Çözüldü Bannerlord FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Theoden23

Centipat
Yer
Rohan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC özellikleri: ASUS TUF AMD Ryzen 7 3750H GTX 1650 Bannerlord'u yeni satın aldım ama bu ekran kartında bile en düşükte Max 35-40 FPS alıyorum sebebi nedir? PC kaynaklı mıdır yoksa oyun yeni olduğu için optimizasyondan mı kaynaklanıyordur?

Çözüm
Oyun daha beta sürecinde, sorununuz optimizasyon kaynaklı sizlik bir durum yok.
RX580 8 GB OC kullanıyorum, ama ayarları düşüğe felan almam fark etmeden oyun savaşlara girdiğime 1 fpsi bile görmüyor ilk başlarda, ve bu çok uzun sürüyor.(yağmacılarla savaşa girsem bile ve ordum 65 kişilik) 150 TL'yi bozuk bir oyuna verdim. BETA dediğimiz şey oynanabilir olmalı. Türk oyunu diye alıyoruz ama biz de keriz değiliz ki bitmemiş bir oyun bu BETA olmaya bile yeterli değil, şehirlere girerken ki aşırı uzun bekleme süreleri, tam savaşın ortasına yediğim crhaslar say say bitmez.

RX580 8 GB OC kullanıyorum, ama ayarları düşüğe falan almam fark etmeden oyun savaşlara girdiğime 1 FPS'i bile görmüyor ilk başlarda, ve bu çok uzun sürüyor.(Yağmacılarla savaşa girsem bile ve ordum 65 kişilik) 150 TL'yi bozuk bir oyuna verdim. Beta dediğimiz şey oynanabilir olmalı. Türk oyunu diye alıyoruz ama biz de keriz değiliz ki bitmemiş bir oyun bu beta olmaya bile yeterli değil, şehirlere girerken ki aşırı uzun bekleme süreleri, tam savaşın ortasına yediğim crhaslar say say bitmez.

Hocam bende de aynı durum vardı lakin oyunu D'den C'ye alınca gözüm gönlüm açıldı çok farkediyor şu an da kale savaşları haricinde herhangi bir FPS düşüşü olmuyor orta yüksek grafiklerde 60 70 FPS sabit alıyorum. Kale savaşlarında 30 40 FPS'e düşüyor.

Hocam bende de aynı durum vardı lakin oyunu D'den C'ye alınca gözüm gönlüm açıldı çok farkediyor şu an da kale savaşları haricinde herhangi bir FPS düşüşü olmuyor orta yüksek grafiklerde 60 70 FPS sabit alıyorum. Kale savaşlarında 30 40 FPS'e düşüyor.
D den Cye almak için yeniden mi indirdin yoksa direk atttın mı bende de ssd var da internetim çok yavaş o yüzden yeniden indiriliyorsa sıkıntı
Sırf bannerlord için 8 gb ram daha aldım toplam 16 olarak klullanıcam gelince ramim deneyimlerimi yazarım

D'den cye almak için yeniden mi indirdin yoksa direkt atttın mı bende de SSD var da internetim çok yavaş o yüzden yeniden indiriliyorsa sıkıntı.
Sırf Bannerlord için 8 GB RAM daha aldım toplam 16 olarak klullanacağım gelince RAM'im deneyimlerimi yazarım.

Yok Steam'den oyunun üstune gelip sağ tık özelliklere basıp yerel dosyalar kısmından yükleme klasörünü taşı kısmı var oradan direkt C'ye atıyor kardeşim. Yani tekrardan indirmene gerek kalmıyor. RAM geldikten sonra oyun içi FPS ve drop konularındaki deneyimlerini 4 gözle bekliyorum ben de laptop sahibiyim ve duruma göre Teknosa'dan 8 GB RAM ekletmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı