Başka Bir Ekran Kartı Takıldığında Çıkan "Sinyal yok" Hatası

Nufrit

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Elimde bir makine var:
  • Intel Celeron G1610
  • 4 GB RAM
  • GT420
  • 500 GB HDD
  • Casper'in modeli belirsiz 1155 soketli bir anakartı
Bu sistemin ekran kartını güçlendirerek biraz daha uzun ömürlü olmasını sağlamaya çalışıyorum fakat şu anki ekran kartının dışında bir ekran kartı takınca monitörüme hiç görüntü gelmiyor.

2 Adet ekran kartı aldım birisi R7 240, diğeri GT 1030, 450 WATT PSU kullanıyorum 2 adet 12V çıkışı var ve bunun yeterli olduğunu düşünüyorum. GT420'yi çıkarttığım anda onboard VGA girişinden bile görüntü alamıyorum. Yeni aldığım her iki ekran kartı da hiç görüntü vermiyor, kasa arkada çalışıyor ve monitörde "Sinyal Yok" yazısını görüyorum (Sanki VGA kablosunu hiç takmamışım gibi.) Nasıl bir çözüm denemeliyim?
BIOS'u defaultlamayı denedim, RAM'leri çıkartıp tekrar takmayı denedim, işe yaramadılar. Yardım lazım.

Düzenleme: Anakartım PCI 2.0 destekli PCI express X16 slotuna da sahip yani her iki ekran kartını da çalıştırabilecek düzeyde.

Geçmişte Pegatron IPXB H61 anakartına R7 250 takmıştım ve görüntü alamamıştım. Fanları dönüyordu. BIOS update işinizi görür gibime geliyor fakat o zamanlar bilgim yoktu ve yapmamıştım. Casper, BIOS'u kendine göre özelleştirmiş ve o yüzden takamıyor olabilirsiniz. Denemenizde fayda olabilir.

Dostlar, R7 240'ı başka bir sistemde denedim ve düzgün çalışıyor.
Anakartımın modelini vb. tam olarak nasıl öğrenebilirim ? Bios güncellemesi deneyeceğim.

Aida'dan ve DxDiag'dan baktım ve sonuç hüsran. Aida Casper diyor, DxDiag Casper nirvana diy0r. Sanırım paramı boşa harcadım birazcıcık :'( , Driverbooster gibi bir program indirsem kendisi bios güncellemesi bulabilir mi sizce, bir şans var mı ?

Anakarta biraz yakından bakınca H61H2-MV V1.0 olduğunu gördüm, şimdi indirip flashlamam lazım biosu, ilk güncelleyişim olacak umarım geri dönebilirim.

Anakarta biraz yakından bakınca H61H2-MV V1.0 olduğunu gördüm, şimdi indirip flashlamam lazım biosu, ilk güncelleyişim olacak umarım geri dönebilirim.

@Jira ve @G4560 bios güncellemesini yapamıyorum, DOS usb yaptım, kök dizine dosyaları attım fakat başlangıçta USB'mi seçmeme rağmen direk biosa atıyor.

Sorunum hala devam ediyor, onboard ekran kartımla açıp onboardı devre dışı bırakmayı da denedim, hala bir çözüm yok

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı