[ Başarılı Kurulum ] Acer Aspire S3 391 Yosemite 10.10.2

Sistem Özellikleri:
  • İntel Core i3 3217U 1.8GHZ
  • 4GB 1600MHZ Ram
  • HD4000 GPU
  • 500GB HDD+20GB SSD
  • HM55 Chipset
  • ALC 269
Daha önceden mavericks rehberimde vardı ve gayet memnundum. Yosemite çıktıktan sonra aynı yöntemle sıfırdan yosemite kurdum. Kurulumu Unibeast yöntemi ile gerçekleştirdim. Öncelikle macte veya sanal bir osx'de unibeast imajı oluşturmanız gerek işin bu kısmını geçiyorum.

Kurulum: Kuruluma hiçbir komut yazmadan ekran kartıda dahil otomatik olarak görüyor zaten. Sizin biostan tek değiştirmeniz gereken UEFI bios yerine Legancy bios'u seçmeniz aksi taktirde hazırladığınız usb bios tarafından görülmeyecektir.

Kurulumu yaptıktan sonra multibeast'i indirip(eğer usb wifi kartınız yoksa mutlaka oluşturduğunuz imajın içine atın bu yazılımı) çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra seçeceklerimiz Chimera, FakeSMC, Trim ( SSD eğer ssd'ye kurulum yapacaksanız yoksa sata'yı seçin) seçtikten sonra yukardan build seçeneğini seçiyoruz ve bunların yüklenmesini bekliyoruz. Yüklendikten sonra sıra geldi DSDT yüklemeye. Verdiğim linkte ki dsdt dosyasını sistemi kurduğunuz diskin içinde olan extra klasörünün içine kopyalayacaksanız aynı şekilde .plist dosyasınıda oraya. Bu işlemleride yaptıktan sonra sıra geldi ses kartını devreye sokmaya. Yine verdiğim linkteki kext'i yükleyerek kolayca etkin hale getirebiliriz( kext helper veya o tarz bir program ile) Touchpad için Elan'ın driverını kullanacağız buda yine benzer yöntemle yüklenecek ama yükledikten sonra izinleri onarmayı unutmayın yoksa çalışmıyor. Batarya driver'ı için linkte olan kext'i yükleyeceksiniz. Şuan çalışmayan bir tek wifi kartı ve sd card var onun dışında her şey sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kurulumdan da görüldüğü gibi nerdeyse hiçbir şey yapmanıza gerek yok ultrabook'un donanımı macbook air ile çok benzer olduğundan sorunsuz bir şekilde çalışıyor zaten. Wifi için Dark nano usb adaptörünü aldım HB'den 20TL'ye. Yosemite 10.10.2 ile Ralink'in yayınladığı driver'la zahmetsiz bir şekilde çalışıyor.
Eğer kurulumda her hangi bir sorun yaşarsanız her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırım.
Gerekli dosyalar:
Touchpad: ELAN and FocalTech (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) - Elan Touchpad - OSXLatitude Forum
Sürücüler ve gerekli kextler: http://www.tonymacx86.com/attachmen...ie-s3-391-mavericks-pack.-03-nov-2013-zip.zip
Wifi: Downloads - MediaTek

WVpA64.png

Dostum bende legacy bios kullanıyorum.Evet dediğin gibi tek fark hız olurdu.Senin sistemde hızlı olması lazım HDD+SSD var nasıl olsa ben normal HDD'den 40 saniyede boot edebiliyorum.Tekrar tebrikler güle güle kullan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Dostum bende legacy bios kullanıyorum.Evet dediğin gibi tek fark hız olurdu.Senin sistemde hızlı olması lazım HDD+SSD var nasıl olsa ben normal HDD'den 40 saniyede boot edebiliyorum.Tekrar tebrikler güle güle kullan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler hocam sağolun

Hocam bendede bu ultrabook var. UEFI ile kurdum bende. :) El Capitan denedin mi hiç?
Denemedim hocam rica etsem UEFİ kurulumu nasıl yaptınız çalışan ve çalışmayan neler var yazar mısınız yada kullandığınız kaynağı atarsanız çok sevinirim. Tekrar kurmak istiyorum UEFİ kurulum yaparak

Şimdide cihaza Unibeast ile Sierra kurmayı deneyeceğim :) Deneyimlerimi aktarırım hatta başarılı olursam bu tarzda ufak bir inceleme hazırlamaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı