[Başarılı] DELL Inspiron 5110 üzerinde Windows 8.1 & Mac OS X 10.9.2 Maverics

Recep hocamın 1 nisan tarihli Windows 8.1 ve Mac Os X 10.9.2 Mavericks rehberiyle sistemi başarılı bir şekilde kurdum.

İnternete bluetooth üzerinden evdeki kablo interneti cep telefonumla paylaşarak çıkabiliyorum.

Ses kartımı da tanıttım rehberdeki gibi.
Ethernet sürücüsü de okeydir.

Son eksik wi-fi ağ kartım kaldı. Uygun bir fırsatta da onu da alacağım.

Rehbere emeği geçen herkese teşekkürlerimle ... Bir de Recep hocam,

Ben başlangıçta BIOS ayarlarında USB divece'ı first boot divece olarak seçtim ve her yeniden başlatmada Boot menüye ulaşmam gerekmedi.
Bir kez seçtim, bitti gitti.

Ayrıca; kurulumdan sonra Clover Bootloader ayarlarını yaparken, graphics sekmesi altında "Intel HD 3000" ekran kartım için "Intel Inject" yerine "InjectEDID" seçtim.

Dolayısıyla hiç bir açılışta da Graphics Inject sekmesine girip Intel'in [ ] boş ve InjectEDID'in [+] olmasına; yani bunu manuel olarak yapmama gerek kalmadı.

Bir kez yaptım, tamamdır.

Bu bilgileri de paylaşayım istedim...

Bu arada diskim de MBR imiş.

Son düzenleme:
Hocam bir kurulumun başarılı kurulum kategorisine girmesi için nasıl kurduğunuzu ve ne gibi ayarlar yaptığınızı da yazmanız lazım. Lütfen ana konuyu güncelleyin bu bağlamda.

Plist düzenlemesini, Clover Configurator yükledikten sonra Plist dosyasını Clover Configurator ile açıp Graphics altından yapabilirsiniz.

Ayrıca foto ekleme için mesajınızı gönderirken Dosya Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı