Bannerlord'da demircilikten çok kolay para kasılıyor

Warband'da bana 3-4 saat ver bütün Rodoğu dize getiririm, belki daha da az sürer, denemedim. :D Warband böyle gerçekten.
Keyfine ticaret ile uğraşıyordum ondan para gelmiyordu ama esir ticaretinde zengin oluyorsun. Native için kelle avcısı toplamak çok zor fakat modlarında misal Jihad ve Haçlılar'da 1 saat içinde başlangıç parası 100k ise onu 3'e katlıyabiliyordum.
Native'de zengin olmanın yönetimi early'de sürekli görev yapmak, çapulcu aşaması yarım saat sürse askerler çok kolay level atlıyor zaten yarım saat bile olmayabilir, 1 saatten sonra köy yağmalamak ve zenginsiniz.

Warband'da bana 3-4 saat ver bütün Rodoğu dize getiririm, belki daha da az sürer, denemedim. :D Warband böyle gerçekten.
Keyfine ticaret ile uğraşıyordum ondan para gelmiyordu ama esir ticaretinde zengin oluyorsun. Native için kelle avcısı toplamak çok zor fakat modlarında misal Jihad ve Haçlılar'da 1 saat içinde başlangıç parası 100k ise onu 3'e katlıyabiliyordum.
Native'de zengin olmanın yönetimi early'de sürekli görev yapmak, çapulcu aşaması yarım saat sürse askerler çok kolay level atlıyor zaten yarım saat bile olmayabilir, 1 saatten sonra köy yağmalamak ve zenginsiniz.
Rodok üstün ırk.

Rodok üstün ırk.
Kalelerini almak aşırı zor bunu gördükten sonra ben de Rodok oldum xd

Ya şimdi demirciliğin ben çok kırık olduğunu düşünüyorum. Yani bu kadar kolay para kasılmaması gerekiyor. Warband'de asla böyle bir şey yoktu o oyunda uğraşmak gerekiyordu, köyleri yağmalardık, sığır çalardık, şehir şehir dolaşır atölye açardık falan. Bannerlord'a düzgün günlük kar etmek çok zor, sürekli - yiyorsun, yani oyunun amacı bu mu? Demircilikten parayı kas, her şeyi satın al, her şeyi para ile çöz. Oyun bu değil ki ya? Sadece ben böyle mi düşünüyorum?

1- Arkadaşlar oyunda yoldaş alıp şehir şehir dolaşıp yoldaşlarına görev yaptırabilirsiniz iyi para bırakıyor bir zaman sonra.

2- At ticareti kuzait de ucuza katır, yük beygiri satılıyor tüm atları alın pahalı olan şehirlerde satın aşırı iyi kazandırıyor.

3- Askerlerinizi terfi etmeyin günlük ücretiniz düşsün kervan ve atölye ile onları karşlımaya çalışın.

1- arkadaşlar oyunda yoldaş alıp şehir şehir dolaşıp yoldaşlarına görev yaptırabilirsiniz iyi para bırakıyor bir zaman sonra.

2- At ticareti kuzait de ucuza katır, yük beygiri satılıyor tüm atları alın pahalı olan şehirlerde satın aşırı iyi kazandırıyor.

3- Askerlerinizi terfi etmeyin günlük ücretiniz düşsün kervan ve atölye ile onları karşlımaya çalışın.

Asker olarak da en güçlü taraf rodoklar. Nord kahramanı falan balon. 40 çavuş 40 nişancı ile dünya fethi yapabiliyorsun. Ama meydan savaşlarında atlı lazım oluyor.

1- arkadaşlar oyunda yoldaş alıp şehir şehir dolaşıp yoldaşlarına görev yaptırabilirsiniz iyi para bırakıyor bir zaman sonra.

Hocam dönmüyor. 4 tane yoldaşı salıyorsun ordu topluyorlar. Onların masrafı kendi ordumun 300 civarında oluyor. Yoldaşlarla 600 700 kişilik bir ordu masrafı çıkıyor. Yerleşkelerde de asker oluyor. Asker olmaz ise asker toplaması ve yetiştirmesi çok zor.

• Dükkanlar çok az veriyor.
  • Kervan tarafı iyi gelir getiriyor ama kervanlar yatınca tekrar yoldaşları toplaması ve salması zor oluyor.

Zor olması daha iyi bence, zaten çıkmadan önce de deniliyordu; "zor olacak, Warband'daki gibi oyunda 2 saat geçirip kale kuşatılamayacak" diye. Bence böylesi daha iyi, oynama fırsatım henüz olmadı ama :)

İyide zor değil ki oyun sıkıntı orada biraz silah sat ordunu fulle tamam bitti zaten oyun, Warband da en azından ticaretle ya da yapmayla para kazanmak zorundaydın.

Hocam dönmüyor. 4 tane yoldaşı salıyorsun ordu topluyorlar. Onların masrafı kendi ordumun 300 civarında oluyor. Yoldaşlarla 600 700 kişilik bir ordu masrafı çıkıyor. Yerleşkelerde de asker oluyor. Asker olmaz ise asker toplaması ve yetiştirmesi çok zor.

• Dükkanlar çok az veriyor.
  • Kervan tarafı iyi gelir getiriyor ama kervanlar yatınca tekrar yoldaşları toplaması ve salması zor oluyor.
Hocam dükkanların +200 getirse bile çok iyi ben 4 5 kervan oluşturuyorum güzel paralar bırakyıro günlük 3500 4000 falan

Yeni konular

Geri
Yukarı