[Başarılı] MSI GE60 2PC 811TR Yosemite 10.10.3 & Windows 8.1 Kurulumu

Ekran Resmi 2015-04-30 00.09.28.png

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu kurulumda bana rehber olan @montezuma arkadasımızın paylaştığı makale için teşekkür ederim. Daha önce bir kaç kes denemiştim fakat 10.10.3 sürümü için ekran kartımı tanıtamamıştım.

Şuan kullandığım bilgisayarımı almadan önce macbook pro mu yoksa bu bilgisayar mı arasında çok gidip geldim. windows işletim sistemine olan bağımlılığım kullandığım Cad programlarındandır. 10.10.3 sürümünü kurmadan önce bir sitede nvidia ekran kartımı tanıtabilirmiyim gibisinden yaptığım bazı araştıramalarımın sebebi ise yine Cad programları idi. Şu ana kadar sorularıma cevap veren tüm arkadaşlara da yine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Kurulumdan Önce Bakmanız Gereken Rehber İçin Tıklayınız..
  • Trans Mac Programı ile NVIDIA sürücülerini kaldırdım.
  • config.plist-Intel-HD4600-desktop.zip İndirip USB içerisindeki EFI/Clover klasöründeki config.plist dosyası ile değiştirdim.
Kurulum ekranına gelince config.plist dosyasında gerekli ayarlamalar yapıldığından doğrudan Os X için ayırdığım diski disk izlenencesinden biçimlendirip kuruluma geçtim. Sorunsuz Kurulum gerçekleşti.

Kurulumdan Sonra:
  • Yine Rehber de verilen ve resimli olarak anlatılan Clover bootloader indirip UEFİ Ayarlarını yaptım.
  • Ardından Yine Rehberde anlatıldığı gibi
"Ardından USB / EFI içinden sadece size gerekenleri HDD / EFI içine kopyalayın. Kopyalanması gerekenler:
  • EFI / CLOVER / KEXT /10.10 içindekileri
    HDD / EFI / CLOVER / KEXT / 10.10 içine kopyala
  • EFI / CLOVER / DRIVERS
    HDD / CLOVER / DRIVERS içine kopyala
  • EFI / CLOVER / Config.plist
    HDD / EFI / CLOVER / içine kopyala"

Gereken işlemleri yaptım. Sonrasında İlk olarak ethernet kartının sürücüsünü yükledim. Raw dosyasının içine yerleştirilmiş Multibeast, Vietnam Tools , Mac Poison programları aracılığı ile diğer sürücülerimi batarya ses ws.. yükledim..

Ekran kartına gelince : Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü Konuda anlatığı şekilde gerekli kurululumları yaptım ve ekran karım yüklendi fakat üst araç çugunda hafif bir sorun vardı onu da yine konuda anlatıldığı gibi 9mb cursor framebuffer yaması ile çözdüm. Ekran kartı sorunum da böylelikle hal olmuş oldu..

(Yine microfon ve Kulaklık girişi problemim devam ediyor..)

Yine Kurulum sonrası
OS X için Laptoplarda Doğal Güç Yönetimi bu makaleye de bakmanızda fayda olacağını söyleyebilirim.

Arkadaşlar bu konuyu açmamın asıl sebebi intel ekran kartının kaldırmaz diye düşündüğüm autocad performansı beni gerçekten etkiledi. sürekli mac os x - windows os arası gidip gelmek beni en çok sıkan şeydi ama her halde yakın zamanda tamamen mac ile çalışırım.

Vakitin geç olması sebebi ile pek açıklayıcı yazamadım. Eğer her hangi bir noktada yardımım dokunacak olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Hocam birde harddiskten boatl

Bir problem daha yasiyorum bidaha clover bootloader harfiyen yaptim ama genede usb yi cikarinca boot etmiyor.Nerde yanlis yada eksik olabilir ?

EFI bölümünde boot dosyalarının oluştuğundan emin ol. Rehberdeki dosya kopyalama adımlarını dikkatlice yap.

clover boatloader dan sonra usb den yuklenen EFI dosyasina rehberdeki adimlari yapicaz degilmi .Ben bi yandan video bi yandan bura gidiyorum kafam karisti .Sonra ekran karti icin ID falan girmek gerekli mi ?

@montezuma ilgin icin gercekten tesekkur ediyorum.Su kisim bende mi farkli soylerseniz mutlu olucam.
  • EFI / CLOVER / DRIVERS
    HDD / CLOVER / DRIVERS içine kopyala
burda benim efi dosyasinin icnde drivers-off,drivers32,driversUEFI,drivers64 dosyalari var .burda sistem 64 bit oldugu icin drivers64UEFi yimi kopyaliycam sadece.

Kurulumu yaptim kulaklikta calisti .Ama ekran kartini calistiramadim .Ekran karti ile ilgili linkte anlamadigim bisey var clover a nasil kod giricez .Sanirim onu anladimda oda calisacak. Ilgin icin tesekkurler hocam.

Kurulumu yaptim kulaklikta calisti .Ama ekran kartini calistiramadim .Ekran karti ile ilgili linkte anlamadigim bisey var clover a nasil kod giricez .Sanirim onu anladimda oda calisacak. Ilgin icin tesekkurler hocam.
Ekran kartı ile ilgili linkte aynı soruyu bende sormuştum diğer sayfalara geçerseniz soruma cevap olarak bir resim şeklinde anlatılmış.. Kulaklık girişine gelince hengi ses sürücüsünü yüklediniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı