Bannerlord'a eklenmeli dediğiniz şeyler

regedya

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bannerlord için oyuna eklenmeli dediğiniz şeyler nelerdir? Şahsen beni şu anki hali bile tatmin ederken ilerisi için eklenecek özellikleri düşününce oyuna olan inancım daha da artıyor.

İleride eklenecekler için en banko tahminim gemi ile seyahat ve bunun getirdiği yeni topraklar ve deniz savaşları olabilir ki zaten yapımcılar da bunları söylemişti sanırım. Oyun gerçekten gelişime açık bir yapıda ve eklenecek şeyler absürt olmadığı sürece oyunu ileriye taşıyacaktır. Ama benim özellikle geliştirilmesini istediğim şey krallıklar içi entrikayı arttırmaları ve oyuncuya kurtlar sofrasında olduğunu hissettirmeleri olurdu. Öyle haydut kesip ticaret yaparak Kalradya'da yer edinilemeyeceğini bize göstermeleri lazım.

Yeni görevler, diyaloglar, ve doğa olayları olsa fena olmaz. Ticaret sisteminde ise bence tüccar her sattığımızı almamalı, istediklerini almalı. Bir sürü gereksiz eşyayı alıyor ve bana gerçekçi gelmiyor. Ya da çok ucuz ve gereksiz eşyaları almasa da güzel olur diye düşünüyorum.

Yeni görevler, diyaloglar, ve doğa olayları olsa fena olmaz. Ticaret sisteminde ise bence tüccar her sattığımızı almamalı, istediklerini almalı. Bir sürü gereksiz eşyayı alıyor ve bana gerçekçi gelmiyor. Ya da çok ucuz ve gereksiz eşyaları almasa da güzel olur diye düşünüyorum.

Görevler için konuşursam 3-4 ay öncesine göre güzel bir ilerleme kaydedilmiş. Doğa olayları zaten eklenmiş bir konsept ama geliştirilmesini konuşursak yakın zamanda olacağını sanmıyorum. Tüccarlar aslında her şeyi almıyor. Sana sattığın şeyin ederinin altında fiyat vererek bunu hissettiriyor zaten. Misal kalkıpta Kuzait topraklarında katır satarsan adam sana 3 katı daha az fiyat verecektir.

Görevler için konuşursam 3-4 ay öncesine göre güzel bir ilerleme kaydedilmiş. Doğa olayları zaten eklenmiş bir konsept ama geliştirilmesini konuşursak yakın zamanda olacağını sanmıyorum. Tüccarlar aslında her şeyi almıyor. Sana sattığın şeyin ederinin altında fiyat vererek bunu hissettiriyor zaten. Misal kalkıpta kuzait topraklarında katır satarsan adam sana 3 katı daha az fiyat verecektir.

5-6 saatlik oynayış ile pek bilgi birikimim yoktu :D. Teşekkürler.

Kesinlikle diplomasi olmalı. Örneğin oyun CO-OP olsa, NPC'ler NPC ile, gerçek oyuncular ise gerçek oyuncular ile muhattap olur.
Sesli NPC gelmeli.
Kesinlikle deniz savaşı eklenmeli, ki eklenecektir. Denize sıfır kıyısı bulunan şehirlerde liman bulunuyor.
Artı olarak kral olduğumu hissetmem lazım, o hiyerarşiyi göremiyorum. Kralım ve krallık sınırlarımdaki köye gidiyorum. Muhtarın yanına gidiyorum ve bana dediği şey "Alınma ama, bana yardım edebileceğini sanmıyorum. Sen ve ben, iyi bir geçmişimiz yok. Sana güvenmiyorum."
Ya sen kimsin güvenmiyorsun bana. Kralım ben kardeşim, kral. Senin vergini ben yiyorum.
Krallığımdaki bir lord ile karşılaşıyorum haritada gezerken, beni tanımıyor ve kimsin sen diye soruyor. Orada tanışıyoruz.
Kral olduğumu bir ben bir de yoldaşlarım biliyor sanırım.

Kesinlikle diplomasi olmalı. Örneğin oyun CO-OP olsa, NPC'ler NPC ile, gerçek oyuncular ise gerçek oyuncular ile muhattap olur.
Sesli NPC gelmeli.
Kesinlikle deniz savaşı eklenmeli, ki eklenecektir. Denize sıfır kıyısı bulunan şehirlerde liman bulunuyor.
Artı olarak kral olduğumu hissetmem lazım, o hiyerarşiyi göremiyorum. Kralım ve krallık sınırlarımdaki köye gidiyorum. Muhtarın yanına gidiyorum ve bana dediği şey "Alınma ama, bana yardım edebileceğini sanmıyorum. Sen ve ben, iyi bir geçmişimiz yok. Sana güvenmiyorum."
Ya sen kimsin güvenmiyorsun bana. Kralım ben kardeşim, kral. Senin vergini ben yiyorum.
Krallığımdaki bir lord ile karşılaşıyorum haritada gezerken, beni tanımıyor ve kimsin sen diye soruyor. Orada tanışıyoruz.
Kral olduğumu bir ben bir de yoldaşlarım biliyor sanırım.

Zaten oyun hissettirme üzerine kurulu olunca oyuncuların havaya giremiyor oluşu oyuna büyük sekte vuruyor. Ama oyun erken erişimde olduğu için böyle konularda konuşmak biraz erken olur.

Geri
Yukarı