Başarılı Kurulum Gigabyte Z77-DS3H - Mavericks

Öncelikle merhaba, müzik prodüksiyon üzerine çalıştığım için profesyonel bir makineye ihtiyacım vardı ve bununla ilgili programlar.
Yeni edindiğim sistem bileşenlerini technopat'ın önerdiği listelerden oluşturdum bunun üzerine hem İatkos ML3U hemde Mavericks sürümlerini denedim ve hepsi hiçbir driver ve komut girmeden sorunsuz bir şekilde yüklememi sağladı. Yeni sistem toplayacak arkadaşlara uyum konusunda tereddütsüz yardımcı olacağını düşünüyorum.

• Anakart: Gigabyte Z77-DS3H soket 1155
  • Ekran Kartı: Zotac GT640 Synergy GDDR3 2GB 128Bit DX11
  • İşlemci: Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache
  • Ram: 4x8GB RipjawsX DDR3 1600MHZ CL9 Dual Kit Ram
  • Depolama: 128Gb Samsung 840 PRO SATA 3.0 SSD x2 2 TB Seagate 2 TB WD Cavier Black
  • İşlemci soğutucu: TPC 612 LGA Cooler Master
  • Kasa : Assasin Black Edition Tauro 80Plus 700W MidT Atx XIGMATEK

Öncelikle İatkos ML3U veya Maverick sürümleri için technopat'ın videolarını birebir yaparak kurulumu hiç sorunsuz ve komut girmeden gerçekleştirebildim. Yalnızca Maverick sürümü için clover yerine Multibeast'ın en sürümünün içindeki Chimera 2.2 sürümünü öneririm. Daha rahat ve kolay.

Ayrıca bunu belirtmişken, chameleon bootloader ile açılışta sürekli Enter komutunu istemesinden kurtulmak isteyen arkadaşlar yine Multibeast'ın içindeki Boot ayarlarından Basic kısmını seçerlerde otomatik 2sn bekleme süresi ile otomatik açılıyor sistem. Ve boot ekranına tema'da eklenebiliyor. Kısacası Chimera Clover bootloader'dan daha kolay daha iyi ve daha görsel geldi bana.

Bunun dışında Mavericks sürümünü kurmak isteyen arkadaşlar mutlaka appstore'dan indirmeleri ve inen dosyayı hiçbir şekilde olduğu yerinden hareket ettirmemeleri lazım,genelde kurulum anlatımlarında bu detay atlanılmış bunun sorunlarını yaşadığım için burada belirtmek istedim.

Tüm bunların yanında kurulumdan sonra Multibeast ile kendinize uygun ses kartı ve ethernet seçtiğiniz zaman Mac orjinalinden daha hızlı ve stabil çalışmaya başlıyor... :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı