Bas nasıl arttırılır?

Quewer

Hectopat
Makaleler
2
Tek fark ettiğim şey 65 Hz seçeneğini 10 dB yapınca bas artıyor ancak yine de yeterli değil. Bassın gücünü daha fazla arttırmak için ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20210126_180059.jpg
    IMG_20210126_180059.jpg
    20,5 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:

Ben uygulama olarak bunu kullanıyorum daha dengeli bir arttırma yapıyor. Tek bir barı değil de tüm barları dengeli arttırmayı deneyin su dalgası gibi. Mid ve tiz frekansları kısarsanız da baslar daha çok açığa çıkar ama çok da yaptığım bir şey değil bazı parçalarda yapıyorum genelde sesi bozuyor.

Soldan Sağa doğru ses incelir, en sol 2 tane Bass'tır. Bunun dışında ses sisteminiz ve durduğunuz yerden bile farkeder. Bende 2+1 ses sistemi bağlı bilgisayara odam küçük, odanın köşesine gidince acayip bir Bass geliyor kulağıma, ama odanın ortasında durunca ortalama bir Bass duyuyorum tiz ve kalın ses dengeleniyor. Bundan da fark edebilir sonuçta ses maddenin olduğu ortamda iletilir.

Edit: Telefonmuş sonradan farkettim 🤦‍♂️

Tek fark ettiğim şey 65 Hz seçeneğini 10 dB yapınca bas artıyor ancak yine de yeterli değil. Bassın gücünü daha fazla arttırmak için ne yapmam gerekiyor?

Düşük frekanslar artarsa bass artar, ortadaki ile de bass ve sesin tokluğunu belirleyebilirsiniz, yüksek frekanslar ise orta frekansa göre kademe olarak arttırılmalı, size kalmış.

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız az-çok yardımcı oldu kendim de biraz uğraşırsam hallederim diye düşünüyorum.

@fdbrk telefonun kendi uygulamaları dışında bir uygulama kullanmayı pek güvenli bulmuyorum sistem ile alakalı olduğu için.

Geri
Yukarı