Baseus SW Motion Gamepad İncelemesi

Merhaba dostlar iyi Sosyal'ler. Türkiye'deki malum gamepad fiyatlarından ötürü biraz derin bir araştırmaya girdim ve pek bilinmeyen bir gamepad buldum.
Almamdaki en önemli faktör hem uygun olması hem de iOS, Android, PC ve Nintendo Switch'i desteklemesi.
Neyse lafı uzatmadan başlayalım.

Öncelikle pandemi döneminde olduğumuzdan dolayı kargoların poşetlerini çıkarttıktan sonra ve hatta gamepadin kutusunu bile boşaltırken elimi telefonuma vurmak istemedim. O yüzden maalesef kutusunu çekemedim. Sağlam ve bayağı kalın bir kutuda geldiğini belirtmek isterim.

Özellikleri:
  • Bluetooth 4.0 ile kablosuz bağlantı
  • İsteğe göre kablolu bağlantı (Type-C)
  • 550 mAh batarya
  • Ağırlığı 207 gram
  • iOS, Android, PC ve Nintendo Switch desteği
Kutu İçeriği:

8BGghI.jpg

• Baseus SW Motion Gamepad
  • Garanti belgesi
  • Kullanım kılavuzu
  • Type-C kablosu
  • Teşekkürler notu 😃
Belirtmekte fayda var, piyasada birçok sahte Baseus ürün bulunmakta. Baseus bunun için önlemini almış, kutu arkasındaki QR kodun sol tarafında kazınacak bir alan var. Orayı kazıdıktan sonra Facebook QR kod tarayıcı ile (neden Facebook'u tercih etmişler anlayamadım) QR kodu taratıyorsunuz ve Baseus'un Çince bir sitesine aktarıyor. Seri numarası kısmını otomatik dolduruyor ve siz büyük sarı tuşa bastıktan sonra ekranda sarı bir tick işareti çıkıyorsa ürününüz orijinal demektir.

Kolu henüz fazla kullanmadım (kullandıkça ara ara konuyu güncelleyeceğim) fakat ön bakış olarak şu artı ve eksileri sayabilirim;

Artıları:
+ Hissiyatı güzel.
+ Bağlantılar çok kolay sağlanıyor. (Kullanım kılavuzunda kablosuz bağlantı şekli de mevcut fakat eğer yapamayan dostlar olursa seve seve yardımcı olurum.)
+ Steam direkt olarak gördü ve ayarladı.
+ Analog stickleri çok kaliteli.

Eksileri:
- Tetik tuşu dediğimiz L2 ve R2 tuşları kademeli değil, tek tuş şeklinde.
- Yön tuşları adeta kazık gibi.

İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorusu olan konu altında belirtebilir.

Hocam aldığınızdan bu yana kullandığınız süre boyunca yumuşadı mı? Her şeyi çok güzel gelmişti alacaktım. Yön tuşları mahvetti şu an beni. Oyun zevkini baltalayacak kadar mı gerçekten? Yoksa unutur gider miyiz?
X, Y, B, A tuşları da hafif sertti ama kullandıkça yumuşadı. Yön tuşlarının yapısı biraz farklı, gamepad transparan zaten iç yapıyı görebiliyoruz, yumuşar mı hiç bilmiyorum. Yanlış yönlendirmek istemem. Eğer analog tuşu ile oynarım derseniz rahatça alabilirsiniz.

X, Y, B, A tuşları da hafif sertti ama kullandıkça yumuşadı. Yön tuşlarının yapısı biraz farklı, gamepad transparan zaten iç yapıyı görebiliyoruz, yumuşar mı hiç bilmiyorum. Yanlış yönlendirmek istemem. Eğer analog tuşu ile oynarım derseniz rahatça alabilirsiniz.

Hocam sormayı unutmuşum. Cihazda titreşim mevcut değil mi?

Yarış oyunlarında etkileyeceğini düşünüyorum, sonuçta kademeli gaz vermek ayrı bir zevk. Tek tuş olması bana göre bir dezavantaj.

Son olarak size şöyle sorayım. Kademeli ve kablolu bir ürün mü? Yoksa baseus mu? PC ve Android'de kullanacağım. Bu arada bu tek tuşlu olması mesela GTA 5 oynarken arabayı sürerken hep Full hız gidecek değil mi? Hız ayarı veremeyeceğim yani? @sp33d hocam?

Son düzenleme:
Son olarak size şöyle sorayım. Kademeli ve kablolu bir ürün mü? Yoksa baseus mu? PC ve Android'de kullanacağım. Bu arada bu tek tuşlu olması mesela GTA 5 oynarken arabayı sürerken hep Full hız gidecek değil mi? Hız ayarı veremeyeceğim yani? @sp33d hocam?
Evet, klavyedeki gibi olacak tam gaz vereceksiniz. Android'de de kullanacaksanız Baseus'u öneririm çünkü tam uyumlu mobil cihazlarla.

Evet, klavyedeki gibi olacak tam gaz vereceksiniz. Android'de de kullanacaksanız Baseus'u öneririm çünkü tam uyumlu mobil cihazlarla.

Her şey için çok teşekkürler hocam. Şu klavyedeki gibi tam gaz vermeseydi direk alırdım ama oyumu Gamesir t4W'dan yana kullandım. Çin'den aldım gelmesini bekliyorum. Size çok teşekkür ederim. Aklımdaki tüm soruları cevapladığınız için.

Geri
Yukarı