dışında oyunun yapıldığı 8 yılda ve beta olarak çıkışının üzerinden 2-3 yıl geçmesiyle birlikte Total'de geçen 10-11 senede yalnızca bu kadar iyi ve olumlu özellik eklenebilmiş olunan bu oyun bir çöptür. Warband'ın Remastered versiyonunu yapsalar daha memnun olurduk. Bannerlord bir çöptür ve oynanmasının sebebi yeni ve günümüz teknolojisine uygun olmasıdır.

Konuyu hortlatıyorum ve " Bannerlord tüm beklentileri yok eden çöp bir oyundur " diye ekliyorum. Warband da olupta bannerlorda koymadıkları özellikler, oyunun tamamen dümdüz bir şekilde kılıç savurup anlamsızca savaşamak üzerine olması (savaş simülasyonu) ve diplomasi denilen olayın gram umursanmaması. Onca saat emek verip kral olduğundan yapabileceklerinin Warband dakilerden bile az olması. Ve saymaya üşendiğim onlarca eksiklik." hiç mi iyi bir şeyi yok kardeşim bu oyunun? " diyenlere söylüyorum. Grafikleri günümüz teknolojisinde olduğu için güzel ve yine aynı şekilde savaş mekanikleri günümüz teknolojisine uygun ve keyifli. Bunun dışında oyunun yapıldığı 8 yılda ve beta olarak çıkışının üzerinden 2-3 yıl geçmesiyle birlikte Total'de geçen 10-11 senede yalnızca bu kadar iyi ve olumlu özellik eklenebilmiş olunan bu oyun bir çöptür. Warband'ın Remastered versiyonunu yapsalar daha memnun olurduk. Bannerlord bir çöptür ve oynanmasının sebebi yeni ve günümüz teknolojisine uygun olmasıdır.

Sırf oynamak için yeni bilgisayar dizdim 3 ay önce başladım oyuna 1 hafta boyunca ağlaya ağlaya zorlana zorlana oynadım oyunu, yapılacak onca şey varken, eklenmesi gereken tonla şey varken altyapısı bu kadar müsaitken yapılmamasının sebebi ne olabilir acaba. Yani hiç dememişler mi bu oyuncu bir süre sonra döngüye girecek diye dünyayı fethetmekten başka temel hedeflerde eklememiz lazım diye. Gerçi bir görev eklemişler o görev hakkında içimden geçenleri buraya yazarsam Technopat beni sonsuza kadar banlar :D

3 yıl sonra oyuna karşı olan hislerim değişti mi? Hem evet hem hayır. Evet çünkü 3 yıl önce oyuna çöp demişim yanlış yapmışım. Bu oyun çöp değildir ama HOI4 gibi oyunlarla kıyasla 8000 saat oynanacak bir yapısı yok. Şu ana kadar 170 saat oynadım ve rahatlıkla söyleyebilirim ki Bannerlord çöp değildir ama abartılmıştır. Bu oyuna karşı aşırı bir beklenti vardı çıktığı dönemde. Bende o hırsla oyuna girince karşıma 2 saatten sonra hep aynı şeyleri yaptığım bir oyun çıkınca büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştım. Oyun tamamen çıkışını yaptı ama yine de çok büyük bir değişiklik yok. Belkide biz bazı şeyleri çok abartıyoruz belki de bu oyun firmasından çok şey bekliyoruz. Zaten oyunu yapan firma çok büyük bir firma değil. Bu topraklardan çıkan her oyuna karşı böyleyiz diğer oyun firmalarından kat ve kat daha iyi bir oyun yapmalarını bekliyoruz. Oyuna geri dönecek olursak eğer. Oyunun çok üstüne gidilmiş bir hikayesi yok zaten oyun hikayesinde sizi diğer liderlerle tanıştırmak ve diyarları gezmenizi sağlamak için hikaye yazmış. Hikayeyi 2 saatten az bir sürede bitirirsiniz peki ya sonra oyun bizi sandbox ortamına bırakıyor. Ve maalesef yapabileceğiniz şeyler oldukça kısıtlı oluyor zaten eninde sonunda HOI4'e dönüyor uzun lafın kısası Bannerlord çöp değildir ama beklenen heyecanı veren bir oyun değildir. Ve lütfen artık evime çapulcu yollamayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı