Bas gitar ve ses kartı için hoparlör önerisi

andorexo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ses kartı ve Neural DSP pluginleri kullanıcısıyım fakat stüdyo/referans monitörü alacak bütçem yok ne yazık ki. Şu anda dümdüz Bluetooth bir hoparlör kullanmaktayım ama kötü sonuçlar alıyorum. Bana tatmin edici bir sound alabileceğim hoparlör ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer flat ses arıyorsanız, eski müzik sistemlerinden belki yakın performans alınabilir. Bende 90'lardan kalma bir müzik seti var, şu plaklı falan olanlardan. Dinlerken oldukça düz hissetiriyor.

Eğer flat ses arıyorsanız, eski müzik sistemlerinden belki yakın performans alınabilir. Bende 90'lardan kalma bir müzik seti var, şu plaklı falan olanlardan. Dinlerken oldukça düz hissetiriyor.

Flat değildir; olsa duramazsın.

Multimedia sistemler ve müzik setleri flat olmazlar. Olurlarsa, hissiz ve cansız duyulacağı için piyasada satamazlar. Ayrıca Flat, müzik dinlemek için iyi bir şey değildir.

Bir de; Bass çalmak için önerdiğiniz kişi Multimedia sistemden ihtiyacı olan Sub-bass frekanslarını alamaz. Flat monitörlerden de alamaz.

Flat değildir; olsa duramazsın.

Multimedia sistemler ve müzik setleri flat olmazlar. Olurlarsa, hissiz ve cansız duyulacağı için piyasada satamazlar. Ayrıca flat müzik dinlemek için iyi bir şey değildir.

Flat demedim ki zaten. Çok hızlı okudunuz sanırım. Flat gibi hissettiriyor dedim. Artı olarak bu 90'lardaki plaklı falan sistemler aynı zamanda eski tip basit controllerlar ile de kullanılıyordu. Yani flat değil ama oldukça flat benzeri karakterleri var. Üzerinde kekolayzır olan küçük multimedya sistemlerinden bahsetmiyorum.

Doğru okudum. Flat demediğinizi biliyorum. "Flat" a yakın diye bir öneri yapmışsınız ona karşılık vedim. Ancak Siz, flat ın ne olduğunu pek bilmiyorsunuz gibi. Sanırım kaliteli sese vurgu yapıyorsunuz ancak tam tersidir.
Müzik sistemlerini flat gibi üretmek çok aptalca bir hareket olurdu. Bunu hiç bir firma yapmaz emin olun.

Doğru okudum. Flat demediğinizi biliyorum. "flat" a yakın diye bir öneri yapmışsınız ona karşılık vedim. Ancak siz, flat ın ne olduğunu pek bilmiyorsunuz gibi. Sanırım kaliteli sese vurgu yapıyorsunuz ancak tam tersidir.
Müzik sistemlerini flat gibi üretmek çok aptalca bir hareket olurdu. Bunu hiçbir firma yapmaz emin olun.

Flat'in tanımını yapar mısınız?

Hmm, ben sizin flat sesi nasıl tanımladığınızı öğrenmek istiyorum. Peki tamam, öyle diyorsanız flat yerine dengeli olarak değiştireyim. Dengeli ses veren bir sistem, ideal setup kurulana kadar arkadaşın işini görmez mi? Öğrenmek için soruyorum.

Hayır görmez. Flat da görmez, Curve sistem de görmez. Öncelikle Bass gitar için ihtiyacı olacak 50Hz ve üstü Sub frekansları 5"-8" bir monitör veremez.

Flat ya da siz dengeli olarak tabir ettiğiniz sistem bir kayıt ekimanıdır. Enstrüman performansı ya da müzik dinlemek için kullanılmaz. Tek amaç; mix ve mastering dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı