Bas gitarı bilgisayara nasıl bağlarım?

ayas

Centipat
Yeni bas gitar çalmaya başlamış birisi olarak evdekileri rahatsız etmemek ve çalışırken daha rahat olmak için şu anlık amfi yerine kulaklıkla çalışmak istiyorum. Kulaklık olarak HyperX Cloud 2 kullanıyorum (ses kartı sayesinde USB'den bağlıyorum bilgisayara), kulaklığımın Surround vs. özelliklerini kaybetmeden ve ses kartından vazgeçmeden gitarımı bilgisayara bağlayıp söz konusu kulaklıktan ses almam mümkün mü?

Not: Doğru kategoriye mi konu açtım emin değilim, yanlışsa kusuruma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kulaklığın müzikal kalitesinin iyi olup olmaması benim için önemli değil. Herhangi bir efekt kullanmayı da düşünmüyorum, dediğim gibi benim derdim tek çıkış üzerinden hem bilgisayardan gelen sesi duymak (oyun, Discord, video vs.) hem de bu kulaklığın hiçbir özelliğini değiştirmeden gitarın sesini aynı kulaklıktan almak.
Teknik olarak olmayan bir şeyi nasıl yapmayı düşünüyorsun? USB kulaklık, ses yongası dahil.

Tek ses çıkışı olan yongadan ses girişi-çıkışı (entegre) almak?
O kulaklığın müzikal kalitesinin iyi olup olmaması benim için önemli değil.
Müzikalite önemli değil ve enstrüman çalıyorsun?

-Oğlum Gürkan, sen 26 yaşına kadar boşuna yaşamışssın; RME ses kartlarının, ATC hoparlörlerin, Beyerdynamic'lerin hâyâlini boşa kurmuşsun; mixi, masteringi, sesi boşa öğrenmişsin.
Neyse, artık faydslı işler yapayim, gideyim bir fabrikaya da kaynak öğreneyim...

-Oğlum Gürkan, sen 26 yaşına kadar boşuna yaşamışssın; RME ses kartlarının, ATC hoparlörlerin, Beyerdynamic'lerin hâyâlini boşa kurmuşsun; mixi, masteringi, sesi boşa öğrenmişsin.
Neyse, artık faydslı işler yapayim, gideyim bir fabrikaya da kaynak öğreneyim...
Böyle bir yaklaşım doğru değil. Arkadaş enstrüman çalmaya yeni başlamış. Çok kaliteli bir tonu orta kalite bir tondan ayırt edecek kulak olgunluğuna sahip değil. Enstrümanı bile belki de yeni yeni tanıyor. O nedenle basit düşünmesi gayet doğal. Sadece işin mekanik kısmını öğrenmek istiyor. Muhtemelen bas çaldığı süre boyunca egzersiz çalışacak. O nedenle iyi ses kalitesi aramaması şu an için çok normal.

Böyle bir yaklaşım doğru değil. Arkadaş enstrüman çalmaya yeni başlamış. Çok kaliteli bir tonu orta kalite bir tondan ayırt edecek kulak olgunluğuna sahip değil. Enstrümanı bile belki de yeni yeni tanıyor. O nedenle basit düşünmesi gayet doğal. Sadece işin mekanik kısmını öğrenmek istiyor. Muhtemelen bas çaldığı süre boyunca egzersiz çalışacak. O nedenle iyi ses kalitesi aramaması şu an için çok normal.
Sorun bu değil hocam, USB ses kartı sesi ses çipini dahili tutar diyorum, olmaz diyorum, müzikte stereo basta mono önemlidir diyorum. İki çözüm var, ya sizinki ya benimki. Genç kardeşimiz de kendi dediğine diretiyor. Buna tepkim...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı