Barcelona'nın Tarihi Hezimeti ve Bayern Münih'in Yükselişi

Bayern Münih'liler 5.'den sonra gol diye bağırmayı bırakmıştır.

Katılıyorum. Bayern Münih'e yakıştıramadığım tek oyuncu Jerome Boateng. Adam her maç rakip farketmeksizin çok açık veriyor, her maç sayısız jeneriklik çalım yiyor.
Bugün arkaya çok fazla top kaçırdı Bayern savunması, başka kaliteli bir takım bu hataları değerlendirir City onlardan biri mesela. Boateng'i ben de beğenmiyorum, hem ağır hem de jeneriklik çalım yeme konusunda bir numara, Suarez'ten de jeneriklik bir çalım yedi yine. Alaba stoper değil, stoper de oynaması bence doğru değil, hatada yaptı, Barça gibi bir kalitesiz takım olunca pek sırıtmadı, en azından Boateng'e göre biraz daha seri Alaba.

Bugün arkaya çok fazla top kaçırdı Bayern savunması, başka kaliteli bir takım bu hataları değerlendirir City onlardan biri mesela. Boateng'i ben de beğenmiyorum, hem ağır hem de jeneriklik çalım yeme konusunda bir numara, Suarez'ten de jeneriklik bir çalım yedi yine. Alaba stoper değil, stoper de oynaması bence doğru değil, hatada yaptı, Barça gibi bir kalitesiz takım olunca pek sırıtmadı, en azından Boateng'e göre biraz daha seri Alaba.
Hernandez ve Süle stoper ikilisi ile başlamak varken neden böyle bir seçim yaptığına anlam veremedim. Boateng'i bence Süper Lig'e göndermeleri lazım. Alaba yine Davies'in alternatifi olur ama Boateng takımın genetiğini bozuyor.
Barcelona eski günlerini geri arıyor. Eskiden kalan kemik kadro eriyince hala üstüne koyulan transferler oturamadı. İşleri çok zor, ben takımdan çok alınacak radikal kararları bekliyorum, elbet birileri yolcu olacak ama nereye ?
İlk olarak futbol katili Quique Setien'in görevine son verilmeli. Orta saha yenilenmeli. Dembele, Pique, Rakitic, Vidal, Rafinha, Griezmann, Sergi Roberto, tüm sol bek oyuncuları bu takımdan bir an önce gitmeli. Pique çok overrated bir oyuncu, 3-4 senedir 0 katkı ile oynuyor defans hattında.

Son düzenleme:
İlk olarak futbol katili Quique Setien'in görevine son verilmeli. Orta saha yenilenmeli. Dembele, Pique, Rakitic, Vidal, Rafinha, Griezmann, Sergi Roberto, tüm sol bek oyuncuları bu takımdan bir an önce gitmeli. Pique çok overrated bir oyuncu, 3-4 senedir 0 katkı ile oynuyor defans hattında.
Bence Setien sembolik gelmiş birisi, takımı ondan çok sahadaki bazı oyuncular yönetiyor. Maç içinde ben de fark ettim, Pique nasıl Barcelona forması giyebiliyor baskı olmadan ? Çağlar haberleri var Barcelona için, gelirse banko 11 oynar, gerçi bu maçtan sonra forvete koysan sırıtmaz. :D

Pandemiden sonra futbol bitti. Futbolcuların kafası sahada değil. O yüzden alınan skorları ciddiye almıyorum. Seyircisiz futbol, futbol değildir. Tadı tuzu yok. Bu skorun tek açıklaması Almanlar kafayı sahaya daha iyi vermiş demektir. Şaka maka Bayern'de Barcelona'yı dansöz yapmaya iyi alıştı. :)

Bu skor Barcelona için kaçınılmazdı. Artık bu Pique-Busquest-Alba-Vidal gibi topçular miladını doldurmuş topçular ve bunu Barcelona yönetimi yıllardır görmüyo. Ayrıyetten Luis Suarez günümüz futboluna ağır kalmaya başladı. O eski tiki taka Barcelonası bitti. Kadroda artık değişikliğe gidip takımı gençleştirmeli.

Pandemiden sonra futbol bitti. Futbolcuların kafası sahada değil. O yüzden alınan skorları ciddiye almıyorum. Seyircisiz futbol, futbol değildir. Tadı tuzu yok. Bu skorun tek açıklaması Almanlar kafayı sahaya daha iyi vermiş demektir. Şaka maka Bayern'de Barcelona'yı dansöz yapmaya iyi alıştı. :)
Futbolcuların kafası sahada değil derken? CL'de çeyrek final oynayan her takım canını dişine takarak oynar. 7 Ağustos'ta başladı, her maçını tek tek izledim. Almanlar bu sezon 2 takımını yarı final oynatacak. Belki de final Bayern - Leipzig olur :D .

@starkia Pandemi olmasa de zaten Bayern bu skor ile yenebilirdi. Yapmadıkları iş değil. Ama virüs futbolun tadını tuzunu kaçırdı. Çoğunun aklı başka yerde. Seyircisiz, baskı olmadan oynamanın da etkisi oluyor. Baskı değil de ateşleyici güç diyelim. Almanlar disiplini ile bilinir. Acımadan bu şekilde geçirmeleri normal. Fakat diğer lig takımları mahallesinde aylık oynuyor gibi takılıyor. Bizim lige değinmeye bile gerek yok. :) CL'de Barcelona bu kadar rezil bir futbol oynayacak takım değil.

@starkia Pandemi olmasa de zaten Bayern bu skor ile yenebilirdi. Yapmadıkları iş değil. Ama virüs futbolun tadını tuzunu kaçırdı. Çoğunun aklı başka yerde. Seyircisiz, baskı olmadan oynamanın da etkisi oluyor. Baskı değil de ateşleyici güç diyelim. Almanlar disiplini ile bilinir. Acımadan bu şekilde geçirmeleri normal. Fakat diğer lig takımları mahallesinde aylık oynuyor gibi takılıyor. Bizim lige değinmeye bile gerek yok. :) CL'de Barcelona bu kadar rezil bir futbol oynayacak takım değil.
Barcelona'nın başarısızlığını kadro yapılandırması, transfer politikasına bağlıyorum zaten. Bana göre de seyircisiz futbolun tadı olmuyor. Çoğu liglerde bir iddia kalmadığından dolayı takımlar saldı, virüs etkisi de var tabi. Ama benim bahsettiğim CL'de tüm takımlar yapabildiğinin en iyisini yapmak ister, asılırlar. Yalnız Barcelona yaklaşık 3 senedir CL'de rezil futbol oynuyor. Geçen sene Roma'ya verdikleri turdan bahsetmiyorum bile. Tek maçta tur atlama fırsatı varken hiçbir takımın CL gibi bi platformda aklının başka yerde olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı