'Barış Pınarı Harekatı' Sona Erdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güvenli bölgenin kontrolü kimde olacak? Beni anladığım kadarıyla ABD kontrolünde olacak. Yani değişen bir şey olmayacak bana göre.
Zaman gösterecek heralde. Güvenli bölgenin kontrolünü vermememiz lazım yoksa dediğiniz gibi değişen bir şey olmaz. Şimdi giderler, yarın gelirler.

ABD abi yine dur dedi, yine durduk:) Kıbrıs'ta nasıl bu kadar yeter artık dur dediği anda durduysak, Suriye'de de aynısı oldu. Dünyaya kafa tuttuğumuz falan yok kimse kimseyi kandırmasın. Bize müsaade edildiği kadarıyla aslanlık yapıyoruz o kadar.

ABD abi yine dur dedi, yine durduk:) Kıbrıs'ta nasıl bu kadar yeter artık dur dediği anda durduysak, Suriye'de de aynısı oldu. Dünyaya kafa tuttuğumuz falan yok kimse kimseyi kandırmasın. Bize müsaade edildiği kadarıyla aslanlık yapıyoruz o kadar.
Zaten kim o kadar ülkeye direbilir ki. Yine de biz o kadar ülkenin tepsisine rağmen operasyonu yaptık. Amacımıza ulaştık, zaten amacımız güvenli bölge oluşturmaktı. Ben bunu başarı olarak görüyorum.

@painkiller ABD abi falan dur demedi. Besledikleri YPG çapulcularının mutluluktan havalara uçtuklarını görünce bizimle anlaşmaya gitmek zorunda kaldılar. Neden mi? Hayvan gibi para ve mühimmat yağdırdıkları bir çapulcu ordusunun yok olmasından hoşlanmadılar.

Hala ABD'ye göre rota çizdiğimizi sanan varsa, çıksın hayal dünyasından bence.

WhatsApp Image 2019-10-16 at 15.30.58.jpeg

Operasyon olsa ABD yaptırım yapacak, ekonominin anasını ağlatacak diye söylenip duruyorsunuz,
Söylemek te haklıyız, İktidarın uyguladığı Suriye politikası bizi bu hale getirdi.

büyük yaptırımları engellemek için masaya oturuluyor ve yine bu sefer de sözlerinde durmadı diye söylenip duruyorsunuz?
İktidar yılllar dır tutarsız bir politika yürütüyor zaten, sabah dediğini akşam reddediyor.
Dünya siyasi tarihinde bu iktidar kadar hızlı fikir değiştiren başka bir yönetim yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı