Bard Gemini Pro Yapay Zeka Yayınlandı

365436

Hectopat
Makaleler
18
Birkaç gün önce haberini yaptığım üzere Google Gemini AI çıktı ve şu an ücretsiz olarak Pro versiyonu Bard'a implemente edilmiş durumda. Normalde 13 Aralık'ta yayınlanacaktı ancak kendisi, "Ben zaten 6 Aralık'tan beri yayındayım." diyerek güzel bir pot kırdı. :D

1702462733224.png

Ayrıcak kendisi Türkçe desteklemiyor. Derdimi anlatacak kadar konuşurum ancak dediklerime çok güvenme dedi.

1702462778566.png

Gemini ile Bard'ın farkını sorduğumda da kısaca eski modelin yaratıcılıktan uzak ve GPT 3 dolaylarında olduğunu söyledi. Eski versiyon 540 milyar parametrede çalışırken Gemini 1.3 Trilyon parametrede operasyona dahil oluyor. Ayrıca mantık yürütme yeteneğinin de altını çiziyor. Bu arada görsel yükleyebilirsiniz kendisi para istemiyor.

Ben haberi verdim, denemesi de sizin olsun. İyi Sosyal'ler!

1702462846584.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de "Gemini güncellemesini aldın mı?" diye sorduğumda cevaben saçma bir tarihte güncellemeyi aldığını belirtmişti. Bir süre denedim ancak pek bir kalite farkı göremedim belki biraz daha denemeye devam etmek gerekiyordur. Şimdilik ChatGPT ücretsiz versiyon birçok konuda hala önde geliyor benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı