Başıboş köpek sorunu nasıl çözülür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sinan C.

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Adana'da 72 yaşında bir kadın köpekler tarafından parçalanarak öldürüldü. Didim'de bir çocuğa da sokak köpeği saldırdı. Sizce başıboş köpek sorunu nasıl çözülür, ne yapılmalı?

Arınalım, kan istiyorum vahşet istiyorum(!) Şahsi ve en barışçıl düşüncem şudur: Köpeklerin uyutulmamasını ve insanları suçlayan herkesin buharlaştırılması, köpeklerinde uyutulması(!)

Problem köpekler değil, köpeklerin sayısının fazla olmasıdır.

Köpeklerin sayısı fazla diye de köpekleri suçlayamayacağımıza göre en etik çözüm üremelerini engellemek.

Ülkede insanlar karın tokluğuna yaşarken, milyonlarca olan ve her yıl katlanarak artan başıboş köpekleri ne kısırlaştırmaya yetecek ne de barınağa koyacak bir bütçe var. Üstelik bu yapılabilse bile hiçbir ülke faydası olmayan milyonlarca canlıyı beslemek istemez. Ne keçidir ne koyun, ne eti ne sütü fayda getirir... Et fiyatları almış başını gitmiş. İnek,keçi,koyun beslemek yerine milyonlarca köpek beslemek için çiftlik mi kuracağız? Bu sorun saman altı edildikçe katlanarak daha külfetli bir hale gelecek bunun herkes farkında ama yumurta son noktaya dayana kadar görmezden gelinecek gibi. Gerçekten bir rezillik...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı