Steam Başarım hilesinden banlanır mıyım?

Ban yemezsiniz ama profilinizde apaçık bir şekilde gözüküyor gizlemediğiniz sürece.
Ayrıca bildiğim kadarıyla CS:GO'da güven faktörünü düşürüyor 3. parti yazılım kullanmak.

SAM, Valve'ın diğer 3. parti programlarda uyguladığı kurala uyar: "riski size ait olmak üzere kullanın". Ancak şu anda bunu sistemi kandırmanın bir yolu olarak görmüyorlar. Ancak fikirlerini değiştirebilirler ve bunu size bildirmek zorunda kalmazlar.

Ayrıca net bir bilgi göremiyorum attığın linklerde. Bunu bir sorgulama olarak vs. algılama, sadece nasıl bu kadar net bir şekilde ban sebebi değil diyorsun, merak ettim. Şu ana kadar bir yasaklama uygulamamış olmamaları ve ilgilenmiyormuş gibi gözükmeleri doğru fakat %100 güvenli değil.

Yani sadece berk rip tepe değil birkaç esporcuda daha gördüm sonradan problem olacak oyuncuyu bence maça sokmazlar.
Öyle tabii ancak zaten şuanlık yasak olmaması ileriki zamanlarda yasaklanmayacağı ve ban yemeyecekleri anlamına gelmiyor. Karar senin. Riske atmamak lazım. Hem neden yapıyorsun ki? Neden bunun riskini alasın?

Nasıl denetleyecek ki? Oyun, belli bir hareketi yaptığın zaman Steam'e X başarımını kazandığının verisini gönderiyor. Ana ekranda bir yere tıklamak bile bir başarım olabilir. Steam cloud'dan oyun save dosyalarını incelese bile o başarımı kazandığını/kazanmadığını ispatlayamaz.

Ama malum oyun CS;GO ise denetleyebilir.
Hepsini aynı saatte aynı gün içinden yaparsan belli olur, başarıları ne zaman kazandığı yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı